Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanoelektronika
 
 

Nanoelektronika

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2010-08-30 0
Mičigano universiteto (JAV) mokslininkai teigia, jog panaudojant nanometrų eilės storio metalo foliją galima gaminti mažyčius didelės skiriamosios gebos (HD) displėjus. Siekdami tai įrodyti, jie šiame displėjuje sugeneravo 9 mikronų dydžio spalvotą savo universiteto logotipą.
(5) 2015-12-03 54
Įprastiniuose standžiuosiuose diskuose (angl. hard disk drive, HDD) informacija magnetiškai įrašoma į besisukančias plokšteles, nuo kurių paviršių ši vėliau nuskaitoma jutikliais. Judančios tokių diskų dalys reiškia, jog išauga mechaninių gedimų tikimybė, be to, tai tuo pačiu apriboja ir įrenginio veikimo spartą.
(5) 2011-06-02 0
Tam, kad tyrėjai galėtų kurti išmanesnius, mažesnius ir galingesnius elektronikos įrenginius, reikia atsižvelgti į tranzistorių grandinių – pagrindinių tokių įrenginių sudedamųjų dalių – pajėgumus apdoroti didžiulius informacijos kiekius. Šioms grandinėms nepaliaujamai spartėjant ir mažėjant, jose pasitaikančių apdorojamos informacijos klaidų skaičius, kurį lemia šilumos sklaida, triukšmai ir sandaros netvarka, gali apsunkinti tolimesnę technologijų raidą...
(3) 2007-07-11 0
Kas yra tranzistorius, turbūt daugelis žinot - vienas iš pagrindinių aktyvinių elektronikos komponentų, kurį galima sutikti praktiškai bet kokioje schemoje. Kaip ir nusipirkti bet kokioje elektroninių komponentų parduotuvėje. Tačiau šitokio tranzistroiaus nenusipirksite niekur - vien jau todėl, kad jo net akimis napamatysite. Tai tiesiog vienas mangano (Mn) atomas ant germanio plokštelės. Ir šis atomas atstoja vieną tranzistorių.
(3) 2012-02-07 0
Po kelerių metų įtempto darbo NASA inžinieriams pavyko sukurti unikalų įrenginį, galintį atpažinti vėžines ląsteles. Šis įrenginys pagamintas kaip aksesuaras išmaniajam telefonui.
(2) 2015-06-23 34
Mūsų jau seniai nebestebina šaldyti maisto produktai, galintys išbūti šaldytuvo kameroje ištisus mėnesius ir liekantys tokie pat skanūs ir maistingi, lyg jie būtų ką tik pagaminti. Šaltis yra ir neatsiejama neurochirurgijos dalis – gydytojai atšaldo paciento kūną iki 12-18 °C, kuomet tenka operuot aneurizmas smegenyse. Nekalbu apie vaisingumo klinikose užšaldoma spermą, kiaušinėlius ar net žmogaus embrionus! Bet ar gali šaltis suteikti mirusiais paskelbtiems žmonėms šansą į antrą – amžiną gyvenimą?
(2) 2011-08-12 0
Mokslininkai sugalvojo naują kompiuterinių lustų ir elektroninių grandinių, tinkančių ekstremalioms terpėms, gamybos metodą. Pasirodo, tam užtenka panaudoti deimantą.
(1) 2011-02-14 0
Kas valdo informaciją – įgyja pranašumą ideologinėje kovoje. Kas valdo medžiagų savybes – dominuoja ekonomikoje, kurioje vis svarbesnės yra naujos technologijos, o ypač – nanotechnologijos. Norint naujas medžiagas kurti, reikia naujų instrumentų. Tokių kaip šis: didžiausias Lietuvoje mokslinis technologinis įrenginys ilgu pavadinimu – metaloorganinio cheminio nusodinimo iš garų fazės reaktorius – pradės veikti Vilniaus universiteto puslaidininkių katedroje. Toki...
(1) 2011-01-31 0
Nobelio premiją fizikos srityje pelnė du mokslininkai, sugebėję, vienos pasakos žodžiais tariant, „perpus perskelti plauką”. Tiesą pasakius, jie paskiekė kur kas daugiau – suskaidė grafitą vos vieno atomo storio sluoksniais. Taip gimė grafenas – viena stipriausių, lengviausių ir laidžiausių elektrai medžiagų pasaulyje. Reikšmingus darbus šioje srityje atlieka ir Vilniaus universiteto Puslaidininkių fizikos katedros mokslininkai.
(1) 2015-05-31 38
Viskonsino universiteto mokslininkai bei JAV žemės ūkio ir miškų departamento (US Department of Agriculture's Forest Products Laboratory) suvienijo jėgas siekdami išsiaiškinti puslaidininkyje esančio substratinio sluoksnio pakeitimo galimybes į aplinkai draugišką medžiagą celiuliozės nanofibrilą (CNF).
(1) 2015-05-09 44
<em>Atlikdami tyrimus, kuriuos galima pavadinti <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Moore%27s_law">Moore’o dėsnio</a> gelbėjimo ratu, JAV mokslininkai pagamino vos kelių atomų storio tranzisto
(1) 2014-03-17 3
Inžinieriai sukūrė naują galingą mikroskopinį variklį, kurio veikimo pagrindas yra deguonies ir vandenilio degimas. Tačiau tikslaus jo veikimo mechanizmo kol kas niekas paaiškinti negali.
(1) 2010-01-06 0
Mokslininkams pavyko sukurti įprastinio veikimo tranzistorių tik iš vienos organinės molekulės. Šis mokslininkų pasiekimas dar vienu žingsniu priartina mus prie naujos kartos elektronikos, projektuojamos molekuliniame lygyje.
(1) 2016-11-16 12
<i>Aalto universiteto mokslininkai sukūrė rekordinio išorinio kvantinio efektyvumo fotodetektorių — ruože nuo vidutinių UV iki artimųjų IR sugeriantį 96 procentus spinduliavimo. Savo param
(0) 2012-12-12 13
Po daugiau nei dešimtmečio tyrimų IBM pagaliau pralaužė ledus silicio nanofotonikoje ir tapo pirmąja kompanija, pagaminusia vientisą lustą, kuriame signalui apdoroti naudojami ir elektroniniai, ir optiniai komponentai. Lustas, pagamintas naudojant 90 nanometrų technologiją, leis tūkstančius kartų pagreitinti duomenų perdavimą tarp kompiuterių arba lustų kompiuterio viduje.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos