Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanotechnologija
 
 

Nanotechnologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2012-03-05 1
Akademikas Jonas Grigas įspėja, jog daugelis žmonių, žavėdamiesi nuolat į mūsų gyvenimą ir buitį ateinančiomis technologinėmis naujovėmis, užmiršta, kad kiekviena lazda turi du galus.
(1) 2009-04-27 0
Voratinklis ir taip yra patvaresnis ir lengvesnis už plieną, tačiau dabar mokslininkai jį padarė triskart stipresnį, pridėję šiek tiek metalų.
(16) 2008-09-30 0
Anglies vamzdeliai jau kurį laiką įvardijami kaip viena iš tų stebuklingųjų ateities medžiagų, turėsiančių žymios įtakos mūsų buičiai. Pasirodo, jog ta ateitis ne tokia tolima. CSIRO ir Teksaso Universiteto Dalase (JAV) mokslininkams pavyko sukurti tokį anglies nanovamzdelių pagrindu sudarytų "tekstlinių" lakštų gamybos būdą, kurio išeiga - iki septynių metrų per minutę.
(25) 2008-12-23 0
Clarksono Universiteto Pažangių Medžiagų Apdorojimo Centro profesorius Igoris Sokolovas kartu su savo kolega Ravi M. Gaikwad'u atrado naują metodą, kaip apsaugoti dantis nuo ėduonies susiformavimo. Šiam tikslui dantys turi būti nupoliruoti mažytėmis silicio dioksido nanodalelėmis.
(6) 2009-09-03 0
IBM mokslininkė Frances Ross užsiima mikroskopinius grybus primenančių silicio nanovielučių auginimu, kurios kažkada ateityje gali tapti naujo tipo elektronikos pagrindu. Nanovielutės yra tik vienas iš daugelio modernaus medžiagų mokslo pasiekimų, tačiau jų potencialas yra didžiausias.
(8) 2010-03-22 1
JAV Kalifornijos technologijų instituto mokslininkai pateikė pirmuosius įrodymus, jog jų sukurtos pagal molekulinius žymenis aktyvuojamos ir į paciento kraują injekuojamos nanodalelės nukeliauja iki auglio židinio ir, pritaikant RNR interferencijos (angl. RNAi) mechanizmą, išjungia vėžio plitimą skatinantį geną.
(4) 2017-01-17 43
Ilgus metus mokslininkai žinojo, jog anglis, kurios atomai išdėstyti tam tikra tvarka, gali būti neįtikėtinai tvirta. Vienas tokių atvejų – grafenas, kuris ilgą laiką buvo laikomas pačia tvirčiausia žmogui žinoma medžiaga.
(12) 2013-07-27 1
3D spausdintuvai – tai ateitis. Bent jau taip kalba futurologai, piešdami pasaulį, kuriame bet kuris daiktas arba mechanizmas gali būti atspausdintas. Vis tik visai tikėtina, jog kai kurie iš 3D spausdintuvų gali tapti rimtų susirgimų priežastimi, teigia specialistai.
(5) 2009-07-26 0
Ilgus metus mikroskopinių robotų pavaroms ir krumpliaračiams gaminti reikėdavo imtis ilgai trunkančių ir brangių silicio ėsdinimo arba pjaustymo lazeriu procesų. Taip gamybos kaina išaugdavo tiek, kad pagaminti daugiau nei porą detalių būdavo tiesiog per brangu ir labai sudėtinga. Tačiau JAV Kolumbijos universiteto mokslininkai rado būdą šiai problemai apeiti - jie pradėjo kurti savaime susikonstruojančias detales.
(3) 2007-07-11 0
Nedidelė, bet įspūdinga nanodarinių foto kolekcija. Jos autoriai - Massachusetts universiteto mokslininkai. Deja, prie kolekcijos nebuvo detalizuotai paaiškinti užfiksuoti vaizdeliai, tačiau ir be to yra į ką akis paganyti...
(3) 2013-01-17 0
Tinklapis "EE Times" pranešė apie gana svarbų įvyki visam mokslo ir technologijų pasauliui. Teigiama, kad mokslininkių grupė, kuriai vadovauja Ohajo universiteto fizikos ir astronomijos procesorius Saw Wai Hla, sukūrė pirmąjį pasaulyje pilnavertį molekulinį variklį. Tiesa, variklio matmenys taip pat molekuliniai...
(58) 2011-05-14 -1
Nors dabartiniai cigarečių filtrai yra gaminami iš celiuliozės acetato, kuris neblogai sugeria nikotiną, dervas bei policiklinius aromatinius angliavandenilius, Kinijos tyrėjai atrado, jog nanomedžiagos, pagamintos iš titano dioksido, gali būti panaudotos mažinant žalingą cheminių junginių poveikį.
(0) 2010-11-09 0
Prancūzijos mokslininkai šiuo metu kuria originalią nanometrų eilės dydžio objektų transportavimo sistemą, kai pradiniame "maršruto" taške objektas yra ištirpdomas, o vėliau vėl rekonstruojamas galutiniame paskirties taške.
(6) 2009-05-28 0
JAV mokslininkai, panaudoję kamščiatraukio ir spermatozoido „hibridą“, sukūrė mažiausią pasaulyje plaukiojantį aparatą, vadinamąjį nanopropelerį.
(0) 2018-06-12 34
Dauguma baterijų yra pagamintos taip, kad vienoje jų pusėje yra anodas, o kitoje – katodas ir juos skiria separatorius. Dabar Kornelio universiteto inžinieriai sukūrė neįprastą ir naują struktūrą, kurios sudedamosios dalys persipynė ir, jų nuomone, tai leidžia bateriją įkrauti per keletą sekundžių.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos