Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neįprasti Visatos objektai
 
 

Neįprasti Visatos objektai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2012-11-14 31
Astronomai atrado pirmą stebėjimų istorijoje vienišą planetą, kuri nesisuka aplink jokią žvaigždę ir savarankiškai dreifuoja tarpžvaigždine erdve. Planetos-klajūnės, pavadinimu CFBDSIR2149, atradimą mokslininkai prilygina adatos radimą tūkstančiuose šieno kupetų.
(2) 2012-05-30 0
Iš Paukščių Tako galaktikos centro prieš maždaug milijoną metų tvykstelėjo du itin galingi spinduliai – jie išspinduliavo tiek energijos, kiek jos glūdi 10 tūkst. kartų už Saulę masyvesnėje juodojoje skylėje. Kas išprovokavo beprecedentį žybsnį mūsų galaktikoje?
(6) 2012-03-30 2
Europos astronomai visatos platybėse aptiko planetų porą, susiformavusią, kaip manoma, po Didžiojo sprogimo praėjus vos 950 mln. metų. Kitaip tariant, šiai planetų sistemai – beveik 13 mlrd. metų. Tai – viena iš seniausių sistemų visatoje, jei ne pati seniausia.
(5) 2012-01-19 0
Astronomai aptiko ypatingai retą – tokių iki šiol buvo aptikta vos keturios – žvaigždžių sistemą, kurią sudėtinga ne tik stebėti, bet ir pastebėti. Nieko stebėtino, jog anksčiau atrastosios sistemos buvo aptiktos atsitiktinai. Penktasis iš visų žmonijai žinomų „gama tandemų“ aptiktas tikslingai.
(0) 2012-01-09 0
Astrofizikai rado negimusių žvaigždžių palaikus – apie tai paskelbta žurnale „Astronomy and Astrophysics“.
(3) 2012-01-05 0
Neįprastai lėtai aplink savo ašį besisukantis pulsaras atrodo gluminančiai dar ir dėl to, jog, kaip rodo tyrimų duomenys, jis yra „vyresnis“ už supernovos sprogimą, po kurio jis turėjo atsirasti.
(1) 2011-08-26 2
Mančesterio universiteto (Didžioji Britanija) astronomai mano aptikę planetą, sudarytą praktiškai tik iš deimanto. Visatos brangakmenį atradę mokslininkai mano, jog kadaise masyvia buvusi Paukščių tako galaktikos žvaigždė transformavosi į nedidelę, aplink pulsarą besisukančią planetą, kurią sudaro beveik vien tik deimantinė medžiaga.
(1) 2011-08-26 0
Žvaigždę HD 44179 supa neparasta struktūra, vadinama Raudonuoju Keturkampiu. Tokią pravardę neįprastas darinys pelnė dėl savo formos ir spalvos, antžeminiais teleskopais užfiksuotos pirmosiose objekto fotografijose. Tačiau orbitinio teleskopo „Hubble“ kadrai liudija, jog, žvelgiant iš beorės erdvės, žvaigždė HD 44179 primena greičiau ne keturkampį, o ženklą X su sudėtingomis kopėčias primenančiomis pridėtinėmis dujinėmis struktūromis.
(4) 2011-08-24 0
Astronomams galiausiai pavyko aptikti iki šiol uoliai nuo stebėtojų akių besislapsčiusių šalčiausių Visatos žvaigždžių – vadinamųjų Y klasės nykštukių arba „beveik žvaigždžių“, kurių mokslininkai dairėsi ištisą pastarąjį dešimtmetį. Šešias nykštukines žvaigždes, kurių temperatūra itin žema, astronomai aptiko NASA WISE (angl. – „Wide-field Infrared Survey Explorer“) teleskopu.
(0) 2011-08-12 0
Astronomai aptiko pačią tamsiausią planetą Visatoje, kokią tik yra pavykę rasti iki šiol. Žinoma, jog ne Saulės sistemoje esanti paneta, pavadinimu „TrES-2B“ atspindi mažiau nei 1 proc. šviesos. Toks mažas šviesos atspindėjimas planetą daro tamsesnę nei bet kuri kita žinoma planeta ar jos palydovas, rašo „Daily Mail“. Galbūt kiek netikėta yra ir tai, jog atrastasis dangaus kūnas priskiriamas dujinių planetų klasei.
(1) 2011-07-28 0
Astronomai Paukščių Tako galaktikos centre aptiko susisukusį dujų žiedą, besidriekiantį daugiau kaip 600 šviesmečių. Dujų žiedo, kuriame gimsta naujos žvaigždės, centre yra kilpa, panaši į kosminį begalybės simbolį, rašo SPACE.com.
(12) 2011-06-23 1
Nebloga naujiena besidairantiesiems atsinaujinančių energijos šaltinių. Toronto universiteto astronomai Visatoje aptiko rimtą elektros srovės šaltinį, kuris į beorę erdvę skleidžia gigantiškus medžiagos srautus. Elektringasis objektas pastebėtas už 2 mlrd. šviesmečių nuo Žemės.
(4) 2011-06-23 0
D. Britanijos ir Pietų Afrikos Respublikos astronomų grupė paskelbė savo stebėjimų duomenis apie retos ir keistos planetų sistemos egzistavimą. Jie teigia turintys įrodymų apie dvi milžiniškas planetas, skriejančias aplink dvinarę žvaigždę – dvi viena apie kitą besisukančias žvaigždes.
(8) 2011-06-20 0
Gyvybės požymių po visą Visatą besidairantys mokslininkai neretai pradeda ieškoti vieno iš esminių sudėtingos gyvybės faktorių – vandens. Jo astronomams pavyko aptikti vos už 750 šviesmečių – ten vandens fontanus iš ašigalių į beorę erdvę beveik 200 tūkst. km/h greičiu purškia jauna mūsiškės Saulės tipo žvaigždė.
(0) 2011-05-30 1
Didžiulės žvaigždės sprogimas netoli stebimos Visatos pakraščio gali būti pats tolimiausias pavienis objektas, kada nors pastebėtas teleskopu, informuoja BBC.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos