Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Netradicinė architektūra ir statybos
 
 

Netradicinė architektūra ir statybos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(23) 2008-10-18 8
Įsivaizduokite dangoraižį, kuris sudarytas iš tarpusavyje susivijusių šešių atskirų pastatų. Ir ne tik tai užgniaužia kvapą - giganto aukštis siektų net 2,4km. Tarp kitko, tai ne fantastika, o kompanijos "International Council on Tall Buildings" siūlomas projektas.
(1) 2008-07-24 6
Daugelio žmonių svajonė yra kada nors (pavyzdžiui, išėjus į pensiją) patogiai apsigyventi mėgiamoje vietoje, tarkime, ant ežero kranto, ir ramiai nugyventi likusį gyvenimą. Tačiau šios svajonės nėra visiškai identiškos. Pavyzdžiui, viena amerikiečių šeima mėgsta dideles čiuožyklas - tokias kaip vandens parkuose. Ilgai nelaukę tokį įtaisą savo vaikams jie įrengė tiesiog namie.
(22) 2008-08-26 5
Kai įvairiausi pasaulio miestai nedrausmingiems vairuotojams pažaboti pasitelkia vaizdo kameras bei radarus, Shanxi provincijos (Kinija) pareigūnai imasi daug drastiškesnių priemonių. Šiuo tikslu Jing Zhuang automagistralėje pastatyta maždaug 30 metrų ilgio ir 0,6m aukščio betoninė kelio užkarda, kurios viduryje paliktas vingiuojantis tarpas automobiliui pravažiuoti.
(7) 2008-05-09 5
Turite kambarį ar ofisą be lango? Nedidelė bėda - juos galima pakeisti tikroviškomis imitacijomis. Kompanija "Sky Factory" gaminami produktai "SkyCeiling" ir "Luminous Virtual Windows" iš esmės yra fotografinės iliuzijos, leidžiančios žmonėms susidaryti įspūdį tarsi jie žvelgia į nuostabų vaizdą anapus stiklo. Žinoma, realybėje kambarys vis vien išlieka uždara keturkampe dėžute, tačiau toks sprendimas neabejotinai praskaidrintų niūraus kambario nuotaiką. Toliau - ...
(3) 2008-02-11 2
Olandija neilgai trukus gali būti "padengta" plaukiojančiais pastatais, nes vietiniai architektai rimtai susiruošė gelbėti žmones nuo globaliojo atšilimo pasekmių. 20% šalies jau ir taip yra žemiau jūros lygio, ir kylantis vanduo yra rimta grėsmė. Siūlomas sprendimas - plūduriuojantys pastatai, pagaminti iš vandeniui nelaidaus pagrindo. Elektros energija tokiems pastatams būtų tiekiama povandeniniais kabeliais, todėl visa konstrukcija potvynio metu galėtų tiesiog pakilti ...
(4) 2008-01-02 2
Ar kada nors kilo klausimas, iš kur po žeme atsiranda vanduo, kaip jį surasti ir kaip jį iš žemės išgauti? Arba gal kada susimąstėte, ar tas vanduo, kurį geriate, tiekiamas tikrai iš švaraus ir patikimo šaltinio? Į šiuos ir kitus panašius klausimus jums gali atsakyti specialistai hidrogeologai. Daugiau apie juos ir apie hidrogeologijos mokslą bei jo taikymą skaitykite šiame straipsnyje.
(6) 2008-11-29 2
Ar galima valgyti įdomiai? Pasirodo, pasaulyje egzistuoja daugybė restoranų, kviečiančių maistu mėgautis neįprastose vietose. Po vandeniu, danguje, kalėjime ar netgi tualete! Kviečiame į kelionę po ekcentriškuosius pasaulio restoranus.
(0) 2008-05-05 1
Nepaisant įvairių būsimąsias Pekino Olimpines Žaidynes lydinčių nesutarimų, šis renginys vis dėlto skatina įvairiausių naujovių kūrimą. Xicui pramogų komplekse netoli planuojamos žaidynių vyksmo vietos sukonstruota apie 1900 kvadratinių metrų ploto siena, kurios paviršius padengtas kompiuteriu valdomais šviesos diodais (LED). Tai yra didžiausias pasaulyje tokio tipo ekranas. Be to, siena sau reikalingą energiją visiškai autonomiškai gauna vien tik iš Saulės.
(6) 2008-07-28 1
Inžinierius mechanikas Elis'as Stenman'as savo vasarnamį Rockport mieste (Masačūsetsas, JAV) pradėjo konstruoti dar 1922 metais. Pradžioje popierių jis naudojo tik izoliacijai, tačiau netrukus iš šios medžiagos jis pradėjo gaminti ir baldus, ir apdailos elementus. Rezultate buvo pastatytas įžymusis Rockport'o Popierinis Namas (Rockport Paper House), kuris tebestovi net praėjus 80 metų.
(3) 2008-07-17 1
Kai kurie garso įrangos gamintojai siūlo įsigyti išties nemažas žemų dažnių garso kolonėles (angl. subwoofer). Tačiau vienas italas nusprendė tokį įtaisą susikonstruoti pats, ir šiam tikslui skyrė... visą namo rūsį. Kaip tarė, taip ir padarė. Tiesa, gaminiui jau sukako keli metai (panašu, jog jis užbaigtas dar 2000-ais), tačiau iki šiol nepasirodė jokių žinių apie didesnių mastų analogus.
(18) 2008-04-02 1
Saudo Arabijoje gyvenantis milijardierius atskleidė savo planus statyti mylios aukščio pastatą. Realus pastato aukštis turėtų siekti 5250 pėdų, arba 1600 metrų, t.y. tik maždaug 9 metrais mažiau nei viena mylia. Prognozuojama projekto kaina - apie 23 milijardai litų, juo užsiimtų dvi Didžiosios Britanijos inžinierinės kompanijos. Milžinas būtų dvigubai aukštesnis nei šiuo metu statomi konkurentai Dubajuje ir Kuveite.
(3) 2008-07-22 0
Prie nacionalinio Didžiosios Britanijos elektros energijos tinklo prijungta pirmoji pasaulyje komercinė turbininė potvynių jėgainė. "SeaGen" pastatyta Strangford'o įlankoje (Šiaurės Airija). Joje sumontuota dviguba turbina, kurią suka į įlanką dėl potvynių sutekantis ir ištekantis vanduo. Energijos generavimas vyksta 20 valandų per parą. Veikdama pilnu pajėgumu jėgainė pagamins 1,2 megavatus energijos, kurios pakaks 1000 namų.
(0) 2008-05-13 0
Dviračių vagystės yra gan rimta problema visuose didmiesčiuose. Tiesa, ant paprasto stulpo dviračius pakabinti (norint juos apsaugoti nuo ilgapirščių) šiek tiek sudėtinga. Su šia mintimi dizaineris Abhinav Dapke pasiūlė "dviračių medžio" koncepciją - tiesiog užkelti juos ten, kur niekas nepasiektų. Kaip tai siūloma padaryti skaitykite toliau.
(11) 2008-07-14 0
Sunku patikėti, jog iš grubios konstrukcijos krovininių konteinerių galima pastatyti nuostabius pastatus, tačiau tai faktas. Iš jų entuziastai sugeba pastatyti gyvenamuosius namus, ofisus, prekybos centrus ir netgi viešbučius.
(1) 2008-11-30 0
Metų metus po miesto gatvėmis ir transporto kamščiais slypėjęs požeminių koridorių ir kambarių kompleksas buvo nenaudojamas. Dabar jį parduodanti stambiausia Didžiosios Britanijos telefoninių paslaugų kompanija "BT Group" tikisi, kad išskirtinės šio statinio ypatybės pritrauks pirkėjus netgi tada, kai antžeminio nekilnojamojo turto rinka patiria didžiausią nuosmukį per pastaruosius dešimtmečius.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos