Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanoelektronika
 
 

Nanoelektronika

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2011-06-02 0
Tam, kad tyrėjai galėtų kurti išmanesnius, mažesnius ir galingesnius elektronikos įrenginius, reikia atsižvelgti į tranzistorių grandinių – pagrindinių tokių įrenginių sudedamųjų dalių – pajėgumus apdoroti didžiulius informacijos kiekius. Šioms grandinėms nepaliaujamai spartėjant ir mažėjant, jose pasitaikančių apdorojamos informacijos klaidų skaičius, kurį lemia šilumos sklaida, triukšmai ir sandaros netvarka, gali apsunkinti tolimesnę technologijų raidą...
(0) 2011-05-06 0
Technologija, kuri padaro išmaniojo telefono ekraną greitai reaguojančiu, ryškiai šviečiančiu ir lengvu, gali būti pradėta naudoti televizoriuose bei nešiojamuose kompiuteriuose. Taip mano Floridos universiteto mokslininkai, sukūrę naujos rūšies šviesą spinduliuojantį tranzistorių.
(0) 2011-04-21 0
Pitsburgo universiteto tyrėjai išrado technologiją, kuri gali pasitarnauti ateities kartoms kuriant ypatingai galingus ir didžiule atmintimi pasižyminčius kvantinius kompiuterius bei kitus pažangius elektronikos įrenginius. Vienintelio elektrono tranzistorius „SketchSET“ yra pirmas tokio tipo nanoįtaisas, pagamintas oksidų pagrindu.
(0) 2011-02-23 0
Paskutiniaisiais metais yra išaugęs susidomėjimas topologiniais dielektrikais, nes šios medžiagos pasižymi įdomiomis savybėmis. Topologiniai dielektrikai pasižymi ir laidinėmis, ir dielektrinėmis savybėmis – vidinėje medžiagos dalyje elektros srovė nepraleidžiama, o paviršinėje dalyje srovė gali laisvai tekėti.
(0) 2011-02-23 0
Neseniai prestižiniame žurnale „Nature Nanotechnology“ pasirodžiusiame straipsnyje Valstybinio Arizonos universiteto Biodizaino instituto (JAV) profesorius Nondžianas Tao (Nongjian Tao) aprašė, kaip galima sumaniai valdyti vienos molekulės elektrinį laidumą į pagalbą pasitelkiant mechanines jos savybes.
(0) 2011-02-21 0
Anglies nanovamzdelių panaudojimas kuriant plėvelių tranzistorius galėtų būti pritaikytas lankstiems, didelio našumo bei permatomiems prietaisams, tokiems kaip elektroninis popierius, gaminti. Vienas didžiausių iššūkių, susijusių su tokių tranzistorių darbu, yra sudėtinių tranzistoriaus dalių – metalinių bei puslaidininkinių nanovamzdelių, pasižyminčių skirtingomis savybėmis, konstravimas. Naujame tyrime, mokslininkai sukūrė naują nanovamzdelių gaminimo būdą,...
(1) 2011-02-14 0
Kas valdo informaciją – įgyja pranašumą ideologinėje kovoje. Kas valdo medžiagų savybes – dominuoja ekonomikoje, kurioje vis svarbesnės yra naujos technologijos, o ypač – nanotechnologijos. Norint naujas medžiagas kurti, reikia naujų instrumentų. Tokių kaip šis: didžiausias Lietuvoje mokslinis technologinis įrenginys ilgu pavadinimu – metaloorganinio cheminio nusodinimo iš garų fazės reaktorius – pradės veikti Vilniaus universiteto puslaidininkių katedroje. Toki...
(0) 2011-02-10 0
Kalifornijos universiteto, esančio Berklyje (Berkeley), inžinieriai atrado būdą užauginti nanolazerius tiesiog ant silicio paviršiaus. Unikali nanostulpų struktūra įkalina šviesą mažame tūryje ir sukuria dalinių bangų ilgių nanolazerius. Šis atradimas gali būti pradžia naujos rūšies greitesnių ir efektyvesnių mikroprocesorių bei galingesnių biocheminių jutiklių, kurie naudoja optoelektroninius lustus. Inžinierių darbas buvo atspausdintas Nature Photonics žurnalo ...
(1) 2011-01-31 0
Nobelio premiją fizikos srityje pelnė du mokslininkai, sugebėję, vienos pasakos žodžiais tariant, „perpus perskelti plauką”. Tiesą pasakius, jie paskiekė kur kas daugiau – suskaidė grafitą vos vieno atomo storio sluoksniais. Taip gimė grafenas – viena stipriausių, lengviausių ir laidžiausių elektrai medžiagų pasaulyje. Reikšmingus darbus šioje srityje atlieka ir Vilniaus universiteto Puslaidininkių fizikos katedros mokslininkai.
(0) 2011-01-25 0
Tyrėjai iš Kopenhagos universiteto Nanomokslo centro Nilso Boro institute (Danija) kartu su kolegomis iš Japonijos aptiko, jog plonuose grafito vamzdeliuose elektronai pasižymi ypatinga judėjimo ir savo vidinio magnetinio lauko, dar vadinamu sukiniu, sąveika. Šis atradimas leidžia visiškai kitaip pažvelgti į elektronų sukinių valdymą – prognozuojamas kokybinis šuolis kuriant sukinių pagrindų veikiančią nanoelektroniką. Tokios svarbos rezultatai išspausdinti prestižinia...
(9) 2010-08-30 0
Mičigano universiteto (JAV) mokslininkai teigia, jog panaudojant nanometrų eilės storio metalo foliją galima gaminti mažyčius didelės skiriamosios gebos (HD) displėjus. Siekdami tai įrodyti, jie šiame displėjuje sugeneravo 9 mikronų dydžio spalvotą savo universiteto logotipą.
(1) 2010-01-06 0
Mokslininkams pavyko sukurti įprastinio veikimo tranzistorių tik iš vienos organinės molekulės. Šis mokslininkų pasiekimas dar vienu žingsniu priartina mus prie naujos kartos elektronikos, projektuojamos molekuliniame lygyje.
(3) 2007-07-11 0
Kas yra tranzistorius, turbūt daugelis žinot - vienas iš pagrindinių aktyvinių elektronikos komponentų, kurį galima sutikti praktiškai bet kokioje schemoje. Kaip ir nusipirkti bet kokioje elektroninių komponentų parduotuvėje. Tačiau šitokio tranzistroiaus nenusipirksite niekur - vien jau todėl, kad jo net akimis napamatysite. Tai tiesiog vienas mangano (Mn) atomas ant germanio plokštelės. Ir šis atomas atstoja vieną tranzistorių.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos