Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanotechnologija
 
 

Nanotechnologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(87) 2009-02-25 1
"Geros kokybės anglinių nanovamzdelių gramas dabar beveik prilygsta aukso kainai. Lietuvoje būtų galima pastatyti tokią veikiančią aukso kasyklą, bet, atrodo, mūsų valstybei to nereikia", - sakė LŽ aukštųjų technologijų plėtros projekto iniciatoriai.
(16) 2009-03-20 0
Panaudodami anglies nanovamzdelius, Teksaso Universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė dirbtinį raumenų audinį, kuris yra tvirtesnis nei plienas, lengvas kaip oras ir tampresnis nei guma. Ateityje jis gali būti pritaikytas gaminant galūnių protezus, "išmaniąją" odą, formą keičiančius gaminius, ultrastiprius robotus, ir visų pirma ypač efektyvius Saulės energijos elementus.
(45) 2009-03-15 3
Majamio (JAV), Tokijo ir Tohuku (Japonija) universitetų mokslininkai įrodė, kad yra įmanomas taip vadinamas „sukinio maitinimo šaltinis“, kurį galima pakrauti magnetiniu lauku, bei sukūrė veikiantį tokio šaltinio prototipą.
(8) 2009-12-30 0
Didžiosios Britanijos Nacionalinės fizikos laboratorijos Kvantų detektavimo padalinyje dirbantis mokslininkas David‘as Cox‘as sukonstravo mažiausią "senį besmegenį". Tiesa, jis padarytas ne iš sniego - galvą ir kūną sudaro du mažyčiai karoliukai, vienas su kitu suvirinti kruopele platinos.
(11) 2009-08-31 2
Tai galbūt atrodo tarsi bičių korio dalelė, tačiau iš tiesų tai yra pirmasis istorijoje pavienės molekulės vaizdas. Nuotraukai padaryti IBM mokslininkai panaudojo atominės jėgos mikroskopą (AFM), kurio pajėgumo pakako net molekulėje esantiems cheminiams ryšiams vizualiai užfiksuoti.
(10) 2009-07-28 0
Rice universiteto (JAV) mokslininkams pavyko nufilmuoti savaiminio anglies nanovamzdelių augimo procesą. Tyrėjai pirmą kartą užfiksavo, kaip pavieniai anglies atomai prisijungia prie augančio nanovamzdelio, kuris šio proceso metu nepaliaujamai sukasi.
(5) 2009-06-07 0
Tyrėjai sukūrė naują technologiją, paremtą anglies nanovamzdeliais, kuri žada, jog daugelis asmeninių duomenų, tokių, kokie kaupiami kompiuterių kietuosiuose ar DVD diskuose, galėtų išlikti „visam laikui“.
(12) 2009-03-17 0
Pastaruoju metu vis dažniau vyksta konferencijos ir seminarai, kuriuose pristatomi naujausi laimėjimai ir tyrimai nanotechnologijų srityje. Tai nauja ir plati erdvė moksliniams tyrimams ir inovacijoms. Nanotechnolgijos žada pokyčių daugelyje sričių, ne išimtis ir tekstilės pramonė.
(43) 2009-01-23 0
Nuo pat tada, kai šią idėją išpopuliarino rašytojas Arthur'as C. Clarke'as, "kosminio lifto" sąvoka sklandė daugelio fantastų mintyse. Tačiau dabar Didžiosios Britanijos mokslininkai šioje srityje jau žengė pirmuosius realius žingsnius, pradėję gaminti kosminiam liftui sukonstruoti reikalingą medžiagą.
(45) 2009-03-26 0
Vokietijos mokslininkai sukūrė žmogaus smegenų struktūrą imituojantį kompiuterinį lustą, kuris gali veikti taip, kaip smegenys, tik kur kas greičiau, praneša „Vnunet.com“.
(20) 2009-11-30 1
Mažyčiai magnetiniai diskeliai, kurių skersmuo tesiekia vieną tūkstantąją milimetro, atliktame tyrime taip pakenkė vėžio ląstelėms, kad šios žuvo.
(20) 2009-05-24 0
Australijos mokslininkai sukūrė naują optinių diskų technologiją, kuri leidžia į vieną diską įrašyti daugiau nei 2000 kino filmų.
(1) 2009-04-27 0
Voratinklis ir taip yra patvaresnis ir lengvesnis už plieną, tačiau dabar mokslininkai jį padarė triskart stipresnį, pridėję šiek tiek metalų.
(6) 2009-09-03 0
IBM mokslininkė Frances Ross užsiima mikroskopinius grybus primenančių silicio nanovielučių auginimu, kurios kažkada ateityje gali tapti naujo tipo elektronikos pagrindu. Nanovielutės yra tik vienas iš daugelio modernaus medžiagų mokslo pasiekimų, tačiau jų potencialas yra didžiausias.
(5) 2009-07-26 0
Ilgus metus mikroskopinių robotų pavaroms ir krumpliaračiams gaminti reikėdavo imtis ilgai trunkančių ir brangių silicio ėsdinimo arba pjaustymo lazeriu procesų. Taip gamybos kaina išaugdavo tiek, kad pagaminti daugiau nei porą detalių būdavo tiesiog per brangu ir labai sudėtinga. Tačiau JAV Kolumbijos universiteto mokslininkai rado būdą šiai problemai apeiti - jie pradėjo kurti savaime susikonstruojančias detales.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos