Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Misijos į Mėnulį
 
 

Misijos į Mėnulį

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(28) 2011-12-30 0
Kinija planuoja per artimiausius penkerius metus kosmose įsirengti laboratorijas, rinkti grunto mėginius iš Mėnulio paviršiaus ir pasirengti statyti kosmines stotis. Tokie veiksmai aprašyti šią savaitę paviešintame plane, kurio tikslas – didelėmis raidėmis įrašyti Kinijos pavadinimą kosmoso tyrinėjimų žemėlapyje. Kinija taip pat planuoja ateinantį penkmetį paleidinėti pilotuojamus kosminius aparatus ir krovininius laivus. Vyriausybės parengtame plane nurodoma, kad gal...
(16) 2011-11-11 1
Po ilgojo lapkričio švenčių savaitgalio daugeliui, ko gero, teko vienaip ar kitaip ieškoti būdų, kaipgi čia išgyvenus ilgąją (ilgiau kaip 1,5 savaitės trukusią) darbo savaitę. Turime teisę būti nusivarę nuo kojų :) Tik, ginkdie, ne Mėnulyje!
(21) 2011-10-21 0
Privačios kosminės bendrovės „Bigelow Aerospace“ įkūrėjas ir savininkas Robertas Bigelou (Robert Bigelow) Tarptautiniame simpoziume apie asmeninius ir komercinius skrydžius į kosmosą („International Symposium for Personal and Commercial Spaceflight“) išreiškė susirūpinimą Kinijos užmačiomis iki 2025-ųjų okupuoti Mėnulį.
(6) 2011-10-19 0
JAV išlaipino pirmą žmogų Mėnulyje, tačiau Rusijos mokslininkai ir kosmoso tyrinėtojai žvelgia į naują tikslą – įkurti ten koloniją. Žemės palydove atrasti vulkaniniai tuneliai galėtų tapti natūraliu prieglobsčiu pirmajai kolonijai, teigia kosmonautai ir mokslininkai.
(3) 2011-10-14 0
Rusijos mokslininkai parinko tinkamiausias kosminio aparato „Luna – Glob“ nusileidimo vietas Mėnulyje. Pagrindinis jo tikslas bus vandens paieškos.
(31) 2011-09-07 0
NASA kosminio aparato „Lunar Reconnaissance Orbiter“ Mėnulio paviršiuje nufotografuoti gyvų būtybių pėdsakai privers sąmokslo teorijų kūrėjus ir plėtotojus gerokai įtempti vaizduotę. NASA internete paskelbė aplink Mėnulį skriejančio palydovo LRO („Lunar Reconnaissance Orbiter“) padarytas didelės raiškos nuotraukas, kuriose matyti „Apollo 12“, „Apollo 14“ ir „Apollo 17“ ekspedicijų palikti pėdsakai, pranešė „Space.com“. Šiose nuotraukose gerai ma...
(8) 2011-08-29 0
NASA mokslininkai praneša, kad rugsėjį vyksiančioje misijoje į Mėnulį bus mėginama atskleisti, kas vyksta šio mūsų planetos palydovo gelmėse. Laboratorija „Gravity Recovery and Interior Laboratory“, arba GRAIL devynis mėnesius tyrinės Mėnulį nuo paviršiaus iki pat gilumų.
(11) 2011-07-03 0
JAV vyriausybė į teismą padavė buvusį NASA astronautą, mėginusį aukcione parduoti kamerą, 1971 metų „Apollo 14“ misijoje naudotą Mėnuliui tirti.
(0) 2011-06-15 0
Šią vasarą viso pasaulio, taip pat – ir Lietuvos, moksleiviai kviečiami dalyvauti Robotikos mokyklos skelbiamame konkurse, kurio metu bus kuriama roboto kelionė į Mėnulį – „Moonbots 2.0, Google Lunar X PRIZE LEGO“. O perspektyvų nesibaidantys Lietuvos moksleiviai būsimiems konkursams pasiruošti galės specialioje konstravimo ir programavimo stovykloje šalia ežero Trakų rajone.
(7) 2011-05-30 0
Manyti, jog Mėnulis – išdžiuvęs it mumija, būtų ne visai teisinga. Po dulkėtu jo paviršiumi yra vandens – ir gana nemažai. Maža to, naujausios Mėnulio uolienų analizės duomenys rodo, jog jose vandens yra tiek pat, kiek ir viršutiniuose iš beveik išsilydžiusių uolienų sudarytuose Žemės mantijos sluoksniuose.
(11) 2011-05-06 0
Mėnulyje savo laiku dirbęs „Apollo” programos astronautas, geologas ir buvęs JAV senatorius Harisonas Šmitas (Harrison Schmitt) siūlo tokį energijos išteklių stokos Žemėje sprendimo būdą: tereikia 15 mlrd. JAV dolerių investicijų per artimiausius 15 metų ir keleto sintezės reaktorių, kuriuos dar reikėtų sukurti. Taip pat neprošal būtų ir bazė Mėnulyje, kurios, žinia, taip pat dar nėra.
(4) 2011-05-04 1
Kaip iš Mėnulio NASA astronautų prieš daugiau nei 40 metų parsivežtos bakterijos sugebėjo išlikti beorėje erdvėje, atlaikyti kosminę radiaciją ir -253 ⁰C laipsnių šaltį? Dabar mokslininkai mano žinantys atsakymą į šį klausimą.
(2) 2011-02-09 0
2013 metų gruodžio mėnesį Mėnulyje turėtų nusileisti JAV bendrovės „Astrobotic Technology" mėnuleigis, atskraidintas kitos privačios bendrovės „SpaceX“ raketa „Falcon 9“.
(4) 2011-02-07 0
Išnaudodami unikalias puslaidininkių savybes, mokslininkai įgunda gaminti įvairius jutiklius („akis“, uoslę“ ir pan.), teikiančius informacijos apie stebim ar kitaip tiriamą objektą ar reiškinį. Lietuvos fizikai yra suteikę regėjimą ne tik kompiuteriams, bet ir kosminiams palydovams, iš arti stebėjusiems legendinę Halio kometą. Lietuvos mokslininkai „akis“ ir „smegenis“ kūrė ir garsiajam sovietų mėnuleigiui „Lunochod-2“. Dabar jie kuria itin atsparius ju...
(1) 2011-01-31 0
JAV mokslininkai kuria kosminį visureigį „Talaris”, kuris Mėnulio ar Marso paviršiumi galėtų keliauti šuoliuodamas ir sklandydamas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos