Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nanotechnologija
 
 

Nanotechnologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(15) 2010-12-29 -5
Konservatyvesnių, bet nebūtinai silpnesnių nervų skaitytojus skubame nuraminti - jokio sensacingo perversmo chemijos pasaulyje šiukštu neįvyko. Ir jokių užuominų ar pretenzijų į naują, mokslinio konsensuso reikalaujančią hipotetinę teoriją. Viskas kur kas paprasčiau, bet kartu - ne taip jau ir paprasta. Apie ką gi mes čia? Apie tai, kad periodinė elementų lentelė – jau ant plauko... :)
(14) 2010-03-01 41
Purškiamas skystas stiklas yra skaidrus, netoksiškas ir gali apsaugoti praktiškai bet kokį paviršių nuo įvairaus neigiamo poveikio: purvo, ultravioletinių spindulių, karščio, bakterijų. Jo danga taip pat yra lanksti ir praleidžia orą, todėl jis tinka padengti įvairiausiems paviršiams.
(12) 2010-02-26 3
Kas nors kiek domisi automobiliais, žino, jog dujų išmetimo sistemoje yra katalizatorius, mažinantis sveikatai ir aplinkai kenksmingų dujų kiekį – kitaip tariant, dėl katalizatoriaus mažėja aplinkos tarša.
(17) 2010-05-03 2
Ar įsivaizduojate savaime išsiplaunantį puodelį? Jau netolimoje ateityje toks stebuklas gali tapti tikrove. Nanotechnologijų kompanijos jau žengia pirmuosius žingsnius, kurdamos stiklo pagrindu gaminamas naujos kartos dangas.
(23) 2010-12-17 1
Pasirodo, jog šviesa gali sukurti panašias keliamąsias jėgas, kaip ir oro srovės, priverčiančios į dangų pakilti sparnuotus orlaivius. Eksperimentų metu, panaudojus tolygų šviesos srautą, mokslininkams pavyko pastumti nanometrų eilės dydžio objektus.
(12) 2010-10-29 1
Mokslininkų iš Izraelio komanda sukūrė skaidrią medžiagą, kurią sudaro savaime persigrupuojančios organinės nanosferos. Tai - kol kas tvirčiausia kada nors sukurta biologinė medžiaga, savo savybėmis pralenkianti plieną ir net kevlarą.
(8) 2010-04-12 0
Harvardo universiteto fizikai sugalvojo neįprastą anglies nanovamzdelių pritaikymo būdą. Jie pastebėjo, jog stipriai įkrautas nanovamzdelis priverčia atšaldytus atomus suktis spirale dideliu pagreičiu, kol juos galiausiai suskaido į joną ir elektroną.
(4) 2010-03-08 2
Kalifornijos technologijos instituto (KTI) mokslininkai sukūrė saulės bateriją iš silicio nanostrypų. Tai nėra pirmasis tokio tipo išradimas, tačiau neabejotina, jog jis pagreitins komercinių lanksčių ir nebrangių Saulės baterijų atsiradimą rinkoje.
(9) 2010-10-19 0
Mokslininkai iš Kalifornijos technologijos instituto pamėgino greitaveike filmavimo kamera filmuoti mikroskopinius - mikrolitrų dydžio - vandens lašelius, krintančius ant ypač stipriai vandenį atstumiančios medžiagos - iš anglies nanovamzdelių sudaryto hidrofobinio paviršiaus.
(6) 2010-04-10 0
Tik 1959 metais pirmą kartą oficialiai įvardinta kaip mokslo ir technologijų sritis, po 50 metų nanotechnologija tapo beveik bendriniu žodžiu, išreiškiančiu pažangą ir mokslo plėtrą. Kaip ir pats pažangos terminas, taip ir nanotechnologija neapsiriboja viena mokslo sritimi ir apima beveik visus fizinius ir gamtinius mokslus.
(17) 2010-04-23 0
Nors tai gali pasirodyti fantastika arba tarsi ištrauka iš komiksų knygelės, mokslininkams vis gi pavyko sukurti neperšaunamus marškinėlius. Tokiam apsauginiam drabužiui pasiūti naudojamas tos pačios ultrastiprios medžiagos pluoštas, kurios esama ir šiuolaikinių tankų šarvuose.
(4) 2010-12-16 0
Drabužiai, kurie nesilamdo arba nesitepa, negendantys maisto produktai, tobulai pasiskirstančios kosmetikos priemonės ir kiti efektai, kurie gaunami panaudojant nanotechnologijas, jau nekelia nuostabos. Gali būti, kad nanotechnologijos produktus naudojame apie tai net nežinodami. Kokią įtaką mūsų sveikatai turi šios inovacijos ir tobulėjančios technologijos?
(8) 2010-03-22 1
JAV Kalifornijos technologijų instituto mokslininkai pateikė pirmuosius įrodymus, jog jų sukurtos pagal molekulinius žymenis aktyvuojamos ir į paciento kraują injekuojamos nanodalelės nukeliauja iki auglio židinio ir, pritaikant RNR interferencijos (angl. RNAi) mechanizmą, išjungia vėžio plitimą skatinantį geną.
(0) 2010-11-09 0
Prancūzijos mokslininkai šiuo metu kuria originalią nanometrų eilės dydžio objektų transportavimo sistemą, kai pradiniame "maršruto" taške objektas yra ištirpdomas, o vėliau vėl rekonstruojamas galutiniame paskirties taške.
(9) 2010-08-30 0
Mičigano universiteto (JAV) mokslininkai teigia, jog panaudojant nanometrų eilės storio metalo foliją galima gaminti mažyčius didelės skiriamosios gebos (HD) displėjus. Siekdami tai įrodyti, jie šiame displėjuje sugeneravo 9 mikronų dydžio spalvotą savo universiteto logotipą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos