Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neįprasti Visatos objektai
 
 

Neįprasti Visatos objektai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2013-05-30 0
Staiga sulėtėjo arčiausiai Žemės esantis magnetaras 1E 2259+586, skelbia žurnalas „Nature“. Magnetaras – neutroninė žvaigždė su itin galingu magnetiniu lauku – nei iš šio, nei iš to sulėtino sukimąsi aplink savo ašį ir suglumino astronomus, mat iki šiol visų mokslui žinomų neutroninių žvaigždžių sukimasis aplink savo ašį tik greitėdavo.
(14) 2013-01-14 1
Dar šiandien skaitytojus informavome apie astronomų aptiktą didžiausią galaktiką, tačiau ji prieš naujausią britų astronomų atradimą LQG – kaip akmenėlis prieš Everestą. Keista, kad tokios didelės kosminės struktūros niekam nepavyko pastebėti iki šiol. Tačiau britų tyrėjai visatoje atrado didįjį kvazarų spiečių (angl. - large quasar group, LQG) – jį šviesos greičiu perskristi būtų galima tik per 4 mlrd. metų. Mokslininkai neatmeta galimybės, jog šis objektas pakeis dabartinę visatos sampratą.
(0) 2013-01-03 0
Australijos, JAV, Italijos ir Olandijos astronomai pastebėjo iš mūsų galaktikos centro sklindant mįslingai gigantiškus energingųjų dalelių kiekius. Jų išspinduliuojama tiek daug, kad jų srautas nusidriekęs daugiau nei per pusę dangaus. Anot tyrėjų, tos dalelės pasižymi nebūdingai didele energija. Mokslininkams pavyko sudaryti kartografinį iš Paukščių Tako centro trykštančio kosminio dujų „geizerio“ modelį.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos