Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanotechnologija
 
 

Nanotechnologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-03-10 1
Japonijos mokslininkai iš Nacionalinio Medžiagų mokslo instituto (the National Institute for Materials Science) sukūrė technologiją, kuri leidžia gaminti gerokai mažesnius kondensatorius – vienus iš paprasčiausių, tačiau labai svarbius elektroninių grandinių komponentus. Jų darbo rezultatai paskelbti moksliniame žurnale „ACS Nano“, kuriame teigiama, kad pasiūlyta technologija gali paspartinti kompaktiškų naujos kartos elektroninių prietaisų kūrimą.
(0) 2014-01-01 1
Nanotechnologijos  yra tarpdisciplininė taikomojo mokslo ir technologijų šaka, apimanti darbą su mažomis medžiagų dalelėmis - nanodalelėmis, matuojamomis nanometrais (viena milijardinė metro dalis) bei jų pritaikymą technologijose. Nanotechnologijos apima medžiagas ir objektus ne didesnius nei apytiksliai 100 nm.
(12) 2013-07-27 1
3D spausdintuvai – tai ateitis. Bent jau taip kalba futurologai, piešdami pasaulį, kuriame bet kuris daiktas arba mechanizmas gali būti atspausdintas. Vis tik visai tikėtina, jog kai kurie iš 3D spausdintuvų gali tapti rimtų susirgimų priežastimi, teigia specialistai.
(1) 2013-06-25 0
Medžio atplaiša, apvilkta alavo sluoksniu, galėtų tapti ilgalaike, efektyvia ir ekologiška baterija, skelbia Merilando universiteto mokslininkai, dirbantys su medžiagomis, tūkstantį kartų plonesnėmis už popierių.
(2) 2013-03-27 0
Jei saulės elementuose būtų naudojami nanolaidai, tai jų efektyvumą galima būtų padidinti kelis kartus ir įveikti dar 1961-aisiais rastą efektyvumo ribą.
(10) 2013-03-14 4
Amerikiečių kompanija „Lockheed Martin“, kuri daugeliui žinoma kaip karinių reaktyvinių lėktuvų ir įvairių raketų kūrėja ir gamintoja, skelbia išradusi inovatyvų jūros vandens gėlinimo būdą, kuris yra žymiai pigesnis ir efektyvesnis už dabar naudojamą atvirkštinio osmoso būdą. Naujosios technologijos pagrindas – grafenas.
(3) 2013-01-17 0
Tinklapis "EE Times" pranešė apie gana svarbų įvyki visam mokslo ir technologijų pasauliui. Teigiama, kad mokslininkių grupė, kuriai vadovauja Ohajo universiteto fizikos ir astronomijos procesorius Saw Wai Hla, sukūrė pirmąjį pasaulyje pilnavertį molekulinį variklį. Tiesa, variklio matmenys taip pat molekuliniai...
(0) 2012-12-12 13
Po daugiau nei dešimtmečio tyrimų IBM pagaliau pralaužė ledus silicio nanofotonikoje ir tapo pirmąja kompanija, pagaminusia vientisą lustą, kuriame signalui apdoroti naudojami ir elektroniniai, ir optiniai komponentai. Lustas, pagamintas naudojant 90 nanometrų technologiją, leis tūkstančius kartų pagreitinti duomenų perdavimą tarp kompiuterių arba lustų kompiuterio viduje.
(0) 2012-12-11 11
Technologijos mažėja. Mūsų kasdien naudojami įrenginiai – išmanieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, tampa vis mažesni ir plonesni. Dabar fizikai įsigudrino „sumažinti“ ir šviesos spindulį. Kalifornijos technologijų instituto inžinieriai sukūrė įrenginį, galintį sufokusuoti šviesos spindulį į kelių nanometrų dydžio tašką.
(0) 2012-10-23 0
Manipuliuoti mikrodalelėmis (įskaitant atskiras ląsteles), pasitelkiant taip vadinamą lazerio poveikiu grindžiamą optinį pincetą, jau senokai nėra problema. Tačiau nanodalelių paėmimas ir perkėlimas į kitą vietą yra daug sudėtingesnė užduotis.
(0) 2012-05-28 0
Mikrofonai, pasitraukit, atvyko nanofonai. Vos 60 nanometrų skersmens sferos yra patys jautriausi kada nors sukurti klausymo prietaisai, leisiantys kurti iki šiol nebylaus bakterijų ir kitų vienaląsčių kino garso takelius.
(2) 2012-05-02 0
Portalas VR-Zone papasakojo apie vieną iš naujausių Masačiusetso technologinio instituto (MIT) kūrinį. Pastarosios įstaigos specialistai pristatė stiklą, kurio paviršius padengtas kūgio formos nanospygliais. Tokia naujovė suteikia stiklui unikalių ir, žinoma, labai naudingų savybių: pastarasis tampa „nejautrus“ atspindžiams, o be to, atstumia vandenį.
(0) 2012-04-19 0
Kas sakė, kad popieriaus dienos jau suskaičiuotos? Nedidelis (plika akimi niekaip neįžvelgiamas) patobulinimas – ir pasaulis gali sulaukti kinų išradimo renesanso. Išties netikėta: kaip popierius tuo pat metu gali būti neperšlampantis, antibakterinis, magnetinis ir… vis dar popierius?
(5) 2012-03-17 0
Vienos technologijos universitete sukurtas greitas 3D spausdintuvas, galintis kurti nanoobjektus greičiau nei analogiški įrenginiai.
(3) 2012-03-05 1
Akademikas Jonas Grigas įspėja, jog daugelis žmonių, žavėdamiesi nuolat į mūsų gyvenimą ir buitį ateinančiomis technologinėmis naujovėmis, užmiršta, kad kiekviena lazda turi du galus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos