Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas apie atmosferą
 
 

Mokslas apie atmosferą

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-09-04 42
Ramiajame vandenyje fiksuojamas „El Nino“ reiškinys gali tapti pačiu stipriausiu per 60 metų. Tai sukels didelius klimato pokyčius visame pasaulyje. Lietuvoje taip pat žadamos didelės orų permainos, kurias tikrai pajusime. Pasidomėkime, kokių anomalijų reikia tikėtis.
(0) 2015-08-19 30
Ramusis vandenynas šiais metais šyla taip sparčiai, kad mokslininkai mano, jog 2015-ieji į istoriją gali įeiti kaip stipriausio orų fenomeno „El Ninjo“ metai, skelbia CNN.
(0) 2015-11-05 16
Laukiantiems tikros lietuviškos žiemos ir Kalėdų su sniegu klimatologai turi žinių.
(0) 2012-05-02 0
Iš Irako misijų grįžę Lietuvos kariūnai apie tenykščio klimato ypatumus juokauja be užuolankų: ten taip karšta, jog pūsteli į neuždengtą odos plotelį vėjas – ir oda nudepiliuota. Beje, neseniai rašėme, jog tuose kraštuose (tiksliau – kaimyniniame Irane) yra užfiksuoti absoliučiai aukščiausios oro temperatūros rekordai. Neįtikėtina, tačiau prieš gerą tūkstantį metų sniegas ten buvo visai įprastas dalykas, o 920-aisiais, per patį vidurvasarį (liepos mėn....
(2) 2012-08-17 1
Visi esame matę žaibuojant, tačiau maždaug 80 kilometrų aukštyje virš Žemės pasirodantys raudonos ir melsvos spalvos blyksniai yra matomi tik iš orbitos arba dideliame aukštyje skrendančių lėktuvų. Tokie žymiai aukščiau už bet kokius audros debesis tvieskiantys žaibai mokslininkų vadinami „kaukais“ (angl. sprites), sakoma NASA pranešime. Šie ryškios šviesos pliūpsniai trunka tik vieną tūkstantąją sekundės dalį, todėl net ir dideliame aukštyje skrendančiu...
(1) 2013-03-18 0
Klaipėdiečiai Aleksandra ir Vladimiras šį savaitgalį apsilankė kaimyninėje Baltarusijoje, kur siaučiant žiemos audrai Harver papuolė į stichijos epicentrą. „Tokių sniego kalnų aš niekada gyvenime nemačiau, ne tik kad kovo viduryje“, – pasakojo Aleksandra.
(0) 2013-01-15 0
Rytų Sibire esančiame Jakutijos regione spaudžia beveik 50 laipsnių šaltukas. Šaltis sutrikdė šildymo sistemų darbą, regiono sostinėje Jakutske neveikė šviesoforai.
(0) 2014-03-03 0
Jau rašėme apie išskirtinį rusų fotografą Aleksejų Klijatovą ir jo įspūdingas snaigių fotografijas, daromas namuose susikurta įranga. Šį kartą būsite dar labiau nustebinti. Dar vienam rusų menininkui Viačeslavui Ivanovui per mikroskopą pavyko nufilmuoti, kaip susiformuoja snaigė.
(1) 2015-01-06 45
Žiema po truputį žengia ir į mūsų kiemus. Kas žino, gal ir kur nors Lietuvoje ji sutvers tokių šerkšno stebuklų, kokius pavyko užfiksuoti fotografui Marko Korošecui Javorniko kalno apylinkėje. Juk tas kalnas stūkso gerokai piečiau nei gyvename mes. Šiuos baltus stebuklus gamta be žmogaus įsikišimo sutvėrė... Slovėnijoje.
(0) 2017-09-20 19
Televizijos ekranuose ir naujienų srautuose regint dramatiškus ir viską siaubiančius uraganus, atslenkančius nuo Atlanto vandenyno, kyla klausimas: kiek galingi gali būti šie uraganai?
(13) 2014-08-24 24
NASA tyrimai rodo, kad atmosferoje yra netikėtas kiekis ozono sluoksnį ardančio darinio. Jo kilmė nėra žinoma, nes jo vartojimas buvo uždraustas prieš kelis dešimtmečius, savo tinklalapyje pranešė NASA.
(9) 2010-06-03 0
Nuolat augantis miestų dydis ir gyventojų skaičius juose bei pasaulinis atšilimas (jei jis iš tiesų vyksta) gali lemti tai, kad nepaprastai padaugės naktų, kurių metu temperatūra nenukris žemiau 20 laipsnių, teigia Didžiosios Britanijos meteorologai.
(3) 2007-12-14 0
Kas tai yra poliarinė pašvaistė galima sužinoti paskaičius bet kurį žinyną – jame rasite panašiai tokį paaiškinimą - poliariniams regionams būdingas, Saulės vėjo sukeltas dangaus švytėjimas, susidarantis Saulės vėjo atneštoms dalelėms susidūrus su Žemės atmosfera. Net jei paskaičius ir viskas aišku, pasirodo astrofizikams, pasigilinusiems į šiuos pasakiškus poliarinius stebuklus, niekaip nebuvo suprantama, kaip tokiam švytėjimui palaikyti reikalingi milžiniš...
(0) 2016-03-22 20
Rostove prie Dono sudužus „FlyDubai“ laineriui „Boeing 737-800“, kuriuo skrido 62 žmonės, paskelbta įvairių katastrofos tyrėjų versijų. Tuo pat metu mokslininkai paskelbė katastrofos vietoje užfiksavę retą reiškinį.
(1) 2016-04-29 40
Meteorologė Metinka Slater bandė perspėti gyventojus apie artėjančią audrą, tačiau jos prognozei sutrukdė „Microsoft“, rašo independent.co.uk.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos