Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslininkai ir išradėjai
 
 

Mokslininkai ir išradėjai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2012-02-21 1
Kiek netikėtas Niutono teologijos rankraščių kolekcijos savininkas – Izraelio nacionalinė biblioteka – paskelbė internete maždaug 7500 lapų Niutono rašytų tekstų, taip pat ir apie jo numatytą apokalipsę, turinčią įvykti 2060 metais.
(1) 2012-02-01 0
Su biologijos mokslų daktaru Aivaru Ratkevičiumi, vadovaujančiu Lietuvos kūno kultūros akademijos Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedrai ir dirbančiam tiriamąjį darbą Aberdyno (Škotija) universitete, kalbamės apie genetinių tyrimų pasiekimus ir jų atveriamas perspektyvas.
(0) 2012-01-23 -1
Balsuodami už ryškiausius pastarojo dešimtmečio kolegas, chemikai dažniausiai minėjo tris pavardes – dažniausiai cituojamą prof. Albertą Malinauską, daugelio išradimų autorių prof. Juozą Vidą Gražulevičių ir biochemiką prof. Arūną Ramanavičių.
(1) 2012-01-22 1
Fizikos srityje dirbantys Lietuvos mokslininkai jau seniai puikiai vertinami pasaulyje už aukščiausio lygio tiriamuosius darbus. Beje, jie Lietuvos vardą garsina ne ką mažiau nei žinomi mūsų sporto ar verslo atstovai ir tiesiogiai prisideda prie to, kad mūsų šalis taptų aukštųjų technologijų ir inovacijų valstybe.
(3) 2012-01-20 2
Per šiuos žurnalo „Veidas“ surengtus pažangiausių ir perspektyviausių Lietuvos mokslininkų rinkimus fizinių mokslų srityje daugiausiai kolegų balsų surinko netiesinės optikos ir lazerių fizikos specialistas, fizinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto profesorius Audrius Dubietis.
(6) 2012-01-19 0
Antradienio vakarą Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijoje buvo pristatyta akademiko profesoriaus Jono Grigo knyga „Kiek trunka sekundė“, trumpai apžvelgianti pasaulį fiziko akimis.
(8) 2012-01-19 3
Matematiką savyje būsimasis profesorius pajuto dar mokydamasis trečioje klasėje. “Mokytoja davė uždavinį apie traktorininkus: du suarė 10 ha žemės, o trečias – dviem hektarais daugiau. Reikėjo pasakyti, kiek kiekvienas suarė, ir niekas klasėje negalėjo išspręsti, o man taip viskas aišku”, – pirmuosius uždavinius prisimena D.Surgailis.
(5) 2012-01-09 0
Jungtinėje Karalystėje įsteigtos organizacijos „The Newton Project“ siekis – internete publikuoti visus genialiojo Izaoko Niutono darbus. Tarp jų atsidūrė ir netikėtas sąrašas, kurį 19-metis I. Niutonas uoliai sudarė 1662-aisiais. Tai – 48 „nuodėmės“, kurias Izaokas nusprendė „inventorizuoti“ prieš Sekmines. Jaunasis genijus buvo nepaprastai dievobaimingas, tačiau prieš krikščionių šventę sudarytas prasidėjimų sąrašas sudaro galimybę dar geriau įsiv...
(17) 2012-01-05 5
Kai išgirdo niūrią ir negailestingą motorinės nervų ligos diagnozę, Stivenui Hokingui (Stephen Hawking) buvo vos 21-eri. Medikai prognozavo, jog nepagydoma liga pasiglemš jo gyvybę per artimiausius keletą metų po pirmųjų šios ligos simptomų pasirodymo. Tačiau viskas susiklostė taip, jog šį mėnesį – sausio 8-ąją – vienas garsiausių ir iškiliausių planetos mokslininkų minės savo 70-ąjį jubiliejų. Garbingos sukakties proga charizamtiškąjį teorinės fizikos i...
(2) 2011-12-17 0
Kembridžo universitetas (D. Britanija) pirmą kartą internete paskelbė nuskenuotą Isaaco Niutono rankraščių kolekciją, kurioje yra ir žymiausio jo veikalo „Principia Mathematica“ skaitmeninė kopija kartu su mokslininko ranka užrašytais skaičiavimais ir pastabomis, pranešė „Guardian.co.uk“.
(9) 2011-11-12 3
Studentų dovana dėstytojui 80-ojo jubiliejaus proga mokslininką Laimutį Telksnį visuomenės akyse netikėtai pavertė pranašu – naujųjų technologijų guru.
(0) 2011-11-10 0
Kaltinimai, kad astronomas Edwinas Hubble`as nutildė belgų dvasininką, kuris pirmasis padarė vieną svarbiausių šių laikų atradimų, yra nepagrįsti. Neseniai E. Hubble`o reputaciją sutepė pasirodę teiginiai, kad jis arba jo sąjungininkas pasirūpino tuo, kad Georges Lemaitre`as, mažai žinomas katalikų kunigas ir matematikas iš Briuselio, negautų nuopelnų už atradimą, jog visata plečiasi, praneša naujienų agentūra AFP.
(0) 2011-11-07 8
Lygiai prieš 100 metų garsus anglų keliautojas kapitonas Robertas Falconas Scottas išsiruošė į ekspediciją, kurios tikslas buvo pirmiems pasiekti Pietų ašigalį. Nors nepavyko pasiekti nei šio tikslo, nei sugrįžti gyviems, Scotto ekspedicija atsidūrė garbingose mokslo istorijos puslapiuose.
(7) 2011-09-29 0
Greičiau jau ne. O ir šiaip elektra, ko gero, bevielis ir belaidis fenomenas, nors tinka ir laidiniam naudojimui :) Tačiau net jei ir žnaibo pėdas ar plaštakų pirštus, bevieliu būdu perduodama elektra yra pakankamai saugi. Dar 1899 m. serbų inžinierius Nikola Tesla Kolorado Springse (JAV) pastatė maždaug 40 metrų aukščio, 12 mln. voltų įtampos elektros ritę ir bevieliu būdu įžiebė 200 elektros lempučių, o elektros energiją be laidų buvo galima tiekti net 40 km spind...
(1) 2011-09-20 1
„Jūs sau po kojomis matote tik asfaltą ir žolę. O kas yra giliau, žino tik geologai. Jiems rūpi ne tik žemės, bet ir laiko gelmės“, – dėliodamas iš Afganistano parsivežtus uolienų mėginius šypsosi dr. Gediminas Motuza Matuzevičius.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos