Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » NASA atliekami tyrimai Žemėje
 
 

NASA atliekami tyrimai Žemėje

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-03-01 15
Rasti gyvybę už Žemės ribų norime jau senai, tačiau yra labai sunku nuspręsti kur tai pradėti daryti. Tamsūs ir šalti Saturno palydovo Encelado ir Jupiterio palydovo Europa vandenynai gali būti viena iš vietų kur nežemiška gyvybė egzistuoja. Tuo tarpu dulkėtas ir sausas Marso paviršius atrodo kaip visiškai priešinga vieta, tačiau mokslininkams pavyko rasti itin svarbią užuominą.
(1) 2016-10-17 66
Turbūt dar iš fizikos pamokų prisimenate, kad medžiagos gali būti keturių būsenų – tai kieti kūnai, skysčiai, dujos ir plazma. Ir jei pirmos trys būsenos visiems aiškios ir sutinkamos kasdieniniame gyvenime, tai su plazma jau kiek kitaip – daugeliui tai egzotiška medžiagos forma, nors iš tikro, plazma yra dažniausia materijos būsena visatoje. Plazmą surastume žvaigždėse, tarpžvaigždinėje erdvėje, Žemės jonosferoje ir net kasdieniniame gyvenime – bet kokia atvira liepsna yra dalinė plazma. O ar įsivaizduojate, kas nutiktų jūsų kūnui, jeigu patektumėte į tikrą plazmos lauką?
(11) 2016-10-15 59
Lietuvoje dirbantys mokslininkai, skirtingai nei dirbantys NASA, dažniausiai būna susireikšminę, LRT RADIJUI sako iš NASA grįžusi Kauno technologijos universiteto studentė Miglė Aurėja Mickonytė. Jai antrina kartu stažuotę atlikusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentė Julija Semenenko: „Jie [NASA mokslininkai] sugeba labai įdomiai ir paprastai išaiškinti sudėtingus principus. Supranti, kad žmogus tikrai žino, ką jis daro, ir be galo tai myli. Tie žmonės tikrai nuostabūs.“
(19) 2016-02-25 26
<i>NASA mokslininkai tiria, kaip susietos dalelės gali elgtis kaip vienos sistemos dalys. Jų eksperimentas svarbus kriptografijai ir informacijos perdavimui.</i>
(0) 2016-01-26 18
Jau seniai regėjome stebinančių aviacijos naujovių, o kelionės oru nebeatrodo tarsi inžinerijos stebuklas. Iš dalies taip yra dėl aviacijai keliamų aukštų saugumo standartų ir dėl to, kad orlaivių dizainas dramatiškai nesikeitė jau dešimtmečius.
(1) 2015-07-02 24
Geriausias dalykas būnant nulinės gravitacijos sąlygomis yra galimybė ne tik levituoti erdvėje, tačiau ir žaisti su skystos būsenos medžiagomis. Vanduo – elementari skysta medžiaga, kuri mums Žemėje atrodo ganėtinai nuobodi.
(0) 2015-06-21 54
Didžiausi pasaulio požeminių vandenų telkiniai – gėlo vandens šaltiniai šimtams milijonų žmonių – yra eikvojami nerimą keliančiais tempais. Būtent prie tokių išvadų priėjo NASA palydoviniai duomenys, pateikti itin detalioje vandenų rezervo Žemės paviršiuje fotografijoje.
(9) 2015-06-16 73
Šio straipsnio iliustracija yra vaizdelis iš ateities. Tai, ką jūs matote – tai 2099 metų liepos temperatūrinis pasiskirstymas, sudarytas pagal 21 skirtingą klimato modelį. CO2 koncentracija ore pasieks 0,09 procento (pačioje 2015 metų pradžioje buvo perkopta 0,04 proc. riba), rašo gizmodo.com.
(2) 2015-02-07 17
Kosminė agentūra NASA ir automobilių gamybos gigantas susivienijo ir ketina kurti autonomines transporto priemones. NASA ir Nissan pasirašė 5 metų sutartį, kurioje išdėstomi patys svarbiausi punktai: bus atliekami moksliniai tyrimai ir plėtra autonominio vairavimo srityje.
(0) 2015-02-03 10
NASA Reaktyvinio Judėjimo Laboratorija yra žinoma dėl siekio įgyvendinti neįtikėtinas užduotis ir pastarasis kūrinys tik patvirtiną šį teiginį. NASA mokslininkai sukūrė robotą, kuris sugebės pasiekti sunkiausiai prieinamas žemės vietas. Kūrėjai pranešė, kad pirmieji bandymai atliekami Havajuose, kur robotas VolcanoBot 1 bandys „pažinti“ aktyvų ugnikalnį Kilauea.
(0) 2014-08-22 12
NASA padarė per 1,8 mln Žemės fotografijų iš kosmoso, tačiau ne visuose sugeba pasakyti, ką ten užfiksavo. Agentūra tikisi, kad interneto vartotojai padės išspręsti šią problemą ir atskleis kokie miestai bei miesteliai žybsi šiose nuostabiose fotografijose.
(3) 2014-08-15 4
Tirštų debesų sluoksniai sukasi virš Žemės paviršiaus, vis atsidauždami į pakrantes. Galingas taifūnas juda link Kinijos, o audrų pavojaus šįkart išvengia tik Australija... visa tai matyti naujai išleistoje atmosferos simuliacijoje, kurią neseniai sukūrė NASA mokslininkai.
(0) 2014-06-14 20
Pirmųjų naktinių bandymų metu nusileidimo modulis Morpheus įveikė 244 metrus Kenedžio kosminio centro (Florida, JAV) aikštelėje ir sėkmingai nusileido. Bandymai vyko praėjusį mėnesį.
(0) 2014-06-13 9
JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) atidėjo savo planus paleisti „skraidančiąją lėkštę“ į Žemės atmosferą ir šitaip išbandyti naują technologiją, kuri galėtų būti panaudota Marse.
(17) 2014-04-22 17
Įsivaizduokite išradimą, kuris leistų tobulai nuspėti orus, sukurti mąstančias mašinas ar net atrasti nežemišką civilizaciją. Tokių svajonių būta daug, apie tai kalbama ir to siekiama. Tačiau kanadiečių mokslininkai skelbia, kad visa tai ir dar daugiau žmonija galės padaryti jau labai greitai, o tas ilgai lauktas išradimas – kvantinis kompiuteris.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos