Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mezonai
 
 

Mezonai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-07-31 12
Fizikai – rimti žmonės ir net vasarą, užuot vaišinęsi iš tetrapakų, pristato naujus atradimus – egzotiškus tetrakvarkus
(0) 2020-03-08 20
Stebinantis įvykis, vertas dėmesio netgi jei tai – tik triukšmas.
(0) 2016-03-11 41
Naujausi Didžiojo hadronų greitintuvo (DHG) Šveicarijoje CERN centre tyrimų duomenys leidžia daryti prielaidą apie aktyvumą už standartinio dalelių (SM) fizikos modelio ribų. Tai gali atverti duris į naują fizikos erą, rašo sciencealert.com.
(0) 2015-05-16 47
Šveicarijoje dirbantys CERN mokslininkai aptiko iki šiol nematytą itin retą subatominį procesą, kurį nustatyti, teigiama, yra sunkiau, nei atrasti žymųjį Higso bozoną. Naujos fizikų įžvalgos gali padėti geriau suprasti mūsų Visatą arba sugriauti tai, ką žinojome apie jos fizikinius procesus.
(1) 2013-08-03 0
Didžiojo hadronų greitintuvo (LHC), kuris buvo sukurtas norint atkurti sąlygas, egzistavusias pirmosiomis Visatos akimirkomis, surinktuose duomenyse aptikti pirmieji požymiai, kad Visata gali būti visai ne tokia, kaip dabar įsivaizduojame.
(0) 2012-07-06 0
Dabar jau tikriausiai visiems bent kiek besidomintiems mokslu yra žinoma, kad Higgso bozonas, kurį dalelių fizikos laboratorijos CERN, esančios ties Šveicarijos ir Prancūzijos siena, mokslininkai po 45 metų paieškų beveik neabejotinai atrado, yra pavadintas britų fiziko Peterio Higgso, teoriškai numačiusio šios dalelės egzistavimą, vardu.
(0) 2011-12-02 0
Mes egzistuojame dėl įdomaus visatos nevienodumo. Kiek siekia mūsų žinios, visata prasidėjo nuo vienodų ar beveik vienodų materijos ir antimaterijos kiekių. Taip pat žinoma ir tai, kad susilietusios šios dalelės anihiliuoja, t. y. išnyksta, išspinduliuodamos jų masę atitinkančią energiją, tad jau senų senovėje turėjo sunaikinti viena kitą, palikdamos labai mažai (arba visai nepalikdamos) medžiagos formuotis žvaigždėms, planetoms ir žmonėms. Tačiau akivaizdu, jog...
(0) 2011-08-31 0
Rezultatai, kuriuos Mumbajuje (Indija) pristatė CERN atstovai, dalyvaudami kas dvejus metus rengiamoje Leptonų ir fotonų konferencijoje, kol kas yra patys tiksliausi kalbant apie daleles, vadinamas B mezonais. Šios dalelės padeda tyrinėti materijos ir antimaterijos asimetriją.
(6) 2011-08-26 0
Pasak Kornelio universiteto (JAV) tyrėjų, anksčiau neįtikėtinai retu laikytas subatominės dalelės skilimas gali būt ne toks jau išskirtinis įvykis. Šis atradimas, gautas išanalizavus kalną duomenų, surinktų Fermio laboratorijos priešpriešinio srautų greitintuvo detektoriuje, gali padėti fizikams, bandantiems įminti, kaip gimė mūsų Visata.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos