Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Netradicinė architektūra ir statybos
 
 

Netradicinė architektūra ir statybos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2011-05-24 1
Nors Lietuvos upių tėvu vadinamo Nemuno deltoje ir kitų upių prieigose pavasarinių potvynių metas šiemet jau praėjęs, ši gamtos stichija su pirmaisiais paukščiais iš „šiltųjų kraštų sugrįžta“ kasmet. Potvynių zonoje gyvenančiuosius galbūt paguos tai, jog pasaulyje yra ir daugiau su tokia problema susiduriančių žmonių. Kai kurie iš jų rankų nuleisti tikrai nelinkę – iš tokių galima pasisemti ryžto ir pasipriešinimo stichijai idėjų. Be to, pasaulyje yr...
(8) 2011-05-19 0
Ištikus žemės drebėjimui ar cunamiui, sugriauto gyvenamojo būsto problema paprastai laikinai sprendžiama statant menko patvarumo palapinių miestelius. Tačiau kur kas efektyvesnė priemonė tokiose situacijose gali būti statiniai iš betoninio audeklo. Iš tokio „surinkta“ pastogė vos per 24 val. virsta tvirta, net keletą metų tarnauti galinčia konstrukcija – tereikia sienas iš betonu prisotinto audeklo suvilgyti vandeniu.
(11) 2011-04-29 0
Taivane paskelbtas bokšto konkursas, kuriame dalyvauja „Tower of Power“ (liet. k. - „Energijos bokštas“), suprojektuotas „NL Architects“. Šis kūrinys – tai 300 metrų aukščio bokštas su apžvalgos aikštelėmis ir pramogų zonomis.
(4) 2011-04-26 0
Didžiausia pasaulyje gėlavandenė žuvis – Mekongo didysis šamas – gali „su palengvėjimu atsidusti“: nuspręsta atidėti gigantiškos užtvankos statybas Laose. Būsimoji milžiniška damba keltų grėsmę ne tik Mekongo upės faunai, bet ir upės baseine tyvuliuojančioms unikalioms pelkių teritorijoms. Palei upę gyvenantiems milijonams žmonių statybos atveju grėstų iškeldinimas į kitas teritorijas.
(0) 2011-04-20 0
Kad valstybių galimybės rengti olimpines žaidynes taptų lygesnės ir kad per kiekvieną olimpiadą nereikėtų investuoti milžiniškų sumų į stadionus bei kitus pastatus, kuriems vėliau sunkiai randama nauja paskirtis, vienas architektas pasiūlė žaidynes rengti vis tame pačiame olimpiniame mieste ant vandens.
(15) 2011-04-15 1
Ateityje pasaulio miestus gali papuošti įmantriausi, netikėčiausių formų ir paskirčių statiniai – pradedant vandenynų paviršiuose išdygsiančiais dangoraižiais-sanitarais ir baigiant „žaibapjovėmis“ – žaibų energiją kaupiančiomis jėgainėmis. Tai – tik keletas futuristinių ir išties fantastiškų idėjų iš architektūrinio 2011 m. konkurso „eVolo Skyscraper Competition” („eVolo dangoraižių konkursas“).
(0) 2011-04-01 0
Vilniaus Šv. Onos bažnyčią lazeriu skenavusi ne pelno siekianti organizacija „CyArk" teigia neaptikusi jokių nežinomų erdvių. „Galime užtikrinti, kad neradome naujų nežinomų erdvių. Tai neleidžia daryti išvados, kad jų apskritai nėra, bet, kadangi lazeris neprasiskverbia per sienas, mes savo tyrimu negalime to patikrinti“, – teigiama „CyArk" atsakyme.
(0) 2011-03-31 0
Jau rytoj, balandžio 1 d., ant Jubiliejaus parko (Parc du Cinquantenaire) vartų stogo Briuselyje bus atidarytas netikėtas objektas – laikinas originalaus dizaino restoranas Kubas, apsistosiantis čia ne daugiau nei 3 mėn.
(6) 2011-03-31 0
Kanadoje statomas takas lankytojams, vingiu išlinkstantis virš kelių šimtų metrų aukščio skardžio. Jis konstruojamas iš perregimos medžiagos, kad atsivertų po kojomis esančios erdvės vaizdai.
(5) 2011-03-30 0
Kataras, organizuojantis 2022 metų Pasaulio futbolo čempionatą, paskelbė, jog su kepinančia kaitra kovos mechaniniais debesimis, kurie, valdomi nuotoliniu būdu, galės pakilti ir judėti virš stadionų.
(3) 2011-03-23 0
Aukštai kylantys statiniai – iš vietinių medžiagų, pastatyti ant sustiprintų cemento pylimų, kad atlaikytų smėlio judėjimą.
(6) 2011-03-15 1
Šis statinys atrodo tarsi keistas plūduriuojantis metropolis iš mokslinės fantastikos filmo, tačiau jis padės žmonėms išgyventi ekstremalius oro pokyčius.
(0) 2011-03-03 0
Tokijas nuo šiol gali girtis turintis aukščiausią pasaulyje televizijos bokštą. Dar nebaigto statinio aukštis antradienį jau pasiekė 601 metrą.
(5) 2011-02-12 2
„Piramidės“ ūkis - naujas pavidalas, pritaikomas vadinamajai „vertikaliajai žemdirbystei“, kai taupant plotą sodai ir daržai lygiuojami keletu aukštų.
(8) 2011-02-08 0
FIFA Pasaulio futbolo čempionatą 2022 metais rengsiantis Kataras atskleidė naujų futbolo stadionų architektūros planus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos