Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslo progresą skatinančios iniciatyvos
 
 

Mokslo progresą skatinančios iniciatyvos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-01-28 14
<em>Technologijos keičia karo meną. Karo vadams jos sukuria naujas galimybes ir iššūkius – tačiau ne visos šios technologijos yra karinės. Portalas „Vintage News“ atrinko 5 visiškai tai
(17) 2017-07-28 61
Tikėdamiesi išsivaduoti iš šiuo metu galiojančių ir dažnai eksperimentus bei inovacijas ribojančių įstatymų, grupė Silicio slėnio turtuolių planuoja statyti didžiulį plaukiojantį miestą.
(2) 2014-12-09 3
Gruodžio 12 d. KTU „Santakos” slėnyje pristatyti ateities technologijų atvyksta pasaulinio lygio tyrėjai iš Masačusetso technologijos instituto (MIT). Maisto pramonės vizionierius Calebas Harperis supažindins su itin galinga maisto gamybos sistema, o „TED“ vyresnysis mokslo darbuotojas Skylaras Tibbitsas pasakos apie programuojamų medžiagų technologijas.
(5) 2014-06-17 49
Kai 2008 metais buvo paskelbta apie tai, kad ketinama įjungti Didįjį hadronų greitintuvą (LHC), internete netruko pasklisti mokslofobiškų žmonių pasipiktinimas, pasiekęs tokį lygį, kad netgi buvo ieškoma teisinių priemonių sustabdyti visų laikų paties galingiausio mokslinio įrankio naudojimo pradžią tikinant, kad LHC sugeneruos juodąją skylę, kuri bemat prarys Žemę.
(4) 2014-06-05 14
<em>Trūk­čio­jan­čių eu­ro­pi­nių na­mi­nių svir­plių ma­sė ap­li­pu­si kar­to­ni­nį la­bi­rin­tą maž­daug mik­ro­au­to­bu­siu­ko dy­džio pa­la­pi­nė­je. Ji
(0) 2014-02-04 3
Visuomenės pagalba – naujausia mokslinių tyrimų mada: per „Kickstarter“ ir panašias svetaines renkamos lėšos, aktyvios ekrano užsklandos mokslininkams „paskolina“ paprastų žmonių kompiuterio pajėgumus duomenų analizei, žaidimuose ieškoma tam tikrų tendencijų. Tačiau dauguma šių bendrų darbų buvo atliekamu uždaroje virtualioje interneto laboratorijoje. O štai visai neseniai mokslininkai visuomenei pasiūlė per kompiuterinį žaidimą prisijungti prie tikros biochemijos laboratorijos.
(4) 2014-01-24 3
„Pasidaryk pats“ rinkiniai asmeninių kompiuterių eros aušroje padėjo išugdyti jų kūrėjus, tame tarpe ir Bilą Geitsą. Ką galėtų atnešti ateinanti nauja tokių rinkinių banga - su valdomais skraidymo aparatais, trimačiais spausdintuvais ir net biotechnologijomis?
(10) 2013-11-26 1
Džošua Pyrsas (Joshua Pearce), Mičigano technologijos universitetas docentas, išleidęs knygą - vadovą „Open-Source Lab“ (Atviro kodo laboratorija) teigia, kai tai gali tapti tikros mokslo tyrimų revoliucijos pradžia. Įvertinus, kad laboratorinė įranga yra labai brangi, o mokslininkai nuolat stokoja pinigų, jis gali būti teisus.
(0) 2013-10-16 1
Ką turi bendro Dalai Lama, Styvenas Seagalas ir Avataro projektas? Dalai Lama ir Styvenas Seagalas, abu pasaulyje žinomi žmonės, visuomenės veikėjai ir abu budistai. Ką turi bendro budizmas ir mokslas? Čia vertėtų pacituoti Alberto Einšteino kadaise išsakytą frazę, „jei jau kalbėti apie religiją, kuri galėtų būti artimiausia mokslui, be jokios abejonės tai budizmas“. Tad nieko keisto, jog mokslo priešakyje esančiam Avataro projektui paramą iš visų religijų pirmiausiai pareiškė būtent budistų atstovai.
(13) 2013-10-15 1
Žmonija šiuo metu stovi ant globalių permainų slenksčio. Pasaulį drebina ekologinės, politinės, antropologinės, ekonominės krizės, pastaruoju metu jos tampa vis sunkesnės. Pasaulyje plinta karai, neapgalvotai švaistomi žemės resursai, teršiama planeta. Visuomenė išgyvena vartotojiško išgyvenimo modelio bei tikslų ir vertybių krizes. Daugelis nacionalinių lyderių rūpinasi tik trumpalaikiu stabilumo užtikrinimu savo šalyse ir neskiria pakankamai dėmesio civilizacijos ateities problemoms.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos