Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Minčių skaitymas
 
 

Minčių skaitymas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-04-25 -9
Socialinis tinklas „Facebook“ sako sukūręs komanda, kurios tikslas sukurti telefonui žmogaus mintis siunčiančią technologiją. Bet kas tuomet, jei žmones šis atnaujinimas gąsdins?
(6) 2017-01-16 12
„Facebook“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo svajonė sukurti įrenginius, kurie gebėtų skaityti žmonių mintis ir leistų jiems bendrauti nepratariant nė žodžio, artėja prie realybės.
(5) 2016-03-17 22
Neurologai sukūrė naują techniką, kuri leidžia iššifruoti žmonių mintis, tiesiog skaitant smegenų signalus. Šis atradimas gali atverti visiškai naujas galimybes gydant rimtas smegenų traumas ar kitus susirgimus.
(2) 2014-09-02 29
Yra šis tas, ko greičiausiai nesitikėtumėte rasti savo el. pašto dėžutėje – kito žmogaus smegenų bangų. O jas perduoti yra realu, rodo tarptautinės mokslininkų komandos eksperimentas. Tyrime, išspausdintame žurnale „PLOS One“, smulkiai aprašoma, kaip mokslininkų komanda perdavė žodžius iš vieno asmens smegenų į kito asmens smegenis, pažymėdama elektros spindulius stubure ir krūtinėje, rašo newsweek.com.

(0) 2014-04-01 1
Smegenų skenerių pagalba mokslininkai sugebėjo perskaityti žmonių mintis: magnetinio rezonanso vaizduoklyje (MRV) buvo sėkmingai identifikuoti ir itin tiksliai rekonstruoti veidai, apie kuriuos tiriamieji tuo tarpu galvojo.
(0) 2013-08-21 0
Pritaikius matematinį modelį kompiuteris, analizuojantis smegenų funkcinio magnetinio rezonanso (fMRI) vaizdus, tiriamų žmonių mintis sugeba rekonstruoti kaip niekada tiksliai – Radboud universiteto (Olandija) mokslininkai sugebėjo nustatyti, apie kokias raides galvoja tiriamieji savanoriai.
(0) 2013-06-29 0
Mintys neišnyksta be pėdsakų mūsų galvose. Net ir praėjus vienai parai, gerai ištyrus žmogaus smegenis galima pasakyti, ar jis stipriai mąstė vakar. Tokią išvadą padarė grupė mokslininkų iš Izraelio.
(3) 2013-04-05 2
Japonų mokslininkai tomografu ir kompiuterine analize sugebėjo teisingai nustatyti sapno metu miegančio žmogaus matomus regimuosius vaizdinius, informuoja žurnalas "Science Express".
(0) 2012-11-28 15
JAV mokslininkai žengė pirmuosius žingsnius bandydami suprasti, kaip mūsų smegenyse gimsta mintys. Masačiusetso technologijų instituto ir Bostono universiteto (JAV) mokslininkai išsiaiškino, kaip elektrinio aktyvumo svyravimai leidžia smegenims formuoti mintis ir prisiminimus. Šio tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Neuron“.
(0) 2012-11-14 27
Vienas per autoavariją sužalotas vyras, daugiau kaip dešimtmetį esantis vegetacinės būklės, pasitelkė minties galias, kad mokslininkams praneštų, jog jam nieko neskauda, rašo „The Guardian“.
(11) 2012-05-04 0
Įsivaizduokite: jūs tik pagalvojate, kad norėtumėte telefonu pasikalbėti su mylimuoju, o Jūsų telefonas jau renka jo numerį; važiuojate į darbą dviračiu ir mindami pedalus gaminate elektrą; arba į jūsų elektroninio pašto dėžutę plaukia tik tokios reklaminės žinutės, kurios jus domina, pavyzdžiui, pranešimai apie pradėtą bilietų prekybą į jūsų mėgstamos grupės koncertą. Iškart bilietus galite iš savo mobiliojo telefono ir įsigyti. Visa tai utopija? Anaipto...
(5) 2012-02-01 2
Atlikę seriją eksperimentų, mokslininkai priėjo išvadą, jog iš smegenų aktyvumo, kuris atsiranda mintyse dėliojant sakinius, įmanoma atkurti kalbą. Paaiškėjo, jog galvos smegenyse esančių kalbos centrų aktyvumas yra analogiškas – nepriklausomai nuo to, ar sakinį mes girdime, ar jį tik įsivaizduojame mintyse. Tai reiškia, jog mūsų mintys iš principo gali būti nuskaitytos ir perduotos pasauliui net ir neprabylant. Fizikos profesoriaus Stiveno Hokingo (Stephen Hawking)...
(14) 2011-10-05 0
Ar galima stebėti kito žmogaus sapnus ar net sukurti filmą tiesiogiai iš vaizdų, kurios žmogaus mato savo smegenyse? Kol kas tai buvo tik mokslinės fantastikos tema, tačiau Kalifornijos universiteto mokslininkai (Berklis, JAV) teigia, kad jie yra pakeliui į šį tikslą.
(7) 2011-08-21 0
Mokslininkų teigimu, tinkamai išnaudojus žmogaus smegenų signalus, galima sumažinti stabdymo kelią ir tokiu būdu pavojingose situacijose išvengti susidūrimo. Mat mūsų smegenys yra pakankamai greitos įvertinti situaciją, tačiau raumenys gerokai vėluoja įgyvendinti smegenų impulsus.
(3) 2010-10-28 0
Mūsų sapnai yra vienas sunkiausiai paaiškinamų žmogaus psichologijos mechanizmų, tačiau JAV mokslininkai įsitikinę, jog ateityje sapnus pavyks ne tik interpretuoti, bet ir įrašyti elektroniniu būdu. Žinoma, tokiame įraše videofilmo neišvysime, tačiau atskiras mintis atspėti įmanoma jau dabar.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos