Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanotechnologija
 
 

Nanotechnologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(25) 2008-09-02 17
Tikriausia daugelis susiduria su įvairiausiomis švaros palaikymo problemomis ir žinote, kiek tenka sugaišti laiko ir sunaudoti chemikalų, norint palaikyti norimą tvarką. Nepaisant to, tradicinės valymo priemonės retai gali užtikrinti norimą dušo kabinos, automobilio, sienų ir kitų paviršių švarą. Pasirodo, jau dabar egzistuoja daug efektyvesnių alternatyvų. Šiame straipsnyje trumpai supažindinama su rinkos naujove - nanotechnologijų pagrindu sukurtomis "POWERnANO" serij...
(5) 2008-07-18 6
Medžiagų mokslo atstovai žarsto komplimentus grafenui nuo pat jo sukūrimo 2005 metais. Vieno atomo storio anglies plėvelės pasižymi geresniu laidumu elektronams nei silicis ir iš jau galima gaminti greitaveikius mažos galios tranzistorius. Dabar pirmą kartą mokslininkams pavyko išmatuoti savitąjį grafeno stiprumą, ir jie pripažino, jog tai yra stipriausia kada nors testuota medžiaga. Atradimas leidžia manyti, jog grafenas puikiai tiks ateities ultragreitų mikroprocesorių i...
(2) 2008-10-07 2
Apsauginiuose kremuose ir kituose buitiniuose daiktuose naudojamos nanodalelės sugeba prasiskverbti per odą. Neraminantį faktą pranešė Lisa DeLouise vadovaujamų mokslininkų komanda iš Rosčesterio universiteto medicinos centro (University of Rochester Medical Center).
(5) 2008-11-12 -1
D. Britanijos mokslininkai ragina nedelsiant pradėti tirti į kasdienio vartojimo produktus kelią jau prasiskynusias nanomedžiagas: įtariama, kad kai kurios iš jų gali sukelti vėžį. Pasak specialistų, apie nanodalelių poveikį sveikatai beveik nieko nežinoma.
(18) 2008-07-22 1
Turino Politechnikos Universiteto (Italija) mokslininkas Nicola Pugno apskaičiavo, kokio storio nanovamzdelių virvė sugebėtų atlaikyti žmogaus svorį. Pačio skaičiavimo rezultatai tarsi nekelia didelio įspūdžio - triuką galėtų atlikti 1 centimetro storio lynas. Visa esmė glūdi tame, jog virvė būtų juokingai lengva ir... nematoma.
(7) 2008-11-25 0
Pasitelkę nanotechnologijas šveicarų chemikai sukūrė efektyviai vandenį atstumiančią drabužių medžiagą, pranešė „New Scientist“.
(57) 2008-07-24 0
Vakar Didžiojoje Britanijoje vykstančioje parodoje "British Motor Show" pristatytas šioje šalyje pagamintas automobilis "Lightning GT". Kiekviename jo rate sumontuota po vieną elektrinį motorą, kurie sumoje leidžia išgauti 700AG galią. Gamintojo teigimu, mašinoje sumontuotas nanotechnologijų pagrindu pagamintas baterijų blokas užtikrina 320km ridą vos su 10 minučių akumuliatoriaus įkrova.
(16) 2008-09-30 0
Anglies vamzdeliai jau kurį laiką įvardijami kaip viena iš tų stebuklingųjų ateities medžiagų, turėsiančių žymios įtakos mūsų buičiai. Pasirodo, jog ta ateitis ne tokia tolima. CSIRO ir Teksaso Universiteto Dalase (JAV) mokslininkams pavyko sukurti tokį anglies nanovamzdelių pagrindu sudarytų "tekstlinių" lakštų gamybos būdą, kurio išeiga - iki septynių metrų per minutę.
(25) 2008-12-23 0
Clarksono Universiteto Pažangių Medžiagų Apdorojimo Centro profesorius Igoris Sokolovas kartu su savo kolega Ravi M. Gaikwad'u atrado naują metodą, kaip apsaugoti dantis nuo ėduonies susiformavimo. Šiam tikslui dantys turi būti nupoliruoti mažytėmis silicio dioksido nanodalelėmis.
(5) 2008-05-01 0
Pietų Kalifornijos Universiteto (JAV) mokslininkai pademonstravo naują būdą, kuriuo galima sukurti mikroskopinius konteinerius vaistams. Taip įvairius medikamentus būtų galima tiksliai dozuoti mikroskopiniais ar netgi nano eilės kiekiais. Remiantis projekto vadovo Peter'io Will'o teigimu, procesas susideda iš dviejų pakopų. Pirmiausia analogiškai origami lankstinukams sukuriamas plokščias šablonas, iš kurio vėliau lankstomos trimatės struktūros. Tai mokslininkai daro taip p...
(6) 2008-05-02 0
...liaudies išmintis byloja: ko per daug – tas nesveika. Mokslininkai seniai žino, kad sidabras turi savybę numarinti žalingas bakterijas, ir dabar sidabro nanodalelių jau galima rasti įvairiose prekėse. Tačiau JAV Misūrio universiteto mokslininkai atrado, kad šios dalelės taip pat gali sunaikinti ir gerąsias bakterijas, kurios naudojamos pašalinti amoniakui iš nutekamųjų vandenų.
(0) 2008-01-17 0
Rice universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė tamsiausią žmogui žinomą medžiagą. Tai - iš anglies vamzdelių pagamintas "kilimėlis", atspindintis tik 0,045 procento į jį krentančios šviesos. Tai yra keturis kartus tamsesnė medžiaga lyginant su ankstesniais pasiekimais.
(7) 2008-10-17 0
Kompanija „Solar Botanic“ paskelbė, kad, pasinaudodama nanotechnologijomis, ruošiasi kurti dirbtinius medžius, kurie gebės rinkti saulės ir vėjo energiją. Anot kompanijos, jos kūriniai bus „galingesni už vėjo jėgaines, efektyvesni už saulės baterijas ir praktiškesni bei malonesni akiai“.
(19) 2008-10-01 0
D. Britanijos mokslininkai pranešė sukūrę „revoliucinį“ diagnostikos prietaisą, kuris gali diagnozuoti vėžį, išsėtinę sklerozę bei kitas ligas per 15 minučių.
(8) 2008-05-21 0
Anglies nanovamzdeliai gali sukelti ligas, panašias į tas, kuriomis suserga asbesto plaušelių prisikvėpavę žmonės. Su nanovamzdeliais – mažomis anglies molekulėmis – dėl jų ypatingų savybių siejami dideli lūkesčiai elektronikos ir medžiagų mokslo srityse. Ir nors pačios nanotechnologijos yra žymiai platesnė sritis, nei vien anglies nanovamzdelių pagrindu paremtos struktūros, tačiau tokie rezultatai gali atvėsinti spartų visuomenės susižavėjimą šiomis technol...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos