Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mitybos grandinės
 
 

Mitybos grandinės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2016-12-07 10
Mėlynieji banginiai yra didžiausi kada nors Žemėje gyvenę sutvėrimai. Įdomu tai, kad savo dydį jie išlaiko misdami vienais mažiausių sutvėrimų, gyvenančių vandenyne – kriliais, į krevetes panašiais vėžiagyviais.
(5) 2016-10-19 67
Biologams ne paslaptis, kad kiekvienoje figoje slypi slaptas ingredientas, kuris yra gana šokiruojantis. Ar esate pasiruošę tai sužinoti, jeigu mėgstate figas? Jei taip, skaitykite toliau.
(0) 2016-08-01 22
Drugeliai, apspintantys vėžlių akis. Skamba tarsi iš pasakos ar siaubo filmo, tačiau iš tikrųjų šie drugeliai taip elgiasi dėl gyvenamos aplinkos subtilybių.
(41) 2016-06-28 -18
Viešojoje erdvėje įprasta skatinti ir ginti vegetarišką ar veganišką mitybos būdą, nors daugelis žmonių ir toliau lieka visavalgiais. Tačiau nešališkumas reikalauja atkreipti dėmesį ir į kitas nuomones, kurios įžvelgia ne taip ir mažai vegetarystės trūkumų.
(0) 2016-02-05 27
Ligų nešėjai kraujasiurbiai uodai įkyri net ir aistringiausiems gamtos mylėtojams. Dabar uodai yra pirminis Zika viruso nešėjas Centrinėje ir Pietų Amerikoje. Zika virusas perduodamas uodų rūšies Aedes aegypti, kurie taip pat skleidžia ir dengės bei geltonąją karštines.
(3) 2015-06-26 18
Piranijai artima žuvis pacu pastebėta viename Amerikos ežere. Ši žuvis yra itin pavojinga vyrams, mėgstantiems maudytis nuogiems, nes ji kimba į sėklides.
(1) 2015-06-15 36
Džordžas Monbiotas – britų rašytojas, tačiau savo šalyje jis labiau garsėja ne knygomis, o politiniu ir aplinkosauginiu aktyvizmu. „Aš myliu banginių išmatas“, – kartą parašė jis ir susilaukė milžiniško dėmesio. Šiuo metu autorius pagrindžia faktą, kad dramblių, raganosių ar kitos megafaunos naikinimas yra tolygus naftos tanklaivių katastrofoms ir milžiniškai atmosferos taršai, galinčiai mus pražudyti.
(0) 2015-06-09 9
Žinoma, niekas nesitiki, kad šimpanzės jau rytoj tropikų džiunglėse išsirikiuos prie kepsninių, tačiau faktas patvirtintas: šios žmogbeždžionės, artimiausios genetinės žmogaus giminaitės, supranta, ką reiškia „paruošti maistą“ ir yra linkusios jį „pasitaupyti“, kurį laiką neštis su savimi ir tuomet jį išsikepti.
(0) 2015-01-08 45
George Monbiot – britų rašytojas, tačiau savo šalyje jis labiau garsėja ne knygomis, o politiniu ir aplinkosauginiu aktyvizmu. „Aš myliu banginių išmatas“, - kartą parašė jis ir susilaukė milžiniško dėmesio. Dalis mokslininkų tik juokėsi dėl kilusio šurmulio, nes jie žino, kad banginių išmatų įtaka pasauliui ir klimatui gali būti milžiniška.
(0) 2014-10-03 14
Kas gali masinti didijį baltąjį ryklį labiau, nei mėsos gabalas, plūduriuojantis vandenyje? Tai konkurentas, siekiantis to paties gabalėlio. Ryklius vilioję žvejai vaizdo įraše užfiksavo įspūdingą vaizdą - jų tarpusavio kovą vandens paviršiuje.
(0) 2014-07-22 11
Tam, kad gyvose sistemose vyktų biocheminiai procesai, reikalinga energija. Paprastai energija gaunama katabolizmo metu, o tam naudojamos tokios medžiagos kaip gliukozė. Ją organizmas naudoja kaip maistą. Tačiau mokslininkai nustatė, jog gamtoje egzistuoja bakterijos, galinčios „suvirškinti“ grynąją energiją – šie organizmai tiesiogine to žodžio prasme minta elektronais.
(3) 2014-01-05 0
<p style="font-style:italic">Pasitrauk, menkių kepenų aliejau. Biodegalų kultūra, gimininga kopūstams, judra, buvo genetiškai modiškiuota, kad gamintų žuvų taukų komponentus, naudingus šir
(3) 2013-11-24 0
Gyvūnus ir kitus organizmus vandenyne traukia bet koks plūduriuojantis objektas. Tai žinodami žvejai specialiai išdėsto plūdurus, kurie privilioja žvejojamas žuvis. Plastiko atliekos, kurių gausu vandenynuose, taip pat pritraukia įvairias gyvybės formas - bakterijos, dumbliai ir kiti vienaląsčiai organizmai telkiasi aplink plastiko sankaupas ir jas kolonizuoja, kurdami naujas, iki šiol nematytas ekosistemas, praneša tinklalapis grist.org.
(0) 2013-05-02 6
<p style="font-style:italic">Nuo ma&shy;tu&shy;sa&shy;liš&shy;kų mi&shy;kro&shy;bų iki de&shy;guo&shy;nies ven&shy;gian&shy;čių gy&shy;vū&shy;nų, keis&shy;tie&shy;ji po&shy;že&shy;mio org&shy;
(9) 2012-06-15 1
Vos pamačius tarakoną, tikriausiai, daugelis nusipurto, o vien nuo minties, kad viduryje nakties per jūsų veidą gali perbėgti tarakonas, gali įvaryti paniką. Pagąsdinsime dar: gal tarakonas „lietė“ jūsų dantų šepetėlį? Buvo tarp jūsų apatinių... Tokių minčių vedami, kone automatiškai, kiekvienas namų šeimininkas, pamatęs tarakoną, stipriai užsimoja šlepete ar laikraščiu. Taigi, kas nutiktų, jei visgi būtų atrasta itin veiksminga priemonė ir būtų išnai...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos