Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neįprasti Visatos objektai
 
 

Neįprasti Visatos objektai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2011-08-26 2
Mančesterio universiteto (Didžioji Britanija) astronomai mano aptikę planetą, sudarytą praktiškai tik iš deimanto. Visatos brangakmenį atradę mokslininkai mano, jog kadaise masyvia buvusi Paukščių tako galaktikos žvaigždė transformavosi į nedidelę, aplink pulsarą besisukančią planetą, kurią sudaro beveik vien tik deimantinė medžiaga.
(1) 2011-08-26 0
Žvaigždę HD 44179 supa neparasta struktūra, vadinama Raudonuoju Keturkampiu. Tokią pravardę neįprastas darinys pelnė dėl savo formos ir spalvos, antžeminiais teleskopais užfiksuotos pirmosiose objekto fotografijose. Tačiau orbitinio teleskopo „Hubble“ kadrai liudija, jog, žvelgiant iš beorės erdvės, žvaigždė HD 44179 primena greičiau ne keturkampį, o ženklą X su sudėtingomis kopėčias primenančiomis pridėtinėmis dujinėmis struktūromis.
(4) 2011-08-24 0
Astronomams galiausiai pavyko aptikti iki šiol uoliai nuo stebėtojų akių besislapsčiusių šalčiausių Visatos žvaigždžių – vadinamųjų Y klasės nykštukių arba „beveik žvaigždžių“, kurių mokslininkai dairėsi ištisą pastarąjį dešimtmetį. Šešias nykštukines žvaigždes, kurių temperatūra itin žema, astronomai aptiko NASA WISE (angl. – „Wide-field Infrared Survey Explorer“) teleskopu.
(0) 2011-08-12 0
Astronomai aptiko pačią tamsiausią planetą Visatoje, kokią tik yra pavykę rasti iki šiol. Žinoma, jog ne Saulės sistemoje esanti paneta, pavadinimu „TrES-2B“ atspindi mažiau nei 1 proc. šviesos. Toks mažas šviesos atspindėjimas planetą daro tamsesnę nei bet kuri kita žinoma planeta ar jos palydovas, rašo „Daily Mail“. Galbūt kiek netikėta yra ir tai, jog atrastasis dangaus kūnas priskiriamas dujinių planetų klasei.
(1) 2011-07-28 0
Astronomai Paukščių Tako galaktikos centre aptiko susisukusį dujų žiedą, besidriekiantį daugiau kaip 600 šviesmečių. Dujų žiedo, kuriame gimsta naujos žvaigždės, centre yra kilpa, panaši į kosminį begalybės simbolį, rašo SPACE.com.
(12) 2011-06-23 1
Nebloga naujiena besidairantiesiems atsinaujinančių energijos šaltinių. Toronto universiteto astronomai Visatoje aptiko rimtą elektros srovės šaltinį, kuris į beorę erdvę skleidžia gigantiškus medžiagos srautus. Elektringasis objektas pastebėtas už 2 mlrd. šviesmečių nuo Žemės.
(4) 2011-06-23 0
D. Britanijos ir Pietų Afrikos Respublikos astronomų grupė paskelbė savo stebėjimų duomenis apie retos ir keistos planetų sistemos egzistavimą. Jie teigia turintys įrodymų apie dvi milžiniškas planetas, skriejančias aplink dvinarę žvaigždę – dvi viena apie kitą besisukančias žvaigždes.
(8) 2011-06-20 0
Gyvybės požymių po visą Visatą besidairantys mokslininkai neretai pradeda ieškoti vieno iš esminių sudėtingos gyvybės faktorių – vandens. Jo astronomams pavyko aptikti vos už 750 šviesmečių – ten vandens fontanus iš ašigalių į beorę erdvę beveik 200 tūkst. km/h greičiu purškia jauna mūsiškės Saulės tipo žvaigždė.
(0) 2011-05-30 1
Didžiulės žvaigždės sprogimas netoli stebimos Visatos pakraščio gali būti pats tolimiausias pavienis objektas, kada nors pastebėtas teleskopu, informuoja BBC.
(0) 2011-05-28 0
Europos kosmoso agentūros (ESA) infraraudonųjų spindulių kosminis teleskopas „Hershel“ įamžino iš vienos tolimos galaktikos įspūdingai srūvančius dujų srautus. Anot astronomų, į tarpgalaktinę erdvę žarstydami neaprėpiamus kiekius materijos, tokie srautai sekina galaktiką, tad joje gali visiškai sustoti naujų žvaigždžių formavimosi procesai.
(0) 2011-05-20 0
„Planetomis-klajūnėmis“ vadinamų tarpžvaigždinių planetų mūsų galaktikoje gali būti ne viena, kita, o nepalyginamai daugiau – perpus (50 proc.) daugiau negu įprastų, aplink žvaigždes besisukančių planetų.
(1) 2011-05-16 1
Naujausiais tyrimų duomenimis, tarpžvaigždinės planetos (vienišos kosmoso klajūnės be savosios žvaigždės) gyvybei gali būti tikras rojus. Tokie dangaus kūnai dažnai būna beveik nepastebimi, nes yra nepalyginamai blausesni už žvaigždes. Be to, arti jų nėra žvaigždžių, kurios jas apšviestų. Vis tik, kaip rodo naujausio tyrimo duomenys, šiuos pasaulius būtų įmanoma aptikti pagal jų skleidžiamą pašvaisčių švytėjimą.
(3) 2011-04-13 0
Harvardo-Smitsono astrofizikos centro tyrėjai specializuojasi baltųjų nykštukių susiliejimų procesuose, tačiau pastarasis jų atradimas – dvinarė žvaigždė – yra išties galaktinė retenybė. Kuo gi ypatinga ši viena aplink kitą besisukančių baltųjų nykštukių pora? Ogi tuo, jog abi žvaigždės skrieja labai arti viena kitos ir pašėlusiai greitai, vieną orbitos ratą apsukdamos vos per 39 minutes. Ne mažiau įdomu yra ir tai, jog per artimiausius keletą milijonų me...
(8) 2011-04-12 0
Kosmosas užminė dar vieną mįslę, kurios įminimui prireikė ištisų NASA kosminių teleskopų pajėgų – kosmose skriejančių „Swift“, „Hubble“ ir „Chandra X-Ray“ observatorijų. O kol mokslininkai, naudodamiesi galingiausiais turimais instrumentais, ištisą praėjusią savaitę mėgino viską sudėlioti į savo vietas, kolosalus energijos žybsnis nenuslopsta ir toliau – tai paryškėja, tai prigęsta. Tai yra ilgiausiai trunkantis tokios energijos žybsnis, kokį tik...
(7) 2011-03-22 5
Fizikiniai dydžiai, skirti matuoti mus supantį kasdienį pasaulį, yra akivaizdžiai per menki perteikti neaprėpiamą kosmoso didybę. Nepaisant to, fizikiniu dydžiu galima pasiversti ir kurį nors iš kasdienių mūsų tikrovės objektų: pavyzdžiui, planetų sistemos, kurioje mums teko laimė gimti ir gyvuoti, žvaigždę – Saulę. Astronomai Saulę ir jos skleidžiamą 4∙10²⁶ W šviesą pasirinko standartiniu šviesumo etalonu.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos