Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Naujos sintetintos medžiagos
 
 

Naujos sintetintos medžiagos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2019-09-25 25
Mokslininkai ieško, kuo pakeisti plastiką. Idealiu atveju, tai turėtų būti lengvai gaminama, pigi, bet kartu ir aplinkai draugiška medžiaga. Tai kodėl jos nesukūrus iš toje aplinkoje aptinkamų medžiagų? Aalto universiteto mokslininkai ketina panaudoti medieną ir vorų šilką.
(0) 2018-09-19 3
Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto (KTU CTF) mokslininkų grupė susintetino naują medžiagą, kuri gali būti naudojama kaip cianidų detektorius vandenyje. Esant kontaktui su cianidu, ši medžiaga pakeičia spalvą vos per pusę minutės – 20 kartų greičiau nei šiuo metu komerciškai naudojami cianido detektoriai. Cianidams aptikti naudojamas kolorometrinis metodas, t. y. matuojamas spalvos intensyvumas.
(3) 2016-04-18 36
Sukurta nauja nuostabi medžiaga – karbinas, kuriai nuo šiol atitenka tvirčiausios pasaulyje medžiagos vardas. Grafeną nuvainikavusį karbiną mokslininkams pavyko pagaminti dėl naujos gamybos technikos.
(1) 2015-10-06 11
Kalifornijos technologijų instituto (JAV) chemikai sukūrė polimerą, kuris smarkiai sumažina aviacinių degalų užsiliepsnojimo per avariją galimybę. Polimeras nekeičia aviacinių degalų savybių variklyje, tačiau įvykus avarijai degalai, kurių sudėtyje yra šio polimero, neužsiliepsnoja.
(2) 2015-08-19 30
Saulės kaitra gali būti žvėriška. Ji gali nudėvėti net ir pačias stipriausias struktūras, įskaitant stogus ir karinius laivus. Saulė taip įkaitina metalo lakštus, kad juos naudoti tampa per karšta. Kad apsigintų nuo Saulės žalos ir karščio, mokslininkai sukūrė naujus aplinkai nekenksmingus dažus iš stiklo, kurie atspindi Saulės spindulius nuo metalinių paviršių, todėl šie nekaista ir būna patvaresni, rašo Phys.org.
(1) 2015-07-21 58
Kauno technologijos universiteto (KTU) Organinės chemijos katedros laboratorijose susintetinta medžiaga siūlo kelis kartus pigesnę alternatyvą už dabar naudojamą hibridiniuose saulės elementuose.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos