Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanotechnologija
 
 

Nanotechnologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-04-19 6
Mokslininkų komanda iš Stokholmo (Švedija) Karališkojo technologijų instituto sukūrė permatomą medieną.
(11) 2010-07-10 1
Buffalo universiteto mokslininkai sugalvojo būdą, kaip daryti įtaką biologinių sutvėrimų mąstymo procesui. Šiuo tikslu naudojamos įkaitintos magnetinės nanodalelės, kurios, prisitvirtindamos prie ląstelių membranų, galėtų keisti net žmogaus elgseną, teigia tyrinėtojai.
(3) 2016-11-29 25
<i>Vanduo jūros lygyje verda 100 °С. Sumažinus slėgį arba uždarius vandenį mikroskopinėje ertmėje, virimo ir užšalimo temperatūra sumažėja. Tačiau patekęs į nanovamzdelį, vanduo e
(19) 2010-05-26 0
Japonijos mokslininkai teigia suradę medžiagą, kurią galima naudoti gaminant pigius ir aukštos kokybės diskus, tūkstančius kartų talpesnius nei DVD ar netgi "Blu-ray". Šią medžiagą apšvietus, ji iš juodo elektrai laidaus metalo virsta rudu puslaidininkiu, teigia Tokijo universiteto chemijos profesorius.
(0) 2008-01-17 0
Rice universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė tamsiausią žmogui žinomą medžiagą. Tai - iš anglies vamzdelių pagamintas "kilimėlis", atspindintis tik 0,045 procento į jį krentančios šviesos. Tai yra keturis kartus tamsesnė medžiaga lyginant su ankstesniais pasiekimais.
(7) 2014-06-24 38
Pasitelkdami technologijas, mokslininkai įprastas chemines medžiagas suskaido į mikroskopines nanodaleles, kurios, pasirodo, gali turėti kitokių savybių nei pradinė medžiaga. Dėl šių savybių nanodalelės plačiai naudojamos kosmetikos, kuro, dažų, tekstilės, elektronikos, vaistų, sporto įrankių pramonėje. Teigiama, kad į nanodaleles vis dažniau ėmė dairytis ir maisto pramonės atstovai, kas priverčia suklusti medikus.
(6) 2009-06-17 0
Su oru įkvėpus anglies nanovamzdelių gali sutrikti imuninės sistemos veikla, nustatė mokslininkai. Tokie naujo tyrimo rezultatai perspėja apie galimą pavojų su nanomedžiagomis dirbantiems specialistams.
(0) 2016-02-23 43
<i>Mokslininkai, nekeisdami pradinės grafeno būsenos, sukūrė superlaidininką iš grafeno ir kalcio atomų sumuštinio.</i>
(1) 2014-08-06 8
Kuo labiau artėjame prie šilumos energiją skleidžiančio objekto, tuo didesnį karštį juntame – remiantis gyvenimiška patirtimi atrodo, kad taip yra ir su visais dalykais. Tačiau kosmose viskas gali būti kiek kitaip. Mokslininkai jau seniai žinojo, kad žvaigždę supanti atmosfera yra žymiai karštesnė nei pati žvaigždė. Dabar išsiaiškinta, kodėl taip nutinka.
(3) 2012-02-07 0
Po kelerių metų įtempto darbo NASA inžinieriams pavyko sukurti unikalų įrenginį, galintį atpažinti vėžines ląsteles. Šis įrenginys pagamintas kaip aksesuaras išmaniajam telefonui.
(2) 2016-01-03 42
Kalifornijos universiteto mokslininkai panaudojo nanodaleles, kad sukurtų lengvą ir tuo pačiu ypatingai tvirtą magnio lydinį, kuris gali sukelti tikrą revoliuciją automobilių, lėktuvų ir statybų pramonėje, rašo „Forbes“.
(0) 2012-04-19 0
Kas sakė, kad popieriaus dienos jau suskaičiuotos? Nedidelis (plika akimi niekaip neįžvelgiamas) patobulinimas – ir pasaulis gali sulaukti kinų išradimo renesanso. Išties netikėta: kaip popierius tuo pat metu gali būti neperšlampantis, antibakterinis, magnetinis ir… vis dar popierius?
(3) 2009-03-26 0
Vokietijos Fraunhoferio taikomųjų polimerų tyrimų instituto (IAP) mokslininkai išrado būdą, kaip įprastas stiklines duris, sienas ir langus paversti aukštųjų technologijų įrenginiais su judesio daviklio funkcija, praneša „Popsci.com“.
(23) 2009-04-01 0
Kai kurių mokslininkų įsitikinimu, iš pjezoelektrinių medžiagų pagamintos nanovielutės galėtų kuo puikiausiai apsigyventi mūsų kraujo kūneliuose - ten, panaudodamos kraujo tėkmę, jos galėtų generuoti ir tiekti energiją nešiojamiems įrenginiams, medicininiams stimuliatoriams ir bet kokiems kitiems išradėjų sugalvotiems nešiojamiems įrenginiams.
(7) 2008-10-17 0
Kompanija „Solar Botanic“ paskelbė, kad, pasinaudodama nanotechnologijomis, ruošiasi kurti dirbtinius medžius, kurie gebės rinkti saulės ir vėjo energiją. Anot kompanijos, jos kūriniai bus „galingesni už vėjo jėgaines, efektyvesni už saulės baterijas ir praktiškesni bei malonesni akiai“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos