Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nepilotuojami orlaiviai gelbėjimo darbams
 
 

Nepilotuojami orlaiviai gelbėjimo darbams

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2018-03-01 4
Britanijos policininkai po automobilių avarijos pradingusio žmogaus paieškoms panaudojo droną. Naudodamas drone įtaisytą infraraudonųjų spindulių kamerą, operatorius aptiko nukentėjusįjį,
(0) 2017-11-08 19
DARPA, JAV vyriausybinė organizacija, 2015 metais paskelbė konkursą skledžiančio drono sukūrimui. Jis privalėjo naudoti minimalų energijos kiekį, būti mažas, vienkartinis, naudojamas būryje. Tačiau sunkiausiai įvykdomas reikalavimas buvo tai, kad po užduoties įvykdymo dronas privalėjo visiškai pranykti. Mokslinę fantastiką primenantys reikalavimai jau visai netrukus gali būti išpildyti.
(0) 2016-12-06 42
Suteikti medicininę pagalbą žmonėms ne visada yra lengva. Pavyzdžiui, karo zonose esančius sužeistus karius evakuacija yra ne tik sunki, bet ir pavojinga užduotis. Sraigtasparniai negali pasiekti visų vietų ir dažnai patys tampa priešiškos ugnies aukomis, o ir antžeminis transportas negali pervažiuoti sudėtingų gamtinių ir kitų kliūčių. Kokia išeitis? Autonominis lėktuvas, galintis gabenti sužeistuosius bei įrangą – tai nėra mokslinė fantastika, pirmasis prototipas jau skraido.
(1) 2016-11-14 7
Rugsėjo mėnesį „Microdrones“ kompanija pristatė filmuotą medžiagą, kurioje vaizduojama kaip naudojant md4-1000 droną buvo suteikiama pagalba „skęstančiajam“ plaukikui, numetant jam nedidelį plūduriuojantį prietaisą, vadinamą „RESTUBE“. Plaukikas pagriebė plūdurą ir laikėsi vandens paviršiuje, kol atvyko pagalba.
(0) 2016-09-23 14
Bepiločių skraidančių aparatų populiarumas ženkliai prisidėjo prie jų autonomiškumo didinimo, sumažino žmogaus įsikišimo lygį į jų valdymą. Žiūrint iš kitos pusės, žmonės bet kokiu atveju yra reikalingi, kad padėtų pervežti dronus į reikiamą vietą, juos surinktų ir paleistų. Norint sumažinti šį krūvį, buvo sukurta platforma Dronebox, kuri suteiktų „24/7“ autonomines galimybes bepiločiams skraidantiems aparatams.
(1) 2016-04-21 9
Robotų technika vėl pasitarnaus žmonijai. Mokslininkai sukūrė droną, kuris padės atsikratyti apie 110 milijonų aktyvių minų visame pasaulyje.
(0) 2016-01-31 26
Oklando universiteto laboratorijoje sukurtas dronas, kuris gali ne tik skraidyti, bet ir plaukti. „Loon Copter“ drono darbai truko gana ilgai ir pagaliau paskutinis įrenginio prototipas pateko į „Drones for Good 2016“ konkurso pusfinalį.
(1) 2016-01-29 8
Ledo urvai – vietos, į kurias neįžengia nei žmogaus koja, nei apsilanko robotai. Bent jau tokios jos buvo iki šiol – dabar, panašu, situacija kardinaliai pasikeis. Šveicarijos bendrovė „Flyability“ Alpėse sėkmingai išbandė bepilotį, kuriam visai nebaisūs susidūrimai su kliūtimis.
(1) 2015-09-27 16
Šveicarijos federalinio technologijų instituto (ETH Zurich) mokslininkai prie kelių dronais vadinamų skraidyklių pritvirtino lengvų, bet tvirtų virvių rites ir paspaudė mygtuką „Go“. O tada bepiločiai skraidantys aparatai iš virvių sumezgė tokį tvirtą tiltą, kad tie patys mokslininkai nebijojo juo praeiti, rašo singularityhub.com.
(1) 2015-02-04 3
Greitis, kurį per trumpą laiką gali išvystyti dronai, oro robotams suteikia pranašumą kritiškai svarbių daiktų transportacijos atveju. Pavyzdžiui, greitosios pagalbos dronas bei Defikopteris yra naudojami defibriliatorių eksploatacijai nelaimių situacijose. Projektas Ryptide taip pat siekia padėti nelaimėje atsidūrusiems asmenims. Projekto įgyvendinimo metu dronai bus pritaikyti gelbėjimosi plūdrių žiedų gabenimui vandenyje nelaimę patyrusių žmonių išgelbėjimui.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos