Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanotechnologija
 
 

Nanotechnologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(25) 2008-12-23 0
Clarksono Universiteto Pažangių Medžiagų Apdorojimo Centro profesorius Igoris Sokolovas kartu su savo kolega Ravi M. Gaikwad'u atrado naują metodą, kaip apsaugoti dantis nuo ėduonies susiformavimo. Šiam tikslui dantys turi būti nupoliruoti mažytėmis silicio dioksido nanodalelėmis.
(3) 2008-12-19 0
Jau pripažįstamas kaip stipriausia pasaulyje medžiaga ir puiki žaliava mažyčiams tranzistoriams gaminti, grafenas ateityje gali būti panaudotas gaminant super atsparias ir super mažas atminties mikroschemas.
(8) 2008-12-09 0
Mokslininkai teigia, kad požiūris į nanotechnologijas yra nulemtas religinių ir kultūrinių įsitikinimų, praneša BBC.
(1) 2008-11-27 2
Naujo tipo elektroninis mikroskopas leidžia filmuoti vaizdo medžiagą atominiame lygyje, fiksuojant smulkiausius pokyčius, atsirandančius medžiagą veikiant išorinėmis jėgomis ar cheminių reakcijų metu. Žinoma, tai gali daryti ir kiti šiuolaikiniai elektroniniai mikroskopai, tačiau dabartinis visą tai atlieka su neįtikėtina greitaveika – fiksuojami įvykiai, trunkantys trilijoninę sekundės dalį.
(7) 2008-11-25 0
Pasitelkę nanotechnologijas šveicarų chemikai sukūrė efektyviai vandenį atstumiančią drabužių medžiagą, pranešė „New Scientist“.
(5) 2008-11-12 -1
D. Britanijos mokslininkai ragina nedelsiant pradėti tirti į kasdienio vartojimo produktus kelią jau prasiskynusias nanomedžiagas: įtariama, kad kai kurios iš jų gali sukelti vėžį. Pasak specialistų, apie nanodalelių poveikį sveikatai beveik nieko nežinoma.
(7) 2008-10-26 0
Mokslininkams iš Kinijos ir Singapūro pavyko sukurti greitą kokaino aptikimo būdą – net mažiausias jo daleles ar likučius.
(6) 2008-10-18 0
Osakos Universiteto (Japonija) mokslininkai pademonstravo "atominį rašiklį", kuriuo metalo paviršiuje galima suformuoti nanodydžio užrašus. Tai pasiekiama manipuliuojant pavieniais paviršiuje išsidėsčiusiais atomais. Silicį ženklinantis simbolis "Si" užima vos 2x2 nanometrų plotą - apytiksliai 40000 kartų mažiau nei žmogaus plauko skerspjūvis. Projekte dalyvavusio mokslininko Masayuki Abe teigimu, jie pasiekė ribą, kurios jau neįmanoma peržengti.
(7) 2008-10-17 0
Kompanija „Solar Botanic“ paskelbė, kad, pasinaudodama nanotechnologijomis, ruošiasi kurti dirbtinius medžius, kurie gebės rinkti saulės ir vėjo energiją. Anot kompanijos, jos kūriniai bus „galingesni už vėjo jėgaines, efektyvesni už saulės baterijas ir praktiškesni bei malonesni akiai“.
(2) 2008-10-07 2
Apsauginiuose kremuose ir kituose buitiniuose daiktuose naudojamos nanodalelės sugeba prasiskverbti per odą. Neraminantį faktą pranešė Lisa DeLouise vadovaujamų mokslininkų komanda iš Rosčesterio universiteto medicinos centro (University of Rochester Medical Center).
(19) 2008-10-01 0
D. Britanijos mokslininkai pranešė sukūrę „revoliucinį“ diagnostikos prietaisą, kuris gali diagnozuoti vėžį, išsėtinę sklerozę bei kitas ligas per 15 minučių.
(16) 2008-09-30 0
Anglies vamzdeliai jau kurį laiką įvardijami kaip viena iš tų stebuklingųjų ateities medžiagų, turėsiančių žymios įtakos mūsų buičiai. Pasirodo, jog ta ateitis ne tokia tolima. CSIRO ir Teksaso Universiteto Dalase (JAV) mokslininkams pavyko sukurti tokį anglies nanovamzdelių pagrindu sudarytų "tekstlinių" lakštų gamybos būdą, kurio išeiga - iki septynių metrų per minutę.
(1) 2008-09-06 0
Ar fizikai kuo nors primena padanges raižančius lakūnus bandytojus? Tiesą sakant, į šį klausimą geriau gali atsakyti Nacionalinio standartų ir technologijos instituto (NIST) tyrėjai, nuolat tobulinantys mikroskopijos technologijas ir vis tvirčiau žengiantys į nanopasaulį. Geresni nanomastelių matavimai būtini norint apibrėžti naujus puslaidininkių pramonės standartus.
(25) 2008-09-02 16
Tikriausia daugelis susiduria su įvairiausiomis švaros palaikymo problemomis ir žinote, kiek tenka sugaišti laiko ir sunaudoti chemikalų, norint palaikyti norimą tvarką. Nepaisant to, tradicinės valymo priemonės retai gali užtikrinti norimą dušo kabinos, automobilio, sienų ir kitų paviršių švarą. Pasirodo, jau dabar egzistuoja daug efektyvesnių alternatyvų. Šiame straipsnyje trumpai supažindinama su rinkos naujove - nanotechnologijų pagrindu sukurtomis "POWERnANO" serij...
(0) 2008-08-25 0
Masačūsetso Technologijų Instituto (MIT) mokslininkai kuria virusų pagrindu sudarytas mikrobaterijas, kurių dydis yra apie pusė vidutinės žmogaus ląstelės. Paula Hammond ir jos komanda, pasinaudodami virusų kultivacija ir litografija, sugebėjo pagaminti bateriją, susidedančią iš katodo, anodo ir elektrolito. Tikimasi, jog pasiekimas leis sukurti implantuojamus medicininius jutiklius bei mikroschemoje telpančias laboratorijas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos