Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanotechnologija
 
 

Nanotechnologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(15) 2010-12-29 -5
Konservatyvesnių, bet nebūtinai silpnesnių nervų skaitytojus skubame nuraminti - jokio sensacingo perversmo chemijos pasaulyje šiukštu neįvyko. Ir jokių užuominų ar pretenzijų į naują, mokslinio konsensuso reikalaujančią hipotetinę teoriją. Viskas kur kas paprasčiau, bet kartu - ne taip jau ir paprasta. Apie ką gi mes čia? Apie tai, kad periodinė elementų lentelė – jau ant plauko... :)
(23) 2010-12-17 1
Pasirodo, jog šviesa gali sukurti panašias keliamąsias jėgas, kaip ir oro srovės, priverčiančios į dangų pakilti sparnuotus orlaivius. Eksperimentų metu, panaudojus tolygų šviesos srautą, mokslininkams pavyko pastumti nanometrų eilės dydžio objektus.
(4) 2010-12-16 0
Drabužiai, kurie nesilamdo arba nesitepa, negendantys maisto produktai, tobulai pasiskirstančios kosmetikos priemonės ir kiti efektai, kurie gaunami panaudojant nanotechnologijas, jau nekelia nuostabos. Gali būti, kad nanotechnologijos produktus naudojame apie tai net nežinodami. Kokią įtaką mūsų sveikatai turi šios inovacijos ir tobulėjančios technologijos?
(8) 2010-12-07 0
Kiekvienoje virtuvėje randamas "kuklus" prieskonis - cinamonas - gali būti panaudojamas aukso nanodalelėms kurti. Mokslininkų teigimu, naujasis gamybos būdas būtų ir saugesnis, ir paprastesnis, o pagamintas nanodaleles būtų galima panaudoti netgi kovai su onkologiniais susirgimais.
(0) 2010-11-09 0
Prancūzijos mokslininkai šiuo metu kuria originalią nanometrų eilės dydžio objektų transportavimo sistemą, kai pradiniame "maršruto" taške objektas yra ištirpdomas, o vėliau vėl rekonstruojamas galutiniame paskirties taške.
(12) 2010-10-29 1
Mokslininkų iš Izraelio komanda sukūrė skaidrią medžiagą, kurią sudaro savaime persigrupuojančios organinės nanosferos. Tai - kol kas tvirčiausia kada nors sukurta biologinė medžiaga, savo savybėmis pralenkianti plieną ir net kevlarą.
(0) 2010-10-22 1
Dešimtmečiais mokslininkai ieškojo magnetinių vienpolių - izoliuoto magnetinio krūvio, kuris gali judėti taip pat laisvai, kaip ir elektrinis krūvis. Gamtoje magnetiniai poliai egzistuoja tik porose, tačiau tyrėjų komanda iš Paul Scherrer instituto (Šveicarija) ir Dublino universitetinio koledžo sugebėjo sukurti magnetinių vienpolių kvazidaleles.
(9) 2010-10-19 0
Mokslininkai iš Kalifornijos technologijos instituto pamėgino greitaveike filmavimo kamera filmuoti mikroskopinius - mikrolitrų dydžio - vandens lašelius, krintančius ant ypač stipriai vandenį atstumiančios medžiagos - iš anglies nanovamzdelių sudaryto hidrofobinio paviršiaus.
(9) 2010-08-30 0
Mičigano universiteto (JAV) mokslininkai teigia, jog panaudojant nanometrų eilės storio metalo foliją galima gaminti mažyčius didelės skiriamosios gebos (HD) displėjus. Siekdami tai įrodyti, jie šiame displėjuje sugeneravo 9 mikronų dydžio spalvotą savo universiteto logotipą.
(11) 2010-07-10 1
Buffalo universiteto mokslininkai sugalvojo būdą, kaip daryti įtaką biologinių sutvėrimų mąstymo procesui. Šiuo tikslu naudojamos įkaitintos magnetinės nanodalelės, kurios, prisitvirtindamos prie ląstelių membranų, galėtų keisti net žmogaus elgseną, teigia tyrinėtojai.
(19) 2010-05-26 0
Japonijos mokslininkai teigia suradę medžiagą, kurią galima naudoti gaminant pigius ir aukštos kokybės diskus, tūkstančius kartų talpesnius nei DVD ar netgi "Blu-ray". Šią medžiagą apšvietus, ji iš juodo elektrai laidaus metalo virsta rudu puslaidininkiu, teigia Tokijo universiteto chemijos profesorius.
(17) 2010-05-03 2
Ar įsivaizduojate savaime išsiplaunantį puodelį? Jau netolimoje ateityje toks stebuklas gali tapti tikrove. Nanotechnologijų kompanijos jau žengia pirmuosius žingsnius, kurdamos stiklo pagrindu gaminamas naujos kartos dangas.
(17) 2010-04-23 0
Nors tai gali pasirodyti fantastika arba tarsi ištrauka iš komiksų knygelės, mokslininkams vis gi pavyko sukurti neperšaunamus marškinėlius. Tokiam apsauginiam drabužiui pasiūti naudojamas tos pačios ultrastiprios medžiagos pluoštas, kurios esama ir šiuolaikinių tankų šarvuose.
(8) 2010-04-12 0
Harvardo universiteto fizikai sugalvojo neįprastą anglies nanovamzdelių pritaikymo būdą. Jie pastebėjo, jog stipriai įkrautas nanovamzdelis priverčia atšaldytus atomus suktis spirale dideliu pagreičiu, kol juos galiausiai suskaido į joną ir elektroną.
(6) 2010-04-10 0
Tik 1959 metais pirmą kartą oficialiai įvardinta kaip mokslo ir technologijų sritis, po 50 metų nanotechnologija tapo beveik bendriniu žodžiu, išreiškiančiu pažangą ir mokslo plėtrą. Kaip ir pats pažangos terminas, taip ir nanotechnologija neapsiriboja viena mokslo sritimi ir apima beveik visus fizinius ir gamtinius mokslus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos