Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neįprasti gamtos reiškiniai
 
 

Neįprasti gamtos reiškiniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(34) 2012-06-08 3
Tarptautinės mokslininkų grupės tvirtinimu, jei žmonija vieningai nesiims ryžtingų priemonių, Žemei gresia katastrofa. Žurnale „Nature“ išspausdintame straipsnyje tyrėjai perspėja, kad pasaulis žengia pražūtinga kryptimi, kurią žymi neregėto masto pokyčiai, rašo livescience.com.
(2) 2012-08-17 1
Visi esame matę žaibuojant, tačiau maždaug 80 kilometrų aukštyje virš Žemės pasirodantys raudonos ir melsvos spalvos blyksniai yra matomi tik iš orbitos arba dideliame aukštyje skrendančių lėktuvų. Tokie žymiai aukščiau už bet kokius audros debesis tvieskiantys žaibai mokslininkų vadinami „kaukais“ (angl. sprites), sakoma NASA pranešime. Šie ryškios šviesos pliūpsniai trunka tik vieną tūkstantąją sekundės dalį, todėl net ir dideliame aukštyje skrendančiu...
(0) 2012-05-23 0
Dažnos sausros, vėlyvos pavasario šalnos, stiprios liūtys, stipraus snygio atvejai, karščio bangos - tokias jau dabar Lietuvoje regimas klimato anomalijas įvardijo klimatologas, Vilniaus universiteto profesorius Arūnas Bukantis.
(0) 2012-10-12 0
Audros, aplankančios pakrančių miestus dažnai užsemia kelius ir namus. Tačiau kartais tokios stichijos baigiasi kur kas įdomiau - štai Škotijos pakrantės miestelis po eilinės praūžusios audros tiesiogine žodžio prasme pabalo, mat jį apklojo jūros puta.
(20) 2012-02-01 0
Buvusį aviacijos inžinierių, britą Stivą Hornsbį (Steve Hornsby) nustebino vieną popietę sode (Dorseto grafystė, pietinė Didžiosios Britanijos dalis) ant vejos rasti keisti melsvi iš dangaus pabirę rutuliukai. Vyriškio teigimu, maždaug 3 cm skersmens želinės konsistencijos sferoidai jo sode pasipylė praėjusį ketvirtadienį užklupusios trumpos, bet labai smarkios krušos metu. Išvydę bespalvius, bekvapius rutuliukus, pečiais gūžčiojo ir meteorologai. „Jie – tikra...
(0) 2012-09-18 0
Prieš savaitę, rugsėjo 11 d. australas Chrisas Tangis (Chris Tangey) su pagarbia baime stebėjo, kaip po Australijos tyrus siautėja 30 metrų ugninis viesulas. Ne tik stebėjo, bet ir... filmavo.
(0) 2012-08-22 0
Pastaruoju metu itin neįprastos Jungtinėms Amerikos Valstijoms oro sąlygos virš Mičigano ežero sukėlė net 9 tornadus vienu metu, o 5 iš jų susiformavo taip arti vienas kito, kad juos buvo galima nufilmuoti visus išsyk. Kaip praneša naujienų agentūra BBC, remdamasi Nacionaline orų tarnyba, tai – itin neįprastas ir netikėtas reiškinys, mat tiek daug tornadų vienu metu pasitaiko retai.
(7) 2012-08-14 0
Naujosios Zelandijos karinis laivynas pranešė apie atradimą Ramiajame vandenyne. Iš pradžių buvo informuota apie ledkalnį, bet vėliau paaiškėjo, kad tai – už 157 km į pietvakarius nuo Raulio salos (N.Zelandija) dreifuojanti vulkaninės pemzos sala, kurios plotas net 26 tūkst. kvadratinių kilometrų.
(0) 2012-08-02 0
Nors iš tikrųjų šis meteorologinis reiškinys nėra nei ugninė, nei vaivorykštė, žavesio dėl to jis nė trupučio nepraranda. Tokį reiškinį stebėtojams pavyko nufotografuoti liepos 31 d., Pietų Floridos danguje.
(11) 2012-07-26 0
Amerikoje šiųmetė vasara – pragariška: karščio rekordai mušami kone kasdien. Tačiau su karščiais susijusių klimatologinių reiškinių rinkimuose karūna šiemet gali atitekti Grenlandijai. Mat, NASA duomenimis, 97 proc. Grenlandijos ledynų paviršius šios vasaros pabaigoje virs sniego koše.
(0) 2012-10-25 0
Didžiojoje Britanijoje neįpasti orai toliau tęsiasi – bobų vasara, kai termometrų stulpeliai pakilę iki 20 laipsnių šilumos, greitai pasitrauks. Ją netrukus pakeis sniegas ar net kraujo spalvos lietus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos