Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Misijos į Mėnulį
 
 

Misijos į Mėnulį

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2013-12-18 0
Buvęs astronautas Chrisas Hadfieldas prognozuoja, kad žmonės Žemės palydove turės savo koloniją jau po 30-40 metų, o po 70 – ir puikiai veikiančią bazę, rašo „The Telegraph“.
(0) 2013-12-06 0
Apie tokius ketinimus Kinijos dienraščiui "The Beijing Times" pranešė Kinijos nacionalinės kosmoso administracijos Mėnulio tyrimo programos centro ekspertas. Mėnulis, anot jo, būtų ideali vieta, iš kur būtų galima šaudyti branduolinėmis raketomis į Žemę. Ar tai reiškia, kad Kinija ruošiasi Mėnulį paversti "Mirties žvaigžde"?
(0) 2013-11-29 0
NASA planuoja 2015 metais Mėnulio paviršiuje nuleisti specialų konteinerį su augalų sėklomis. Tai bus pirmasis biologinis eksperimentas, turintis atskleisti biologines Mėnulio kolonizavimo galimybes.
(0) 2013-10-24 5
Suvirinimo sistemų genijaus Gasparo Kazlausko Lietuva nežino, ir panašu, kad net nežinojo. Jo sukurtu ir užpatentuotu suvirinimo įrankiu pagaminti radioizotopų termoelektriniai generatoriai (RTG) su Apollo 12, 14, 15, 16, 17 buvo nuskraidinti ir visam laikui palikti Mėnulio paviršiuje.
(0) 2013-09-30 0
Mėnulio paviršiumi iki šiol yra vaikščioję dvylika astronautų. Savo ekspedicijų metu jie ant Žemės palydovo paliko kelias Amerikos vėliavas, šiek tiek įrangos, golfo kamuoliukų, nedidelę statulėlę žuvusiems astronautams atminti ir kitokio pobūdžio „dovanėlių“.
(0) 2013-07-12 0
Jungtinių Valstijų Kongresui pateiktas įstatymo, pagal kurį Amerikos XX a. 7–8 dešimtmetį vykdytos „Apollo“ programos pilotuojamų kosminių laivų nusileidimo vietos Mėnulyje būtų paskelbtos Nacionaliniu istoriniu parku, pranešė space.com.
(0) 2013-05-28 0
Keletas skirtingų daiktų, kurie susiję su pirmąja žmonių misija į Mėnulį, neseniai vėl pateko į viso pasaulio akiratį. Šių metų kovo mėnesį buvo aptikti raketos – nešėjos Saturnas-5 du varikliai, kurie į kosmosą pakėlė istorija tapusį laivą Apolonas-11 – jie buvo atsargiai iškelti iš jūros kapinių, o visam šiam projektui vadovavo kompanijos Amazon generalinis direktorius Jeff Bezzos.
(5) 2013-04-10 2
Archyvuose rastos NASA misijos "Apollo 10" įgulos narių pasikalbėjimų stenogramos atskleidžia, kad pakeliui į Mėnulį astronautams iškilo nenumatytų, nepatogių ir kartu komiškų problemų, susijusių su erdvėlaivio išviete, skelbia "Dailymail.co.uk". Ši kuriozinė istorija – puiki proga susipažinti su Tarptautinės kosminės stoties tualetu, kurį astronautai vadina "orbitine išviete". Trumpą ekskursiją po "mažiausią kamarėlę" stotyje surengė buvusi TKS kapitonė Sani Viljams (Suni Williams).
(3) 2013-03-22 0
NASA misijos „Apollo 11“ milžiniški raketiniai varikliai nebėra užmarštyje. Milijardieriaus, „Amazon.com“ puslapio įkūrėjo Jeffo Bezoso idėja iškelti legendinės misijos variklius jau įgyvendinta.
(2) 2013-03-01 0
Netikėta istorija: panašu, kad amerikiečiai žmonių nuskraidinimo į Mėnulį programą galėjo įsigyti iš jugoslavų. Jugoslavija 1961 m. pardavė Jungtinėms Valstijoms kosminių skrydžių programą dar prieš garsiąją prezidento Džono Kenedžio kalbą, per kurią jis pareiškė, kad amerikiečiai ketina skristi į Mėnulį. Tokia versija analizuojama dokumentinėje dramoje "Houston, We Have A Problem!" ("Hiustone, turime bėdą!"). Dokumentinio filmo treileris "Youtube.com" peržiūrėtas jau daugiau kaip 960 000 sykių.
(4) 2013-02-05 0
3D spausdintuvas galėtų gerokai palengvinti kosminės bazės Mėnulyje statybas. Tokią išvadą padarė Normano Fosterio architektų biuro „Foster + Partners“ atstovai, benradarbiaudami su Europos kosmine agentūra (ESA).
(0) 2013-01-25 0
Nuvažiuoti rekordiškai ilgą kelią mūsų pasaulyje – rimtas iššūkis, tačiau ar galima jį palyginti su tokiu pat bandymu už Žemės ribų? O jų jau buvo ne vienas.
(0) 2013-01-02 7
Kaip tvirtina praėjusiais metais mirusio astronauto, pirmojo koją į Mėnulį įkėlusio žmogaus Neilo Armstrongo šeima, į istoriją patekusią frazę „vienas mažas žingsnelis žmogui“ astronautas parašė gerokai iš anksto, besirengdamas skrydžiui, nors jis pats viešai tvirtino, kad šiuos žodžius sugalvojo tik nulipęs ant Mėnulio paviršiaus, rašo „The Telegraph“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos