Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanoįrenginiai
 
 

Nanoįrenginiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-09-10 50
Šis variklis tikrai neprimena tokio, kokį galite pamatyti savo automobilyje, bet Dublino Trinity koledžo fizikų komanda sukūrė tai, ką galima vadinti mažiausiu varikliu pasaulyje. Šis varikliukas yra vos vieno kalcio jono dydžio – arba maždaug 10 milijardų kartų mažesnis, palyginus su įprastu automobilio varikliu.
(1) 2018-12-17 9
Dydis – svarbu. Ypač, kai kalbama apie nanometro – milijardinės metro dalies – mastelio dydžius. Tokius mažus objektus sukurti nelengva, tad MIT tyrėjų pasiekimas gali smarkiai paspartinti
(0) 2018-07-27 42
Mokslininkai sukūrė mažytį rotorių, apsisukantį iki 60 milijardų kartų per minutę – tai greičiausias žmogaus sukurtas rotorius, 100 000 kartų greitesnis už vidutinį dantų grąžtą.
(0) 2018-07-27 19
Mažų namelių mada kažkuo yra visai žavinga. Žmonės kraustosi į itin mažo ploto būstus, dažnai įrengtus ant mobilių platformų. Tačiau jie turi vieną problemą - jie visi kažkokie dideli. Todėl mokslininkai nusprendė parodyti, kaip iš tikrųjų atrodo mažas namas.
(0) 2017-05-09 0
Automobilių sportas sudėtingas ir brangus, bet kelios mokslininkų komandos sugebėjo pakelti visą šį reikalą į naują lygmenį. Kelerius metus ruoštasi lenktynėms, kurių nė vienas plika akimi taip ir nepamatys: viskas vyko mikroskopo viduje ir bus matoma tik pasitelkus specialią įrangą. Tiesa, dar būtina paminėti, kad lenktynių trasa pagaminta iš aukso.
(0) 2017-03-27 18
<em>Balandžio 28 dieną mokslininkai pirmą kartą surengs molekulinių mašinų lenktynes. 100 nm važiavimas bus transliuojami tiesioginiame eteryje.</em>
(1) 2014-03-17 3
Inžinieriai sukūrė naują galingą mikroskopinį variklį, kurio veikimo pagrindas yra deguonies ir vandenilio degimas. Tačiau tikslaus jo veikimo mechanizmo kol kas niekas paaiškinti negali.
(3) 2013-01-17 0
Tinklapis "EE Times" pranešė apie gana svarbų įvyki visam mokslo ir technologijų pasauliui. Teigiama, kad mokslininkių grupė, kuriai vadovauja Ohajo universiteto fizikos ir astronomijos procesorius Saw Wai Hla, sukūrė pirmąjį pasaulyje pilnavertį molekulinį variklį. Tiesa, variklio matmenys taip pat molekuliniai...
(0) 2012-10-23 0
Manipuliuoti mikrodalelėmis (įskaitant atskiras ląsteles), pasitelkiant taip vadinamą lazerio poveikiu grindžiamą optinį pincetą, jau senokai nėra problema. Tačiau nanodalelių paėmimas ir perkėlimas į kitą vietą yra daug sudėtingesnė užduotis.
(0) 2012-05-28 0
Mikrofonai, pasitraukit, atvyko nanofonai. Vos 60 nanometrų skersmens sferos yra patys jautriausi kada nors sukurti klausymo prietaisai, leisiantys kurti iki šiol nebylaus bakterijų ir kitų vienaląsčių kino garso takelius.
(5) 2012-03-17 0
Vienos technologijos universitete sukurtas greitas 3D spausdintuvas, galintis kurti nanoobjektus greičiau nei analogiški įrenginiai.
(0) 2011-09-07 0
Tufts universiteto (JAV) mokslininkai tvirtina sukūrę mažiausią pasaulyje variklį – vos vienos molekulės dydžio.
(1) 2011-08-30 0
Mokslininkams pirmąkart pavyko išmatuoti pavienių žmogaus kūno ląstelių temperatūrą ir įdomu tai, kad temperatūra kūno viduje nebūtinai atitinka tradicinę 36.6 laipsnių C vertę. Gauti rezultatai bus pristatyti 242–ajame nacionaliniame Amerikos chemikų draugijos susitikime.
(0) 2011-02-09 1
Raiso (Rice) universiteto profesorius Anatolijus Kolomeiskis (Anatoly Kolomeisky) kartu su savo studentu Alekseju Akimovu (Alexey Akimov) nagrinėja molekulinio rotoriaus veikimą. Savo darbą jie publikavo „Journal of Physical Chemistry C“ žurnale. Atlikę molekulių dinamikos skaičiavimus, mokslininkai nustatė pagrindinės molekulės, pritvirtintos prie aukso paviršiaus, sukamojo judėjimo savybes. Manoma, kad šių mažyčių variklių nagrinėjimas padės suprasti, kaip veikia mol...
(4) 2011-02-07 1
Garo varikliai, vidaus degimo varikliai ir dyzeliniai varikliai yra skirtingų rūšių šiluminiai varikliai, kurie veikia versdami šiluminę energiją į mechaninį darbą. Nors daug laiko praėjo nuo pirmųjų šiluminių variklių sukūrimo, tačiau jų dydžio mažinimas iki mikromatmenų yra sudėtingas dalykas. Mažėjant variklio dydžiui, stipriai mažėja jo efektyvumas ir galios tankis. Mokslininkų grupė iš Olandijos pademonstravo miniatūrinį šiluminį variklį, kurio bendra...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos