Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neįprasti Visatos objektai
 
 

Neįprasti Visatos objektai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(26) 2011-03-14 9
Pats kosmosas nėra nei šaltas, nei karštas – temperatūrinėmis savybėmis apibrėžinėti terpę, kuri pati savaime neskleidžia šiluminių virpesių, nėra prasmės. Tačiau kosmose yra ne tik pragariškai karštų, bet ir tikrai labai šaltų objektų.
(16) 2016-12-19 18
<em>Italų mokslininkai aptiko labai neįprastas nedidelių spiralinių galaktikų savybes. Atradimas neatitinka Standartinio fizikos modelio postulatų.</em>
(14) 2013-01-14 1
Dar šiandien skaitytojus informavome apie astronomų aptiktą didžiausią galaktiką, tačiau ji prieš naujausią britų astronomų atradimą LQG – kaip akmenėlis prieš Everestą. Keista, kad tokios didelės kosminės struktūros niekam nepavyko pastebėti iki šiol. Tačiau britų tyrėjai visatoje atrado didįjį kvazarų spiečių (angl. - large quasar group, LQG) – jį šviesos greičiu perskristi būtų galima tik per 4 mlrd. metų. Mokslininkai neatmeta galimybės, jog šis objektas pakeis dabartinę visatos sampratą.
(13) 2010-12-31 1
Kas yra juodosios skylės, daugelis skaitytojų, ko gero, daugiau ar mažiau gali įsivaizduoti. Tačiau panašu, kad astrofizikams vien juodųjų skylių negana: dar šį rudenį solidžiame elektroniniame moksliniame žurnale arxiv.org pasirodė mokslinė publikacija apie „baltąsias skyles“. Maža to, fizikai savo publikacijoje skelbia, kad baltąją skylę galima aptikti paprasčiausioje virtuvės kriauklėje.
(12) 2011-06-23 1
Nebloga naujiena besidairantiesiems atsinaujinančių energijos šaltinių. Toronto universiteto astronomai Visatoje aptiko rimtą elektros srovės šaltinį, kuris į beorę erdvę skleidžia gigantiškus medžiagos srautus. Elektringasis objektas pastebėtas už 2 mlrd. šviesmečių nuo Žemės.
(12) 2014-07-18 32
<p style="font-style:italic">Juo­do­sios sky­lės siur­bia – o ar jos tu­ri veid­rod­in­ius pu­čian­čius dvy­nius? Į vi­sa­tos to­lius be­si­žval­gan­tis kos­mi­nis te­le­s
(12) 2012-11-23 21
Poliarinis speigas (-70ºС -90ºС), lyginant su šalčiausiu objektu visatoje, yra pragariškas šutas. Mat šalčiausiu visatoje laikomo Bumerango ūko temperatūra yra varganu vienu laipsniu aukštesnė už absoliutų nulį - šalčiau dar niekas niekur nerado.
(10) 2010-11-12 0
NASA astronomai kosminiu teleskopu „Fermi“, skirtu dangų stebėti gama spindulių diapazone, mūsų galaktikos centre aptiko iki tol neregėtą struktūrą. Objekto skersmuo siekia maždaug 50 tūkst. šviesmečių. Tai gali būti Paukščių Tako branduolyje tūnančios supermasyvios juodosios skylės išspinduliuoto gama pliūpsnio liekanos.
(8) 2014-12-29 57
„Jeigu nežemiškos civilizacijos egzistuoja, kodėl mes jos dar neradome?“ – 1950 metais Nobelio laureatas fizikas Enrikas Fermis (Enrico Fermi) suformulavo savo garsųjį paradoksą. Nežemiško intelekto paieškos projektai (SETI) vyksta jau daugiau nei pusę amžiaus ir nors apčiuopiamų rezultatų jie dar nepasiekė, keletą kartų buvo atsidūrę išties arti. Štai keletas žinomiausių pavyzdžių:
(8) 2016-01-21 34
<i>Juodosios bedugnės saulė gali būti draugiškesnė, nei nei būtų galima pamanyti. Aplink juodąją bedugnę besisukančios planetos – kaip kad filme <b>Interstellar </b> – gali palaikyti gy
(8) 2011-04-12 0
Kosmosas užminė dar vieną mįslę, kurios įminimui prireikė ištisų NASA kosminių teleskopų pajėgų – kosmose skriejančių „Swift“, „Hubble“ ir „Chandra X-Ray“ observatorijų. O kol mokslininkai, naudodamiesi galingiausiais turimais instrumentais, ištisą praėjusią savaitę mėgino viską sudėlioti į savo vietas, kolosalus energijos žybsnis nenuslopsta ir toliau – tai paryškėja, tai prigęsta. Tai yra ilgiausiai trunkantis tokios energijos žybsnis, kokį tik...
(8) 2011-06-20 0
Gyvybės požymių po visą Visatą besidairantys mokslininkai neretai pradeda ieškoti vieno iš esminių sudėtingos gyvybės faktorių – vandens. Jo astronomams pavyko aptikti vos už 750 šviesmečių – ten vandens fontanus iš ašigalių į beorę erdvę beveik 200 tūkst. km/h greičiu purškia jauna mūsiškės Saulės tipo žvaigždė.
(7) 2018-08-30 27
Sūkuriuojančios struktūros danguje gali būti ženklai juodųjų bedugnių, ištvėrusių prieš didįjį sprogimą vykusį visatos sunaikinimą.
(7) 2011-03-22 5
Fizikiniai dydžiai, skirti matuoti mus supantį kasdienį pasaulį, yra akivaizdžiai per menki perteikti neaprėpiamą kosmoso didybę. Nepaisant to, fizikiniu dydžiu galima pasiversti ir kurį nors iš kasdienių mūsų tikrovės objektų: pavyzdžiui, planetų sistemos, kurioje mums teko laimė gimti ir gyvuoti, žvaigždę – Saulę. Astronomai Saulę ir jos skleidžiamą 4∙10²⁶ W šviesą pasirinko standartiniu šviesumo etalonu.
(7) 2015-11-20 25
Jei žmogus būtų traukiamas juodosios skylės, jis temptųsi kaip guma, teigia astrofizikė Erika Pakštienė.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos