Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Misijos į Marsą
 
 

Misijos į Marsą

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2011-12-29 0
Prognozuojama, jog nevaldomas rusų kosminis zondas „Fobos-Grunt“ Žemėn nukris 2012-ųjų sausio 14 d. Geografinė vieta, virš kurios turėtų pažirti į Marsą taip ir neiškeliavusio kosminio aparato nuolaužos, yra pietvakarinėje Afganistano dalyje, netoli Mirabado miesto, agentūrą „RiaNovosti“ cituoja „universetoday.com“.
(1) 2011-12-20 0
Daugiau kaip mėnesį ne toje orbitoje įstrigęs rusų zondas „Phobos-Grunt“ kitą mėnesį turėtų nekontroliuojamai nukristi į Žemę.
(7) 2011-12-06 0
Nevaldomas Rusijos kosminis aparatas „Phobos-Grunt“, kurio nepavyko nukreipti į Marsą, pradėjo byrėti orbitoje: nuo jo atitrūko du neidentifikuoti fragmentai.
(15) 2011-11-29 0
Pastarosiomis savaitėmis didžiulio žiniasklaidos dėmesio sulaukusią Rusijos tarpplanetinę kosminę stotį „Fobos-Grunt“, kuri įstrigo orbitoje aplink Žemę, gaubė dvejopa emocinė atmosfera – viltys, jog viską pavyks ištaisyti ir zondas vis tik leisis Marso link bei užuojautos jausmais atmieštas šiai misijai (ir apskritai visai rusų kosmoso agentūrai „Roskosmos“) adresuotas moralinis palaikymas. Tačiau visai kitaip šią nesėkmę vertina Rusijos prezidentas Dmitrij...
(23) 2011-11-25 0
Rytoj, lapkričio 26 dieną į Marsą bus paleista naujausia Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) sukurta važinėjanti laboratorija „Curiosity“.
(2) 2011-11-25 0
Rusijos specialistai iššifravo telemetrinius duomenis, gautus iš orbitoje aplink Žemę įstrigusio Marso zondo, tačiau vis dar nenustatė jo gedimo priežasčių, teigia šaltinis kosmoso pramonėje.
(12) 2011-11-24 0
ESA atstovas Rusijoje agentūrai „Interfax“ pranešė, jog, jo duomenimis, praėjusią naktį su orbitoje įstrigusia rusų tarpplanetine kosmine stotimi „Fobos-Grunt“ ryšys buvo užmegztas mažiausiai dusyk, tačiau iššifruoti stoties siunčiamus duomenis kol kas neįmanoma.
(17) 2011-11-23 0
Europos kosmoso agentūra (ESA) patvirtino informaciją, jog pagaliau pavyko užfiksuoti orbitoje aplink Žemę „įstrigusio“ Rusijos tarpplanetini zondo „Fobos-Grunt“ gyvybės požymių. Užmegzti ryšį su aparatu, kurį jo šeimininkė, Rusijos kosminė agentūra „Roskosmos“ jau spėjo peržegnoti, pavyko Europos kosmoso agentūros ESA specialistams.
(13) 2011-11-22 0
Nepilotuojamas Marso tyrimų zondas „Fobos-Grunt“ nepaliauja trikdęs Rusijos federalinės kosmoso agentūros „Roskosmos“ ekspertų. Naujausiais duomenimis, kosminis aparatas po truputį tolsta nuo Žemės, praneša „RIA Novosti“.
(15) 2011-11-21 0
„Roskosmos“ neteko net ir teorinio šanso į Marsą paleisti Žemės orbitoje „įstrigusį“ kosminį aparatą „Phobos-Grunt“.
(2) 2011-11-16 1
Kosmonautikos temomis rašantiems leidiniams šiuo metu viena aktualiausių temų – į Marsą turėjusio nuskristi Rusijos kosminio zondo „Fobos-Grunt“ likimas.
(48) 2011-11-14 2
Žmonija jau nuo seno svajoja ištyrinėti paslaptingąją Marso planetą. Tarpplanetinė kelionė į Marsą galėtų užtrukti iki 10 mėnesių, tačiau grįžti atgal į savo gimtąją planetą būtų nepaprastai brangu. Specialiame žurnalo „Journal of Cosmology“ leidinyje buvo detaliai aprašyta, kaip atrodytų privačiomis lėšomis finansuojama misija į Marsą, kuri galėtų įvykti jau maždaug po 20 metų. Įdomu yra tai, jog atsirado net 400 savanorių, kurie ryžosi šiai kelio...
(2) 2011-11-14 0
Rusijos kosmoso agentūroje „Roskosmos“ vilties reanimuoti praėjusį trečiadienį nesėkmingai Marso link paleistą tarpplanetinę automatinę stotį „Fobos-Grunt“ neparandama. Šįryt Baikonūro kosmodrome „Roskosmos“ vadovas Vladimiras Popovkinas žurnalistus informavo, jog šansų aparatą perprogramuoti išlieka iki gruodžio. Jei tai nepavyks, pirmosiomis 2012-ųjų dienomis erdvėlaivis įskries į atmosferą ir sudegs, o toks incidentas būtų vienas pavojingiausių kosmo...
(7) 2011-11-10 0
Jeigu Rusijos kosminis zondas „Fobos-Grunt“, trečiadienį neįskridęs į numatytą trajektoriją Marso link, nukris, ši tragedija turės pačių skaudžiausių pasekmių per visą kosminių aparatų nelaimių istoriją, mano ekspertas iš Amerikos. Tačiau JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) darbuotojas, šiuo metu konsultuojantis kosmoso technologijų klausimais, Jamesas Obergas įsitikinęs – specialistai iš Rusijos dar turi galimybę perimti kosminio ...
(5) 2011-11-09 0
Vos prasidėjusi ambicinga Rusijos kosminė misija, turėjusi į Žemę pargabenti Marso palydovo Fobo grunto mėginius, atsidūrė ties žlugimo riba.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos