Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanotechnologija
 
 

Nanotechnologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-07-27 19
Mažų namelių mada kažkuo yra visai žavinga. Žmonės kraustosi į itin mažo ploto būstus, dažnai įrengtus ant mobilių platformų. Tačiau jie turi vieną problemą - jie visi kažkokie dideli. Todėl mokslininkai nusprendė parodyti, kaip iš tikrųjų atrodo mažas namas.
(8) 2012-01-16 0
Bendrovės IBM mokslininkams po 5 metus trukusių tyrimų pavyko sukurti itin precizišką informacijos įrašymo į magnetinę laikmeną technologiją: 1 bitą informacijos pavyko įrašyti naudojant vos 12 atomų.
(0) 2019-02-24 42
Nors grafenas – itin perspektyvi dvimatė medžiaga, pagaminti ją – vis dar nemenkas iššūkis.
(0) 2015-04-01 71
Lemputės, pagamintos iš neįtikėtinų savybių turinčios medžiagos grafeno, pardavime pasirodys jau šįmet. Žadama, kad jos bus ryškesnės, pigesnės ilgaamžiškesnės ir naudos dešimtadaliu mažiau energijos nei pačios geriausios LED lemputės, rašo Sciencealert.com.
(0) 2018-08-15 19
Kai kalba pasisuka apie naujas medžiagas, neabejotinai, jų plonumas yra viena iš ryškiausių savybių. Brazilijos mokslininkai skelbia sukūrę trijų atomų storio dvimatę medžiagą „hemateną“, kurią sudaro geležies rūdos plokštelės. Kaip ir dažnai būna su 2D medžiagomis, hematenas, atrodo, turi visai kitokių savybių, nei įprastai būtų galima tikėtis.
(7) 2016-08-18 42
Įsivaizduokite elektroninį laikraštį, kurį galite susukti ir ant jo išpilti kavą net ir tuomet, kai jis atsinaujina prieš jūsų akis. Tai – technologinės revoliucijos pavyzdys, kurios laukiama jau ilgai. Tačiau jai kelią pastodavo viena esminė problema, kurios mokslininkai iki šiol negalėjo išspręsti.
(2) 2012-05-02 0
Portalas VR-Zone papasakojo apie vieną iš naujausių Masačiusetso technologinio instituto (MIT) kūrinį. Pastarosios įstaigos specialistai pristatė stiklą, kurio paviršius padengtas kūgio formos nanospygliais. Tokia naujovė suteikia stiklui unikalių ir, žinoma, labai naudingų savybių: pastarasis tampa „nejautrus“ atspindžiams, o be to, atstumia vandenį.
(5) 2008-05-01 0
Pietų Kalifornijos Universiteto (JAV) mokslininkai pademonstravo naują būdą, kuriuo galima sukurti mikroskopinius konteinerius vaistams. Taip įvairius medikamentus būtų galima tiksliai dozuoti mikroskopiniais ar netgi nano eilės kiekiais. Remiantis projekto vadovo Peter'io Will'o teigimu, procesas susideda iš dviejų pakopų. Pirmiausia analogiškai origami lankstinukams sukuriamas plokščias šablonas, iš kurio vėliau lankstomos trimatės struktūros. Tai mokslininkai daro taip p...
(2) 2014-07-15 12
Britų bendrovė „Surrey NanoSystems“ sukūrė juodžiausią pasaulio medžiagą, kuri sugeria beveik visą regimąją šviesą – visą, išskyrus 0,035 procento. Žiūrėti į „super juodą“ medžiagą, pagamintą iš nanovamzdelių – kiekvienas jų 10 tūkst. kartų plonesnis už žmogaus plauką – yra išties nepaprasta patirtis, rašo independent.co.uk.
(3) 2015-06-17 36
Seulo nacionalinio universiteto specialistai naudodami silicio lustą ir grafeno fragmentus sukūrė žmonijos istorijoje „labiausiai plokščią“ apšvietimo prietaisą. Grafeno lemputės storis yra tik vienas atomas.
(4) 2011-03-15 0
Žmonių svajonės apie mobiliuosius prietaisus, kurie veiktų ilgiau ir būtų lengvesni su lengvesnėmis ir plonesnėmis baterijomis, gali būti išpildytos, nes Iljinojaus universiteto inžinieriai sukūrė labai mažai galios naudojantį skaitmeninės atminties variantą, kuris yra greitesnis ir naudoja apie šimtą kartų mažiau energijos nei kita panaši atmintis.
(6) 2008-05-02 0
...liaudies išmintis byloja: ko per daug – tas nesveika. Mokslininkai seniai žino, kad sidabras turi savybę numarinti žalingas bakterijas, ir dabar sidabro nanodalelių jau galima rasti įvairiose prekėse. Tačiau JAV Misūrio universiteto mokslininkai atrado, kad šios dalelės taip pat gali sunaikinti ir gerąsias bakterijas, kurios naudojamos pašalinti amoniakui iš nutekamųjų vandenų.
(20) 2009-03-17 0
Helsinkio universiteto (Suomija) specialistai išrado technologiją, leidžiančią masiškai gaminti į popierių įterpiamas mikroschemas, praneša „Techradar.com“.
(9) 2010-08-30 0
Mičigano universiteto (JAV) mokslininkai teigia, jog panaudojant nanometrų eilės storio metalo foliją galima gaminti mažyčius didelės skiriamosios gebos (HD) displėjus. Siekdami tai įrodyti, jie šiame displėjuje sugeneravo 9 mikronų dydžio spalvotą savo universiteto logotipą.
(7) 2009-04-27 0
JAV mokslininkai pranešė sukūrė už „Viagra“ efektyvesnį vaistą nuo impotencijos, nesukeliantį tokio pašalinio poveikio, kaip galvos skausmas ir veido raudonavimas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos