Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Misijos į Marsą
 
 

Misijos į Marsą

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2008-10-19 0
Nors naujoji konstrukcija atrodo tarsi NSO, tai tik apatinė dalis korpuso, į kurį bus patalpintas savaeigė Marso mokslinė laboratorija (Mars Science Laboratory Rover). Tai - kosminių tyrimų istorijoje didžiausias apsauginis atmosferinis korpusas - jo skersmuo yra 4,5m. Ankstesnis rekordas - beveik 3,9m - priklausė "Apollo" kapsulės apsauginiam temperatūriniam skydui. Beje, šis įrenginys yra ne tik paprasta apsaugos nuo sudegimo priemonė.
(8) 2019-06-04 43
Negalima nesižavėti mokslininkų pasiekimais tiriant kosmoso tolius ir artimesnius kosminius kaimynus. Tačiau, kad ir kaip norėtųsi tapti Marso kolonizavimo liudininkais, šaltas protas sufleruoj
(8) 2018-04-19 29
„SpaceX“ ir kai kurios kitos privačios kosmoso agentūros ketina jau visai greitai į Marsą pasiųsti žmones. Kelionė būtų ilga ir pavojinga, bet būtina, jei norime pažinti raudonąją savo kaimynę. Tačiau kaip kelionė į dar niekada neaplankytą planeta paveiktų žmogaus organizmą? Kas nutiktų su mūsų raumenimis?
(8) 2018-03-13 34
Dalyvaudamas klausimų ir atsakymų sesijoje Australijos festivalyje „SXSW“, Elonas Muskas paskelbė, kad „SpaceX“ bus pasirengę skrydžiui į Marsą 2019-aisiais.
(8) 2013-04-18 0
Norite nuskristi į Marsą? Ne pelno siekianti Nyderlandų organizacija „Mars One“ žada iki liepos mėnesio pradėti šios planetos kolonistų atranką, truksiančią porą metų. Tiesa, keturiems atrinktiesiems skrydžio teks laukti iki 2023 metų.
(8) 2010-10-12 0
Didžiausios pasaulio kosminių tyrimų agentūros analizuoja galimybę panaudoti Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) kaip "startinę aikštelę" pilotuojamoms misijoms į Mėnulį ir jo orbitą. Galutinis tokio sumanymo tikslas - išbandyti, ar TKS gali tapti tarpine baze ateities pilotuojamoms misijoms į asteroidus ir Marsą.
(8) 2010-08-04 0
NASA ir Europos kosmoso agentūra apsisprendė, kokie moksliniai intrumentai bus įrengti būsimajame Marso palydove „ExoMars Trace Gas Orbiter“, kuris turėtų pasiekti Marso orbitą 2016 metais.
(8) 2012-01-16 0
Atmosferoje nesudegę kosminio zondo „Fobos-Grunt“ fragmentai nukrito į Ramųjį vandenyną, praneša „Interfax“, remdamasi Rusijos gynybos ministerija. Tačiau kitas šaltinis – „Ria Novosti“ – remdamasis Rusijos balistikos specialistais, tvirtina, kad kosminės stoties likučiai paniro į Atlantą netoli Brazilijos (tokia buvo viena iš ankstesnių prognozių).
(7) 2013-04-29 0
1969 m. JAV astronauto Neilo Armstrongo kojos palietė Mėnulio paviršių. Beveik iš karto pasigirdo raginimų tęsti kosmoso „užkariavimą“. Visų žvilgsniai, be abejo, nukrypo Marso pusėn. Praėjo daugiau nei 40 metų ir žmogaus pėdsakų ten vis dar nematyti, bet šviesa tunelio gale jau yra. Projekto „Mars One“ entuziastingas startas teikia viltį, kad didžioji kelionė įvyks jau po dešimtmečio. Šimtai tūkstančių savanorių jau pareiškė norą skristi į Raudonąją planetą, nors puikiai supranta, kad kelionė bus be bilieto atgal.
(7) 2009-01-28 0
Marso atmosferoje aptiktą metaną ir planetos regionus, virš kurių pastebėta didžiausia jo koncentracija, tirs pagal naująją NASA programą ARES kuriami nepilotuojami lėktuvai, pranešė „New Scientist“.
(7) 2011-12-06 0
Nevaldomas Rusijos kosminis aparatas „Phobos-Grunt“, kurio nepavyko nukreipti į Marsą, pradėjo byrėti orbitoje: nuo jo atitrūko du neidentifikuoti fragmentai.
(7) 2013-05-10 0
Buvęs JAV astronautas Buzzas Aldrinas, tapęs antruoju žmogumi, žengusiu Mėnulio paviršiumi, trečiadienį pareiškė, kad jo šalis privalo tapti nuolatinės Marso kolonizacijos lydere.
(7) 2017-06-12 29
Keliavimas į Marsą iš tiesų būtų gerokai pavojingesnis, nei buvo manyta iki šiol, atskleidžia naujausi moksliniai tyrimai. Kaip rašo „Daily Mail“, mokslininkams pavyko nustatyti, jog astronautui keliaujant į Marsą, net dukart padidėtų tikimybė susirgti vėžiu.
(7) 2013-02-27 2
Kai Jane sutiko Johną, žinojo, kad jie tikrai praleis kartu visą gyvenimą. Pora aštuonerius metus dalyvavo skrydžių į kosmosą mokymuose, o tada jų laukė kelionė be galimybės grįžti atgal.
(7) 2018-02-25 59
Savaitės filmukas – keturių mėnesių senumo, bet vertas prisiminimo. SpaceX planas, kaip kolonizuoti Marsą. Tuo metu tai atrodė kaip drąsios ir nerealistiškos svajonės. Dabar, po sėkmingo Falcon Heavy bandymo, atrodo kiek realiau, nors vis dar labai optimistiška. Pirmieji žmonės Marse 2024 metais? Na, pagyvensime – pamatysime. Laukti liko ne tiek ir daug.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos