Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslo vystymosi istorija
 
 

Mokslo vystymosi istorija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-09-24 -1
Marija Kiuri buvo pirmoji moteris, gavusi Nobelio premiją, ir pirmoji mokslininkė, šią premiją gavusi du kartus.
Deja, ji tapo savo išradimų ir eksperimentų su jais auka. Tai – ne vienintelis atvejis mokslo istorijoje, kai mokslininkai tampa savo „kūdikių“ aukomis.
(2) 2012-09-18 1
Prieš 140 metų iš Portsmuto į mokslinę ekspediciją išplaukęs laivas „Challenger“ padėjo pamatus šiuolaikinei okeanografijai.
(3) 2012-09-14 9
Renesanso epochoje susiformavo nauja žmogaus ir jo gyvenimo tikslo samprata, kuri pasireiškė proto kultu ir tikėjimu neišsemiamomis žmogaus kūrybinėmis galiomis, jo genialumu, proto išskirtinumu.
(5) 2012-09-02 0
Klastojimu, faktų iškraipymu ar pritempimu prie norimų išvadų kaltinti net ir labai garsūs mokslininkai: vienuolis, genetikos pradininku vadinamas Gregoras Mendelis, legendinis gamtininkas Charlesas Darwinas, mikrobiologas ir chemikas Luisas Pasteuras.
(1) 2012-08-06 1
Šiandien radijas įprastas dalykas, bet tiek dabar, tiek prieš 86 metus, kai buvo pradėtos transliuoti pirmosios lietuviško radijo laidos, komunikacijos ir ryšio priemonės, kurių neatsiejama dalis – ir radijas, patiria drastiškus pokyčius.
(3) 2012-05-04 3
Stulbinantis suomių archeologų atradimas liudija, jog jau daugiau kaip prieš 3,2 tūkst. metų senovės egiptiečiai suprato už 93 šviesmečių nuo Žemės skriejusios dvinarės žvaigždės Algolo (Demono žvaigždė) ypatumus. Maža to, specifiniai egiptiečių skaičiavimai padėjo išspręsti vieną daugelį metų neįveiktą astronominį galvosūkį.
(4) 2012-03-19 2
Vienas iš mitų apie mokslinį Viduramžių atsilikimą teigia, kad šiuo laikotarpiu buvo draudžiama atlikti skrodimus ir taip tirti žmogaus kūną. Tokia kliūtis ilgam sustabdė medicinos pažangą, o Bažnyčia pasinaudodama savo milžiniška galia dar labiau pristabdė žmonijos progresą. Tačiau tokia nuomonė su Viduramžių istorija turi ne tiek daug bendro.
(4) 2012-02-21 1
Kiek netikėtas Niutono teologijos rankraščių kolekcijos savininkas – Izraelio nacionalinė biblioteka – paskelbė internete maždaug 7500 lapų Niutono rašytų tekstų, taip pat ir apie jo numatytą apokalipsę, turinčią įvykti 2060 metais.
(0) 2012-02-15 4
Anglijoje D. Kukas (1728–1779) buvo vadinamas jūreivių jūreiviu ir sėkmingai vykdė slaptas britų Admiraliteto misijas. Deja, bet iš trečiosios kelionės jis jau negrįžo. Žinia apie jo žūtį buvo apipinta gandais ir skambėjo pakankamai kraupiai – neva kapitoną suvalgė perpykę Havajų čiabuviai-žmogėdros. Tačiau ar tikrai kapitonas Kukas savo dienas baigė ant čiabuvių laužo?
(5) 2012-01-09 0
Jungtinėje Karalystėje įsteigtos organizacijos „The Newton Project“ siekis – internete publikuoti visus genialiojo Izaoko Niutono darbus. Tarp jų atsidūrė ir netikėtas sąrašas, kurį 19-metis I. Niutonas uoliai sudarė 1662-aisiais. Tai – 48 „nuodėmės“, kurias Izaokas nusprendė „inventorizuoti“ prieš Sekmines. Jaunasis genijus buvo nepaprastai dievobaimingas, tačiau prieš krikščionių šventę sudarytas prasidėjimų sąrašas sudaro galimybę dar geriau įsiv...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos