Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Minireaktoriai
 
 

Minireaktoriai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(21) 2015-08-12 70
Branduolinė sintezė – reakcija, vykstanti žvaigždėse. Tačiau panašu, jog ne už kalnų tie laikai, kai praktiškai neribotos energijos branduoliniai žaizdrai žioruos ne tik danguje, bet ir ant Žemės, o energijos turėsime tiek, kad jos nebus kur dėti.
(16) 2014-10-20 192
Teko skaityti ne vieną rusų fantastų knygą, kurioje aprašoma beviltiška nuo naftos priklausomos Rusijos ateitis po to, kai pasaulis atras pigiausią energijos šaltinį – šaltąją branduolio sintezę. Apie termobranduolinius reaktorius žmonija žino jau daugiau kaip pusę amžiaus. Deja, mokslininkai, entuziastingai ėmęsi kurti tai, kas beveik iš nieko pagamintų neribotą energijos kiekį, buvo priversti nuleisti rankas. Iki šiol. O dabar tie reaktoriai pasielgė, kaip ilgai lauktas autobusas – atvyko iškart du.
(29) 2014-10-16 118
Tai išradimas, kuris gali iš pagrindų ir visiems laikams pakeisti žmonijos civilizaciją. Kompaktinis branduolinės sintezės reaktorius, kurį sukūrė "Skunk Works" – slaptas eksperimentinis kompanijos "Lockheed Martin" padalinys. Šis reaktorius – reaktyvinio variklio dydžio. Tokiomis branduolinėmis jėgainėmis galėtų būti varomi lėktuvai, erdvėlaiviai, jie galėtų tiekti energiją miestams. "Skunk Works" deklaruoja, kad vienas toks reaktorius tarnautų 10 metų.
(4) 2013-03-02 2
Jungtinėse Valstijose gyvenanti 18-metis Tayloras Wilsonas suprojektavo kompaktišką branduolinį reaktorių. Reaktorius kada nors gali būti pritaikytas kaip kurą naudoti atliekas iš senų atominių ginklų ir tiekti energiją visokiausiems objektams - pradedant namais ir gamyklomis, baigiant kosminėmis kolonijomis.
(4) 2013-02-25 0
Gal norėtumėte savo elektriniam virduliui energiją teikti ne iš bendrųjų elektros tinklų, o tiesiai iš atominio reaktoriaus? Būtent tokią žmonių svajonę norėtų realizuoti NASA Langley mokslinių tyrimų centro vyr. mokslininkas Josephas Zavodny. Jei mokslininkas realizuos savo svajones, tuomet būtų galima pažaboti nepamatuojamai didelę atomo galią mūsų namų vandeniui ir orui šildyti, visiems buities elektros įrenginiams pamaitinti ir, žinoma, įkrauti elektromobilio akumuliatorių.
(4) 2012-11-28 19
Branduolinės auros gaubiamos Los Alamoso laboratorijos mokslininkai paskelbė sukūrę pirmąjį kosminėms kelionėms skirtą branduolinį reaktorių.
(14) 2012-05-30 1
Kitąmet rinkoje gali pasirodyti apie 400 JAV dolerių kainuojantys 10 kW šilumos galios E-CAT generatoriai, skirti namų vartotojams. E-CAT generatoriams nereikia dujų, anglies, mazuto ar malkų. Ar tokia žinia yra pernelyg gera, kad taptų tikrove?
(10) 2011-08-31 0
Lagaminas su branduoline jėgaine – gana retas derinys net ir moderniausių technologijų kontekste. Tačiau mokslininkai tokios koncepcinės technologijos perspektyvas svarsto labai rimtai – idėja buvo pristatyta ir aptarta 242-ojoje Amerikos chemikų bendrijos konferencijoje. Labai tikėtina, jog tokiems įrenginiams tikrai atsiras vietos netolimos ateities tarpplanetinėse misijose.
(11) 2011-03-03 0
Kiek techniškai ir ekonomiškai pagrįsti Lietuvos ketinimai statyti galingą atominę elektrinę? Panašaus pobūdžio klausimus dažnai lydi pamąstymai apie tai, kad galbūt kur kas geriau būtų ne viena didelė, o kelios mažos AE. Tokiu atveju nereikėtų jokių komplikuotų derinimų su užsienio partneriais, nereikėtų ieškoti jokių strateginių investuotojų ir panašiai. O pasistačius kelias tokias „mažyles“ šalia didžiųjų šalies miestų, esą, nebrangiai įgautume vi...
(19) 2011-02-01 0
Atominė energija nepriimtina daliai švarios energetikos šalininkų. Tačiau kai kurios šalys, siekdamos atsisakyti iškastinio kuro, ieško būdų, kaip atominius reaktorius įkurdinti jūrų dugne, rašo „Discovery“.
(13) 2010-03-23 0
Korporacija „Toshiba“ ir kompanija „TerraPower“, priklausanti Billui Gatesui, užsiims naujos kartos branduolinio reaktoriaus kūrimu, praneša „Reuters“, remdamasi Japonijos žiniasklaida.
(5) 2009-02-19 0
Galena Aliaskoje galėtų būti geriausias atokiausios vietos pavyzdys, rašo scientist.com. Nedidelis 700 gyventojų turintis miestelis, įsikūręs ant Jūkono upės vingio, neturi į miestelį vedančių kelių, o gyventojai tam, kad apsirūpintų maistu, kuru ir atsargomis, yra visiškai priklausomi nuo upės.
(27) 2009-01-17 5
Kadaise, kai žmonės Rusijoje mėgo auginti didelius ūsus ir kartas nuo karto išsiųsdavo kitus žmones į Sibirą, tokie prietaisai kaip GPS ir mobilieji telefonai neegzistavo. Tačiau tada jie turėjo atominius švyturius, kuriais apšviesdavo savo Arktinių regionų jūrų pakrantes. Dabar šie statiniai daugiau primena radioaktyvius vienišus vandenų vaiduoklius.
(42) 2008-11-11 0
Mes jau ne kartą rašėme apie JAV sukurtą 30 proc. pigesnę ir, teigiama, patikimesnę alternatyvą komerciniams branduoliniams reaktoriams. Tai nedideli reaktoriai, kurių masinė gamyba bus pradėta per artimiausius 5 metus, o svarbiausia, pirmuosius užsakymus jau pateikė Čekija, Rumunija ir kitos šalys.
(16) 2008-09-26 0
Kompanija "Hyperion Power" savo planus sukurti ir pardavinėti kompaktiškus portabilius branduolinius reaktorius pirmą kartą paskelbė praėjusiais metais, tačiau dauguma žmonių į juos numojo ranka kaip į mokslinę fantastiką. Nepriklausomai nuo to, kiek tai išties realu, pati kompanija atrodo rimtai pasiruošusi šį projektą paversti realybe. "Hyperion Power" vadovas John'as Deal'as atskleidė, jog jie nusiteikę savo pirmuosius masinei rinkai skirtus produktus pristatyti 2013 me...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos