Naujos NASA Mėnulio misijos
Žymės vieta žymių medyje:
|
||||
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
|
||||
|
||||


JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA), besiruošianti atnaujinti pilotuojamus skrydžius į Mėnulį, yra atvira galimybei įtraukti į šį projektą tarptautinius partnerius, ir tai gali atverti kelią pirmajam ne amerikiečiui žengti ant Žemės gamtinio palydovo paviršiaus, pirmadienį pranešė kosminių programų vadovai.


JAV kosmoso agentūra NASA pademonstravo naujus skafandrus, kuriuos astronautai dėvės kapsulėse „Orion“ ir išsilaipindami Mėnulyje vykdant šiuo metu planuojamą misiją „Artemis“, kurios realizavimas – išsilaipinimas Mėnulio pietų ašigalyje – numatytas 2024 metais, rašo cbsnews.com.


Šiuo metu NASA planuoja sugrąžinti žmones į Mėnulį 2024 metais – toks yra prieš porą mėnesių suformuluotos Artemis misijos tikslas. Šįkart kelionės į Mėnulį turėtų tapti reguliariu įvykiu, panašiai kaip dabartinės astronautų kelionės į Tarptautinę kosminę stotį.


Vos prieš kelis mėnesius NASA atstovai kalbėjo apie planus 2028 metais organizuoti skrydį į Mėnulį. Tačiau vėliau viceprezidentas Mike'as Pence'as pareiškė, kad JAV astronautai sugrįš į Mėnulį anksčiau – po penkerių metų. Tam reikia dar daug ką nuveikti. Ar tokie planai apskritai įgyvendinami?


Jungtinės Valstijos planuoja pirmąkart nuo 8-ojo dešimtmečio nuskraidinti į Mėnulį įrangos, ruošiantis astronautų skrydžiui į mūsų planetos palydovą, turintį įvykti 2024 metais, penktadienį pranešė NASA.


JAV kosmoso agentūra NASA paskelbė, kad, siekiant laikytis užsibrėžto tikslo nuskraidinti žmones į Mėnulį iki 2024 metų, jai reikalingas papildomas 1,6 mlrd. JAV dolerių finansavimas šiems fiskaliniams metams – tokia suma turėtų būti pridėta prie jau numatyto 21 mlrd. JAV dolerių biudžeto, kurį Donaldo Trumpo administracija patvirtino kovo mėnesį, rašo „Ars Technica“.


JAV Viceprezidentas Mike‘as Pence‘as dar kovą pabrėžė, kad kiti Mėnulyje išsilaipinsiantys astronautai bus amerikiečiai, pakilę JAV sukurtomis raketomis. Sugrįžimas į Mėnulį kiek įmanoma greičiau yra didelis prioritetas, bet kaip tai padaryti iki 2024-ųjų, kai dar nėra tam tinkamų kapsulių ir erdvėlaivių? „Lockheed Martin“ mano, kad tai tikrai įmanoma.


Praėjusią savaitę JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as paskelbė, kad šalis turėtų išlaipinti astronautus Mėnulyje 2024 metais. Iki šiol NASA skelbė, kad žmonių sugrįžimas į Mėnulį planuojamas 2028-aisiais, bet viceprezidentas pareiškė, kad kosminės lenktynės su Kinija ir Rusija nelaukia, tad darbus vykdyti reikia greičiau.


JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as pareiškė, kad jo šalis siekia per penkerius metus nusiųsti į Mėnulį savo astronautų.


JAV planuoja 2028 metais vėl siųsti astronautus į Mėnulį, sakoma paskelbtame Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) biudžeto projekte.


Apie žmonių grįžimą į Mėnulį kalbama nuolatos, bet realaus progreso iki šiol nebuvo daug. Gali būti, kad jau šiemet tai pasikeis, nes NASA imasi ir šiokių tokių darbų.


NASA planuoja išsiųsti astronautus į Mėnulį, tačiau šį kartą jie ten turėtų užsibūti, rašo „The Independent“.


12 Mėnulyje vaikščiojusių astronautų – tai tikriausiai vienas geriausių, jei tik ne geriausias, NASA pasiekimas. Mėnulyje astronautai rinko akmenis, fotografavo, atliko eksperimentus, paliko keletą vėliavų ir sugrįžo – bet šie savaites trukę „Apollo“ programos vizitai nelėmė ilgesnio žmonijos užsilikimo Mėnulyje.


NASA išbandė naują aušinimo sistemą, kurios užduotis – sumažinti karštį ir energijos kiekį raketos paleidimo metu: vandens srovė bandymo metu šovė net į 30 metrų aukštį.


JAV aerokosminių technologijų milžinė „Lockheed Martin“, ketinanti prisidėti įgyvendinant šalies kosmoso agentūros NASA planus ateinantį dešimtmetį atnaujinti skrydžius į Mėnulį ir surengti misiją į Marsą, pademonstravo koncepcinį kosminį aparatą, galėsiantį nusileisti ant mūsų planetos palydovo paviršiaus.