Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Misijos į Marsą
 
 

Misijos į Marsą

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2012-12-06 10
Sėkmingai pabaigę pirminius bandymus Pekine, Kinijos astronautai rengiasi žengti kitą žingsnį ir auginti šviežias daržoves Marse ir Mėnulyje.
(29) 2012-11-26 20
Milijardierius, kosminės bendrovės „SpaceX“ įkūrėjas ir vadovas Elonas Muskas (Elon Musk) nori padėti Marse įkurti 80 tūkst. žmonių koloniją, rengdamas keliones į Raudonąją planetą. Kelionė vienam asmeniui kainuotų apie 500 tūkst. JAV dolerių.
(0) 2012-11-19 32
Marsaeigio „Curiosity“ siunčiami duomenys leidžia manyti, kad astronautai galėtų išgyventi Marse – radiacijos lygis šios planetos paviršiuje yra panašus į tą, kurį patiria Žemės orbitoje, Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dirbantys astronautai.
(2) 2012-10-14 0
Bet kokia Marso bazė pirmiausia pareikalaus statybinių medžiagų. Tiesa, iš Žemės čia nieko neatsiųsi. Nebent kažką visai lengvo, pavyzdžiui, pripučiamas konstrukcijas, kaip kažkada svajojo NASA, turėdama omenyje Mėnulio kolonizaciją. Tačiau Marse šis sprendimas turėtų rimtą kliūtį – didesnę nei Mėnulyje gravitaciją ir smėlio audras. Tad kaip spręsti šią problemą?
(0) 2012-10-13 0
Kitas žingsnis NASA vykdomoje Marso planetos tyrimų programoje bus jos grunto mėginių ir akmenų parskraidinimas į Žemę.
(74) 2012-06-04 0
Visiškai neseniai galėjome stebėti kaip pirmą kartą žmonijos istorijoje privatus kosminis laivas prisijungė prie tarptautinės kosminės stoties, tačiau grupė olandų paruošė kur kas ambicingesnį planą. Projekto „Marse One“ kūrėjai žada 2023 metais nugabenti žmones į Marsą ir įkurti šioje planetoje kosminę stotį, rašo „Business Insider“.
(18) 2012-05-16 0
Rusija yra pasiruošusi ir viliasi, kad žmogaus pilotuojamą misiją galėtų įgyvendinti bendradarbiaujant kartu su JAV. Kol NASA nesiekia jokių susitarimų dėl misijų į Raudonąją planetą, Rusijos federacinės kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovo pavaduotojas Sergejus Saveljevas tikina, kad geriausias sprendimas norint įgyvendinti šį tikslą – tarptautinių jėgų suvienijimas, rašo „Space.com.“
(12) 2012-03-22 0
Kosmoso verslininkas Elonas Muskas įsitikinęs, kad sugebės sumažinti kelionės iki Marso ir atgal kainą iki maždaug pusės milijono dolerių, rašo bbc.co.uk.
(0) 2012-02-02 0
Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ pranešė planuojanti pakartoti „Phobos-Grunt“ kosminę misiją į Marsą ir jo palydovą Fobą. Apie tai paskelbė „Roskosmos“ vadovas Vladimiras Popovkinas, praneša naujienų agentūra „RIA Novosti“. Pasak jo, tokia tyrimų misija bus surengta pakartotinai, jei Rusijai nepavyks susitarti dėl dalyvavimo bendrame Europos kosmoso agentūros (ESA) ir NASA Marso tyrimų projekte „ExoMars“.
(18) 2012-02-01 0
Dėl Rusijos Marso zondo „Phobos-Grunt“ gedimo kalta kosminė spinduliuotė, sutrikdžiusi kosminio aparato kompiuterinių sistemų veiklą. Tiesa, ekspertai abejoja „Roskosmos“ vadovo paaiškinimais.
(17) 2012-01-26 0
Anksčiau kaltinę JAV radarus Ramiajame vandenyne, neva sutrikdžiusius kosminio aparato „Fobos-Grunt“ valdymo sistemą, „Roskosmos“ specialistai dabar įvardijo tikrąjį jų manymu kaltininką. Tai – Saulė.
(5) 2012-01-19 0
Rusijos vyriausybinė komisija, besiaiškinanti, kodėl sudužo Marso zondas „Fobos-Grunt“, teigia, kad pagrindinė gedimo priežastis yra inžineriniai defektai, ketvirtadienį teigė Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovas Vladimiras Popovkinas.
(8) 2012-01-16 0
Atmosferoje nesudegę kosminio zondo „Fobos-Grunt“ fragmentai nukrito į Ramųjį vandenyną, praneša „Interfax“, remdamasi Rusijos gynybos ministerija. Tačiau kitas šaltinis – „Ria Novosti“ – remdamasis Rusijos balistikos specialistais, tvirtina, kad kosminės stoties likučiai paniro į Atlantą netoli Brazilijos (tokia buvo viena iš ankstesnių prognozių).
(23) 2012-01-10 0
Rusijos kosminės programos vadovas antradienį užsiminė, kad kažkurios užsienio šalys galimai kaltos dėl virtinės nesėkmių, ištikusių jo agentūra praeitais metais.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos