Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanotechnologija
 
 

Nanotechnologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(17) 2011-12-13 7
Norite sumažinti elektros sąskaitas, pasikinkydami plačiausiai prieinamą, nemokamos energijos šaltinį, Saulę? Dabar jums tektų pakloti nemažai šlamančiųjų specialistui, kuris ateitų į namus ir neefektyvių fotoelementų skydeliais užklotų stogą. O dabar įsivaizduokite saulės pažabojimą be specialisto, be tuščių kišenių ir skydelių. Kas, jei namo atjungimui nuo elektros tinklo tereiktų kelionės iki parduotuvės, dažų kibiro, popietės, praleistos ant stogo su teptuku, poros butelių alaus ir elektriko, pajungsiančio naują stogą prie elektros įvado?
(0) 2011-12-06 7
Šiandien atrodo, kad nanotechnologijos niekam neberūpi, o juk prieš kelerius metus apie jas tiek daug kalbėta. Tad kaip šiandien naudojamasi šios mokslo srities laimėjimais?
(3) 2011-11-21 0
Visai neseniai Maršalo universitete (JAV) atlikti tyrimai atskleidė, jog cerio oksido nanodalelės, kurios labai plačiai naudojamos buitinėms reikmėms, gali iš plaučių pasiekti kepenis ir šis procesas yra susijęs su kepenų žalojimu.
(1) 2011-11-21 2
Tyrėjų komanda iš Kalifornijos universiteto Irvine, Hjuso tyrimų laboratorijų ir Kalifornijos technologijos instituto (JAV) sukūrė lengviausią medžiagą pasaulyje – ji net 100 kartų lengvesnė už polistirolą. Mokslininkų rezultatai publikuoti prestižiniame žurnale „Science“.
(7) 2011-11-18 0
Netolimoje ateityje galėsime visai pamiršti apie peršlapusius batus ar rūbus. JAV įsikūrusi „Ross Nanotechnology“ kompanija sukūrė superhidrofobinę medžiagą „NeverWet“. Ja apipurškus bet kokį paviršių, šis tampa itin atsparus vandeniui.
(14) 2011-11-10 0
Žvelgimas į tolimus neaiškius kosmoso objektus, kad būtų išsiaiškinta visatos kilmė, reikalauja nemenko inžinerijos įgūdžių arsenalo ir projektavimo gudrybių. NASA darbuotojams tai – jokia naujiena: tobulindami teleskopus ir kitus stebėjimo įrankius, jie yra išradę įvairiausių naujų medžiagų. Tačiau naujasis jų tvarinys gali tapti vienu iš geriausiųjų: juodesnė už juodą nanomedžiaga, sugerianti praktiškai visą į ją krintančią šviesą.
(0) 2011-10-11 0
2012 metų Pasaulio Gineso rekordų knygoje atsirado įrašas, patvirtinantis, jog Notingemo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkams pavyko užrašyti pačią mažiausią periodinę elementų lentelę.
(3) 2011-10-10 0
Dabartines kristalinio silicio pagrindo saulės paneles gaminti yra brangu. Galima įsigyti pigesnių saulės elementų, tačiau šių efektyvumas yra menkas. Pavyzdžiui, organinio saulės elemento maksimalus našumas siekia viso labo tik 8 proc.
(0) 2011-10-01 0
Kartais suvaldyti nanodalelių elgesį gali būti lygiai taip pat sudėtinga kaip bandyti susitvarkyti su grupele paauglių. Vis dėlto naujausiame darbe JAV Energijos departamento Argono nacionalinės laboratorijos mokslininkai pateikia įžvalgų, kaip gerinant dominančias nanodalelių elektronines savybes galima sukurti tvarkingus „superdalelių“ darinius.
(2) 2011-09-19 0
Renseljė politechnikos instituto (JAV) mokslininkai bando vandenilio kaupimui pritaikyti naują perspektyvią nanomedžiagą, savo forma primenančią nanomenteles. Nagrinėdami naująją medžiagą, tyrėjai aptiko, jog ji gali itin sparčiai sugerti ir išskirti vandenilį esant ganėtinai žemoms temperatūroms.
(0) 2011-09-17 0
Tyrėjai skelbia apie visiškai naują technologiją, leidžiančią kur kas efektyviau išgauti auksą, sidabrą, varį ir kitas vertingąsias medžiagas iš uolienų bei rūdos. Gauti rezultatai publikuoti žurnale „Langmuir“.
(6) 2011-09-11 0
Silicis yra plačiai naudojamas, itin stabilus, nekenksmingas ir jį lengva apdirbti, tad visai nenuostabu, jog šis puslaidininkis yra viena iš tinkamiausių medžiagų saulės elementų gamybai.
(0) 2011-09-07 0
Tufts universiteto (JAV) mokslininkai tvirtina sukūrę mažiausią pasaulyje variklį – vos vienos molekulės dydžio.
(6) 2011-09-06 0
Visiems IT mėgėjams puikiai žinomas Muro dėsnis teigia, jog procesoriuje esančių tranzistorių skaičius kas 18 mėnesių padidėja 2 kartus. Iki šiol jis puikiai veikė – iš pradžių gamintojai didino procesorių dažnį, vėliau plėtė branduolių skaičių. Bendras procesorių našumas tolygiai didėjo, tačiau kada bus pasiektos technologinės ribos?
(1) 2011-08-30 0
Mokslininkams pirmąkart pavyko išmatuoti pavienių žmogaus kūno ląstelių temperatūrą ir įdomu tai, kad temperatūra kūno viduje nebūtinai atitinka tradicinę 36.6 laipsnių C vertę. Gauti rezultatai bus pristatyti 242–ajame nacionaliniame Amerikos chemikų draugijos susitikime.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos