Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Misijos į Mėnulį
 
 

Misijos į Mėnulį

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2008-10-10 0
Tikriausiai dažnas sutiks, jog kuriant naujas technologijas neretai pravartu atsižvelgti į praeities patirtį. Būtent su šia mintimi būsimojo erdvėlaivio "Orion" ekipažo modulį kuriantys NASA inžinieriai praėjusią vasarą aplankė Suitland mieste (Merilendas, JAV) įsikūrusį nacionalinį aeronautikos muziejų (Smithsonian Institution's National Air and Space Museum Garber Facility). Čia jie pirmą kartą po 35 metų išpakavo "Apollo" erdvėlaivio šilumos skydus.
(9) 2008-10-01 1
JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) vadovas Michaelas D. Griffinas pareiškė, kad NASA nekeičia savo strategijos dėl tolimesnių Mėnulio ir Marso tyrimų.
(10) 2008-09-29 0
Europos kosmoso agentūros mokslininkai sudarė erdvinį Mėnulio regiono, kuris laikomas viena geriausių vietų būsimajai Mėnulio bazei įkurti, modelį.
(15) 2008-03-16 0
Pats laikas vėl prisiminti X Prize fondo ir Google kompanijų organizuojamą konkursą Mėnulio šturmui. Pamenate, jo esmė ta, kad konkurse dalyvaujanti privati kompanija turi sukonstruoti mėnuleigį ir nuskraidinti jį į Mėnulį. Priklausomai nuo to kaip seksis – labai gerai ar tik gerai, žadamas prizinis fondas svyruoja nuo 20 iki 30 milijonų dolerių. Prieš kelis mėnesius rašėme, jog atsirado pirmasis dalyvis, o dabar Google Lunar X PRIZE konkurso organizatoriai pranešė, jo...
(3) 2008-03-15 0
Naujausių eksperimentų duomenimis, viena atspariausių aplinkos poveikiui Žemės gyvybės forma - melsvabakterė (angl. cyanobacteria) gali augti kitoms gyvybės formoms "nedraugiškoje" Mėnulio dirvoje. Tikėtina, jog ateities Mėnulio kolonistai galės jomis pasinaudoti išgaudami iš dirvožemio rezursus, reikalingus raketų kurui ir augalų trąšoms gaminti.
(27) 2008-01-18 0
Specialistai nagrinėja, ar galima gyventi Mėnulyje ir naudotis jo ištekliais, rašo Ispanijos dienraštis „El Pais“. Jau daugelį metų svarbiausiu kosminių skrydžių tikslu laikomas Marsas, tačiau artimiausias dešimtmetis turėtų tapti Mėnulio laikotarpiu, teigia dienraštis.
(2) 2007-12-15 0
Pamenate, mes rudenį rašėme, jog kartu su X Prize fondu Google kompanija paskelbė apie konkursą privačioms kompanijoms - reikia sukonstruoti mėnuleigį ir nuskraidinti jį į Mėnulį. Priklausomai nuo to kaip seksis – labai gerai ar tik gerai, žadamas prizinis fondas svyruoja nuo 20 iki 30 milijonų dolerių. Po šio konkurso paskelbimo atsiliepimų ir vertinimų buvo labai įvairių. Tačiau kad ir kaip ten būtų, jau paskelbtas pirmasis oficialus konkurso dalyvis.
(11) 2007-11-29 0
Po to, kai Marsą pasiekė daug nepilotuojamų zondų ir tyrimų aparatų prasidėjo intensyvios kalbos ir diskusijos apie pilotuojamos misijos galimybes. Aišku, visa tai dar tik hipotezių ir planų lygyje, tačiau labai įdomu, kaip šią misiją įsivaizduoja kosminių agentūrų specialistai. Pristatome pirmuosius kelionės į Marsą vizijos kontūrus. Aišku, jie dar nėra garantuoti ir išbaigti, tačiau pati koncepcija kokiu principu tokia kelionė gali būti organizuojama, po truputi...
(5) 2007-11-22 3
NASA ir kompanijos "ILC Dover" bei "NSF" sukūrė pripučiamos Mėnulio bazės prototipą, kurį rengiasi vienerius metus testuoti Žemės sąlygomis Antarktidoje, McMurdo stotyje, pradedant nuo 2008 metų sausio. Tokio konstrukcinio sprendimo idėja yra dešimtmečių senumo, tačiau jai įgyvendinti prireiks pažangiausių technologijų.
(0) 2007-10-20 4
Pirmasis dirbtinis žemės palydovas ir apskritai pirmasis kosminis aparatas, sėkmingai išvestas į Žemės geocentrinę orbitą buvo sovietų palydovas „Sputnik 1“ (rusiškai „Спутник-1”, kitaip ПС-1 – “Простейший Спутник-1”, liet. “paprasčiausias palydovas”). Šiuo palydovu buvo nustatytas žemės atmosferos sluoksnių tankumas keičiantis orbitai. „Sputnik 1“ tapo Tarybų Sąjungos „Sputnik“ programos pradininku, jo paleidimas paskatin...
(4) 2007-09-15 0
Google ima neišsitekti programinėje rinkoje ir po truputi įsilieja į kitas sferas. Ir kai kada visai netikėtas. Kartu su X Prize fondu Google kompanija paskelbė apie konkursą privačioms kompanijoms - užduotis kaip ir verta tikėtis, verta google vardo - reikia sukonstruoti mėnuleigį ir nuskraidinti jį į Mėnulį. Jeigu viskas seksis gerai, žadamas prizinis fondas - 20 milijonų dolerių.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos