Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mineralai
 
 

Mineralai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-09-25 20
Visiems gali atrodyti, kad deimantai yra tobuli – tačiau detaliau pasižiūrėjus, jų paviršiuje pamatytume daugybę nelygumų ir trūkumų. Tiesa, šie nelygumui yra matomi tik su padidinamuoju stiklu ir savyje saugo informaciją apie senovines chemines reakcijas, kurios Žemėje vyko prie milijardus metų.
(2) 2019-03-19 52
Retieji žemės elementai yra labai naudingi ir naudojami praktiškai viskam: nuo išmaniųjų telefonų iki saulės energijos jėgainių gamybos. Visgi, išgauti šiuos elementus iš žemės yra ganėtinai sudėtinga, procesas reikalauja didelių finansinių sąnaudų, o ir aplinkai tokia veikla yra žalinga. Bet visa tai gali pasikeisti.
(0) 2018-11-23 2
Lietuva – gintaro kraštas, garsus nuo istorinių Gintaro kelio laikų iki pat šių dienų. Gintaras Lietuvoje yra ne tik svarbi prekybos dalis, bet ir naujų technologijų variklis. 
(0) 2018-04-09 12
Pasaulinė konkurencija tarp elektromobiliams skirtų akumuliatorių gamintojų privertė prisiminti tarp Švedijos pušynų kadaise veikusią grafito kasyklą.
(1) 2017-06-09 15
Kol mes džiaugiamės gintare radę mažytį uodą, mokslininkai Mianmare aptiko gerai išsilaikiusį paukščio jauniklio inkliuzą. Beveik 100 milijonų metų senumo gintare matosi paukščio minkštųjų audinių pėdsakai ir plunksnos. Mokslininkai tikisi, kad radinys padės geriau suprasti kartu su dinozaurais gyvenusius paukščius ir kuo jie skiriasi nuo tų, kurie dangų raižo šiandien.
(0) 2017-02-28 9
Auksaspalvis gintaras buvo vertinamas dar akmens amžiuje. Yra ženklų, kad juo buvo mėginama prekiauti. Apie jį Homeras kalba „Odisėjoje“: karaliaus rūmai buvo išpuošti variu, auksu, gintaru, dramblio kaulu ir sidabru. Archeologė Marija Gimbutienė mini Penelopę, nešiojusią gintaro ir aukso vėrinius. Gintaras minimas ir Biblijoje. O štai prekybiniai keliai tarp Romos imperijos ir vadinamojo „barbariškumo“ žemių, teritorijoje į šiaurę nuo Dunojaus, nusidriekė I a. po Kristaus ir gavo mistiškai skambančio Gintaro kelio vardą.
(5) 2016-10-17 42
Gilioje Sibiro kasykloje buvo rastas telkinys dviejų labai retų mineralų, kurie turi tokias pat savybes, kaip laboratorijoje pagamintos metalo organinės struktūros (MOFs), žadančios perversmą kuro elementų srityje.
(0) 2016-03-14 4
Gintaro žaliavos kainų burbulas išsipūtė 2014-aisiais. Jo kainos nedaug čiūžtelėjo žemyn. Kaliningradiečiai prieš porą metų suskubo nutraukti jo tiekimą ir gintarą patys ėmė parduoti tik kinams. Užtat Lietuvą bei Lenkiją tebėra užplūdęs iš po skverno traukiamas saulės akmuo – juo vis dar prekiauja perpardavinėtojai.
(8) 2015-12-03 35
Virinti vandens daugiau nei vieną kartą nepatartina.Tokią išvadą po nuodugnių tyrimų padarė mokslininkai.
(0) 2015-06-22 17
Pasirodė neįprastas projektas – skaitmeninė laikmena, kuri gali tūkstančius metų saugoti duomenis. Startuoliai iš Grenoblio tvirtina, kad prietaisas nebijo vandens, ugnies, rūgšties ir kitų nepalankių aplinkos poveikių. Lyginant su USB kaupikliais, CD, DVD diskais ir kitomis laikmenomis, kurios, geriausiu atveju, duomenis išsaugos 30 metų, „Nanoform“ pranašesnis ne tik daug didesniu stabilumu, bet taip pat nebijo jokių mechaninių pažeidimų.
(5) 2014-11-12 29
Vargu, ar geologinio išsilavinimo neturintiems žmonėms terminas „glaukonitas“ ką nors sako. Tačiau šį pavadinimą vertėtų įsiminti, nes mokslininkai sako, jog Lietuvoje yra bent du perspektyvūs regionai, kuriuose gali slypėti šios vertingos žaliavos klodai.
(19) 2014-09-05 26
Afganistanas – viena skurdžiausių ir labiausiai nualintų pasaulio valstybių. Tačiau panašu, kad šalis įsikūrusi ant bene didžiausios pasaulyje retųjų mineralų gyslos, kurios ištekliai vertinami 1 trln. JAV dolerių.
(0) 2014-06-13 20
Pačios seniausios Saulės sistemos uolienos datuojamos maždaug 4,57 mlrd. metų – tai reiškia, kad Žemė veikiausiai baigė formuotis vėliau. Nustatyti, kada tiksliai buvo tas „vėliau“ - nelengva. Tačiau naujas Prancūzijos geochemikų, dirbančių Lorano universitete, mokslinis darbas atskleidė: panašu, kad Žemė ir Mėnulis yra maždaug 60 mln. metų senesni nei manyta iki šiol.
(0) 2014-06-10 35
Bath universiteto (Jungtinė Karalystė) skaičiuojamosios ir teorinės chemijos doktorantas Christopheris H. Hendonas, sėdėdamas vietinėje kavos parduotuvėje, nugirdo dviejų suirzusių darbuotojų pokalbį: jie niekaip negalėjo suprasti, kodėl vieną dieną kava būdavo gardi, o kitą – tarsi su mazgote pamaišyta.
(0) 2014-04-26 1
Vakarų Australijoje atrastas iki šiol niekam nežinomas mineralas, pavadintas putnisitu. Violetinės spalvos permatomas mineralas turi labai retą sudėtį: jis sudarytas iš stroncio, kalcio, chromo, sieros, anglies, deguonies ir vandenilio.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos