Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neįprasti Visatos objektai
 
 

Neįprasti Visatos objektai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(26) 2011-03-14 9
Pats kosmosas nėra nei šaltas, nei karštas – temperatūrinėmis savybėmis apibrėžinėti terpę, kuri pati savaime neskleidžia šiluminių virpesių, nėra prasmės. Tačiau kosmose yra ne tik pragariškai karštų, bet ir tikrai labai šaltų objektų.
(7) 2011-03-22 5
Fizikiniai dydžiai, skirti matuoti mus supantį kasdienį pasaulį, yra akivaizdžiai per menki perteikti neaprėpiamą kosmoso didybę. Nepaisant to, fizikiniu dydžiu galima pasiversti ir kurį nors iš kasdienių mūsų tikrovės objektų: pavyzdžiui, planetų sistemos, kurioje mums teko laimė gimti ir gyvuoti, žvaigždę – Saulę. Astronomai Saulę ir jos skleidžiamą 4∙10²⁶ W šviesą pasirinko standartiniu šviesumo etalonu.
(4) 2019-09-12 60
Greituosius radijo blyksnius geriau fiksuoti greitu teleskopu. Tad, Kinijos FAST teleskopas tam puikiai tinka. Neseniai jis tai patvirtino, užfiksavęs ne bet kokius, o daug kartų pasikartojančius
(10) 2010-11-12 0
NASA astronomai kosminiu teleskopu „Fermi“, skirtu dangų stebėti gama spindulių diapazone, mūsų galaktikos centre aptiko iki tol neregėtą struktūrą. Objekto skersmuo siekia maždaug 50 tūkst. šviesmečių. Tai gali būti Paukščių Tako branduolyje tūnančios supermasyvios juodosios skylės išspinduliuoto gama pliūpsnio liekanos.
(13) 2010-12-31 1
Kas yra juodosios skylės, daugelis skaitytojų, ko gero, daugiau ar mažiau gali įsivaizduoti. Tačiau panašu, kad astrofizikams vien juodųjų skylių negana: dar šį rudenį solidžiame elektroniniame moksliniame žurnale arxiv.org pasirodė mokslinė publikacija apie „baltąsias skyles“. Maža to, fizikai savo publikacijoje skelbia, kad baltąją skylę galima aptikti paprasčiausioje virtuvės kriauklėje.
(1) 2011-08-26 2
Mančesterio universiteto (Didžioji Britanija) astronomai mano aptikę planetą, sudarytą praktiškai tik iš deimanto. Visatos brangakmenį atradę mokslininkai mano, jog kadaise masyvia buvusi Paukščių tako galaktikos žvaigždė transformavosi į nedidelę, aplink pulsarą besisukančią planetą, kurią sudaro beveik vien tik deimantinė medžiaga.
(14) 2013-01-14 1
Dar šiandien skaitytojus informavome apie astronomų aptiktą didžiausią galaktiką, tačiau ji prieš naujausią britų astronomų atradimą LQG – kaip akmenėlis prieš Everestą. Keista, kad tokios didelės kosminės struktūros niekam nepavyko pastebėti iki šiol. Tačiau britų tyrėjai visatoje atrado didįjį kvazarų spiečių (angl. - large quasar group, LQG) – jį šviesos greičiu perskristi būtų galima tik per 4 mlrd. metų. Mokslininkai neatmeta galimybės, jog šis objektas pakeis dabartinę visatos sampratą.
(0) 2017-01-02 56
Astronomai nustatė, kad mūsų galaktikos (Paukščių tako) laukia susidūrimas su masyviu dujų debesiu. Kas nutiks tada, kai jis trenksis į mūsų galaktiką maždaug po 30 milijonų metų atsako NASA, rašo „Business Insider“.
(8) 2011-04-12 0
Kosmosas užminė dar vieną mįslę, kurios įminimui prireikė ištisų NASA kosminių teleskopų pajėgų – kosmose skriejančių „Swift“, „Hubble“ ir „Chandra X-Ray“ observatorijų. O kol mokslininkai, naudodamiesi galingiausiais turimais instrumentais, ištisą praėjusią savaitę mėgino viską sudėlioti į savo vietas, kolosalus energijos žybsnis nenuslopsta ir toliau – tai paryškėja, tai prigęsta. Tai yra ilgiausiai trunkantis tokios energijos žybsnis, kokį tik...
(0) 2019-02-18 88
Ketvirtis milijardo šviesmečių tuštumos – tuščiausia regimosios Visatos vieta. Didžioji tuštuma jau beveik keturis dešimtmečius neduoda mokslininkams ramybės, skatindama kelti neįprasči
(12) 2011-06-23 1
Nebloga naujiena besidairantiesiems atsinaujinančių energijos šaltinių. Toronto universiteto astronomai Visatoje aptiko rimtą elektros srovės šaltinį, kuris į beorę erdvę skleidžia gigantiškus medžiagos srautus. Elektringasis objektas pastebėtas už 2 mlrd. šviesmečių nuo Žemės.
(7) 2012-11-14 31
Astronomai atrado pirmą stebėjimų istorijoje vienišą planetą, kuri nesisuka aplink jokią žvaigždę ir savarankiškai dreifuoja tarpžvaigždine erdve. Planetos-klajūnės, pavadinimu CFBDSIR2149, atradimą mokslininkai prilygina adatos radimą tūkstančiuose šieno kupetų.
(4) 2011-06-23 0
D. Britanijos ir Pietų Afrikos Respublikos astronomų grupė paskelbė savo stebėjimų duomenis apie retos ir keistos planetų sistemos egzistavimą. Jie teigia turintys įrodymų apie dvi milžiniškas planetas, skriejančias aplink dvinarę žvaigždę – dvi viena apie kitą besisukančias žvaigždes.
(6) 2012-03-30 2
Europos astronomai visatos platybėse aptiko planetų porą, susiformavusią, kaip manoma, po Didžiojo sprogimo praėjus vos 950 mln. metų. Kitaip tariant, šiai planetų sistemai – beveik 13 mlrd. metų. Tai – viena iš seniausių sistemų visatoje, jei ne pati seniausia.
(8) 2011-06-20 0
Gyvybės požymių po visą Visatą besidairantys mokslininkai neretai pradeda ieškoti vieno iš esminių sudėtingos gyvybės faktorių – vandens. Jo astronomams pavyko aptikti vos už 750 šviesmečių – ten vandens fontanus iš ašigalių į beorę erdvę beveik 200 tūkst. km/h greičiu purškia jauna mūsiškės Saulės tipo žvaigždė.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos