Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas apie atmosferą
 
 

Mokslas apie atmosferą

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2012-05-07 0
Pamenate šią fotografiją? Taip, iš dangaus krinta ne tik lietaus lašai, snaigės ir krušos ledukai. Na, taip, pasitaiko ir meteorų. Arba kokį sparnuotį tiesiog vidur skrydžio gamta pašaukia... Tačiau meteorologijos istorijoje yra užfiksuota ir gerokai įdomesnių kritulių atvejų, kai iš dangaus biro mįslingos rausvos ar melsvos dalelės, mėsos bei želė gabaliukai, taip pat varlės ir net... gerokai stambesni gyviai, nuo kurių nukentėję žmonės keletą parų praleido ko...
(9) 2012-01-16 0
Svalbardas – labiausiai į šiaurę nutolęs Norvegijos avanpostas ir 3 tūkst. baltųjų lokių namai – yra ledynu padengtų izoliuotų salų grupė, esanti toli anapus poliaračio. Nors ledynams pastaraisiais metais Arktyje sekasi nekaip, šiose salose mokslininkai stebi ne ledynus, o aukštai padangėse besidriekiantį, mažai perprastą atmosferos regioną, kuris vadinamas tropopauze.
(0) 2012-08-02 0
Nors iš tikrųjų šis meteorologinis reiškinys nėra nei ugninė, nei vaivorykštė, žavesio dėl to jis nė trupučio nepraranda. Tokį reiškinį stebėtojams pavyko nufotografuoti liepos 31 d., Pietų Floridos danguje.
(0) 2012-03-02 0
JAV meteorologai būgštauja, jog netoli Uolinių kalnų (JAV) besiformuojanti audrų sistema šiandien Jungtinių Valstijų teritorijoje gali pažerti mirtinų tornadų ataką.
(11) 2012-02-01 0
Praėjusi naktis buvo kol kas šalčiausia šią žiemą. Varėnoje ir Utenoje oras atšalo iki -25, Ukmergėje iki -26 laipsnių. Atrodo, žiemos rekordų dar sulauksime – artimiausiomis naktimis ir savaitgalį Lietuvą kaustys iki -34 laipsnių speigas.
(0) 2012-08-30 1
Kas sukelia alergijas, plaučių ar net smegenų ligas, reguliuoja klimatą? Už tai labai dažnai atsakingos Žemės atmosferoje kybančios įvairaus dydžio bei sudėties dalelės, vadinamos aerozoliais.
(0) 2012-05-02 0
Iš Irako misijų grįžę Lietuvos kariūnai apie tenykščio klimato ypatumus juokauja be užuolankų: ten taip karšta, jog pūsteli į neuždengtą odos plotelį vėjas – ir oda nudepiliuota. Beje, neseniai rašėme, jog tuose kraštuose (tiksliau – kaimyniniame Irane) yra užfiksuoti absoliučiai aukščiausios oro temperatūros rekordai. Neįtikėtina, tačiau prieš gerą tūkstantį metų sniegas ten buvo visai įprastas dalykas, o 920-aisiais, per patį vidurvasarį (liepos mėn....
(2) 2012-08-17 1
Visi esame matę žaibuojant, tačiau maždaug 80 kilometrų aukštyje virš Žemės pasirodantys raudonos ir melsvos spalvos blyksniai yra matomi tik iš orbitos arba dideliame aukštyje skrendančių lėktuvų. Tokie žymiai aukščiau už bet kokius audros debesis tvieskiantys žaibai mokslininkų vadinami „kaukais“ (angl. sprites), sakoma NASA pranešime. Šie ryškios šviesos pliūpsniai trunka tik vieną tūkstantąją sekundės dalį, todėl net ir dideliame aukštyje skrendančiu...
(0) 2012-10-25 0
Didžiojoje Britanijoje neįpasti orai toliau tęsiasi – bobų vasara, kai termometrų stulpeliai pakilę iki 20 laipsnių šilumos, greitai pasitrauks. Ją netrukus pakeis sniegas ar net kraujo spalvos lietus.
(0) 2012-05-23 0
Dažnos sausros, vėlyvos pavasario šalnos, stiprios liūtys, stipraus snygio atvejai, karščio bangos - tokias jau dabar Lietuvoje regimas klimato anomalijas įvardijo klimatologas, Vilniaus universiteto profesorius Arūnas Bukantis.
(2) 2012-09-17 0
Beveik šimtmetį prie Viduržemio jūros šiaurės Libijoje esančiam Azizijos miestui priklausė karščiausios pasaulio vietos titulas.
(2) 2012-04-10 0
Nors tornadai gali susidaryti daugelyje pasaulio vietų, ši griaunanti gamtos jėga dažniausiai siaubia Jungtinių Amerikos Valstijų teritorijas Uolinių kalnų rytuose pavasario ir vasaros mėnesiais. JAV teritorija, apimanti Pietų Dakotos, Nebraskos, Kanzaso, Oklahomos, šiaurės Teksaso ir rytų Kolorado valstijas, vadinama „Tornadų alėja“. Šiose valstijose susidaro stipriausi ir destruktyviausi viesulai.
(1) 2012-04-19 0
Mokslininkai pirmą kartą užfiksavo pašvaistes Urano atmosferoje. Jos pastebėtos naudojant kosminį teleskopą „Hubble“.
(0) 2012-04-02 1
Pasirodo, kad turi, rašo news.nationalgeographic.com. Saulės užtemimo metu ant Žemės paviršiaus metamas Mėnulio šešėlis keičia tos teritorijos orus maždaug trimis laipsniais pagal Celsijų, rodo 1999-ųjų visiško saulės užtemimo analizės rezultatai. Maža to, užregistruojama ir vėjo pokyčių.
(0) 2012-07-31 0
Savaitgalį Nidoje užfiksuotas katastrofinis 36 m/s vėjo greitis. Neatlaikę stiprių vėjo gūsių virto pajūrio medžiai, kilo smėlio audros – nuostolius skaičiuoja verslininkai, patirtas traumas gydosi poilsiautojai. Vis dėlto sinoptikai šio reiškinio nesureikšmina – keičiantis klimatui prie katastrofinio vėjo teks priprasti.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos