Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nafta
 
 

Nafta

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2008-12-04 0
Kuomet dauguma šalių veržiasi savo diržus, palei Persijos įlanka esančios arabų monarchijos susiduria su kitokia problema: ką daryti su 4,7-8,8 trilijonais dolerių, kuriuos, kaip tikimasi, iki 2020 m. atneš naftos pardavimai (apskaičiavimai remiasi 50 – 100 dolerių už barelį naftos kaina).
(4) 2008-11-05 0
Biologai pranešė, kad grybelis, gyvenantis Patagonijos atogražų miškuose natūraliai gamina angliavandenilių mišinį, kuris labai panašus į dyzelinį kurą.
(7) 2008-10-21 0
Italijos mokslininkai pranešė sukūrę naują technologinį procesą, kuris pašalins pagrindines kliūtis vadinamosios akmens anglies gazifikacijos būdu gaminti sintetinius degalus, tinkamus lengviesiems automobiliams ir sunkvežimiams. Tyrimo rezultatai bus paskelbti lapkričio mėn. 19 d. žurnalo „Energy&Fuels“ numeryje.
(3) 2008-10-17 0
JAV Kalifornijos valstijoje įsikūrusi kompanija Carbon Sciences paskelbė apie sėkmingų tyrimų eigą ir tikina, jog ateityje jų pasiūlyta technologija sukels perversmą dabartinėje energetikoje ir leis sumažinti aplinkos taršą. Pasak kompanijos atstovų, jiems pavyko sukurti pakankamai efektyvų procesą, kaip anglies dioksidą paversti į įvairų angliavandenilių kurą.
(3) 2008-09-12 0
JAV Gynybos departamento pažangiųjų tyrimų agentūra (DARPA) kreipėsi šalies mokslininkus ragindama padėti sukurti vadinamosios „skystosios anglies“ gamybos technologiją, kuri būtų ekonomiškai ir ekologiškai patraukli, skelbia „New Scientist“.
(52) 2008-05-30 0
Nors nafta savo pobūdžiu yra atgrasi žmogui medžiaga, ji pasaulį laiko neįtikėtinai tvirtuose gniaužtuose. Mes visi žinome apie jos nuodingas savybes, tačiau nuo jos priklausome tarsi nuo oro ir vandens išteklių, kuriuos, beje, nafta ir teršia. Argi mes 21-ajame amžiuje neturėtume būti pakankamai technologiškai pažengę, kad nustotume „melžę“ Žemę? Nepriklausomai nuo to, kiek jūs tikite globaliojo klimato atšilimo keliamu pavojumi planetos ateičiai, verta pripaži...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos