Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Netradicinė architektūra ir statybos
 
 

Netradicinė architektūra ir statybos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(39) 2009-08-25 10
Šaltojo karo metais daugelis žmonių konstruodavo nedideles slėptuves, kad apsisaugotų nuo galimo atominės bombos sprogimo. Tačiau kai kurie jų šią idėją gerokai pastūmėjo į priekį. Čia išvysite seriją nuotraukų iš autoriaus Richard'o Ross'o knygos "Waiting for the End of the World", kuriose pavaizduoti apokalipsei besiruošiančių asmenų sukurti slėptuvių interjerai.
(38) 2009-11-08 7
Jeigu reiktų surikiuoti visus žmonijos inžinerinius projektus pagal kainą – kurie iš jų būtų patys brangiausi? Tai pabandė padaryti science-bookmarks.com autorius, išvardindamas jo nuomone pačių brangiausių projektų penketuką. Kadangi keli įspūdingi projektai autoriui prasprūdo pro akis, juos įkėlėme mes patys ir vietoj 5-tuko, gavosi brangiausių 8 - kas.
(27) 2009-01-17 5
Kadaise, kai žmonės Rusijoje mėgo auginti didelius ūsus ir kartas nuo karto išsiųsdavo kitus žmones į Sibirą, tokie prietaisai kaip GPS ir mobilieji telefonai neegzistavo. Tačiau tada jie turėjo atominius švyturius, kuriais apšviesdavo savo Arktinių regionų jūrų pakrantes. Dabar šie statiniai daugiau primena radioaktyvius vienišus vandenų vaiduoklius.
(17) 2009-11-17 2
Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) stovintis "Burj Dubai" jau daugiau kaip prieš metus tapo aukščiausiu pasaulio pastatu. Tiesa, jo statybų darbai dar nėra baigti, tačiau vaizdas iš pačio viršaus vis vien užgniaužia kvapą - šiame mėgėjiškame video aiškiai matosi, kokie maži visi aplinkiniai objektai lyginant su šiuo gigantu.
(2) 2009-09-18 2
Vaikų žaidimų aikštelės nuėjo ilgą evoliucijos kelią. Pirmosios jų buvo padabintos plieninėmis konstrukcijomis, kurios įkaisdavo saulės atokaitoje, kūdikių supynėmis, neturėjusiomis atramos nugarai ir kitais pavojų keliančiais aksesuarais. Šiandieninėse aikštelėse saugumas yra esminis aspektas, tačiau ne ką mažiau reikalinga vaizduotė ir išradingumas.
(9) 2009-04-13 1
Šalia pasaulinių mokslo ir technologijų pasiekimų mes kartais parašome ir apie lietuviškas mokslo arba technologijų naujienas. Tiesa, su pastarosiomis kiek kebliau – Lietuvoje nedaug padaroma naujų išradimų, tačiau kartais mūsų rinką pasiekia nestandartiniai bei įdomūs gaminiai ar paslaugos. Taip nutiko ir šį kartą - UAB „Fitoplius“ į Lietuvą atvežė vertikalaus apželdinimo technologiją ir ėmė kurti gyvąsias sienas.
(25) 2009-05-24 0
Japonų architektūrinis minimalizmas jau nieko nestebina. Bet japonų architekto Jasuchiro Jamašita (Yasuhiro Yamashita) namas yra išskirtinis. Štai tokį namuką galima rasti Tokijo verslo centre.
Nežiūrint į tai, kad jo dydis labai mažas, viduje vietos ne tiek jau ir mažai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
(5) 2009-05-10 0
Ką daryti su trimis apleistais nuotekų valymo įrenginių bokštais? Šią problemą Amsterdamo (Olandija) gyventojai nusprendė perdaryti į įspūdingus alpinistų treniruotėms skirtus statinius.
(6) 2009-11-15 0
Azerbaidžanas neslepia ambicijų negyvenamą Baku įlankos salą paversti pirmąja nuo išorinių išteklių nepriklausančia, aplinką tausojančia sala.
(14) 2009-02-04 0
Jungtiniai Arabų Emyratai – šalis, esanti ant didžiausių naftos telkinių pasaulyje, nusprendė taupyti energijos išteklius ir ruošia ambicingą projektą – miestą, kuriame visus keleivių pervežimus atliktų automatizuoti elektriniai taksi.
(15) 2009-08-25 0
Norvegijoje planuojama statyti 16-17 aukštų medinį pastatą, kurio visai statybai bus panaudotos šiltnamio efekto neskatinančios technologijos. Vietos administracija statinį naudos kaip kultūrinį šiaurinės šalies pakrantės centrą - čia tilps biblioteka, teatras, meno studijos.
(23) 2009-04-16 0
Florida (JAV) planuoja ambicingą projektą: pastatyti vien saulės energija „maitinamą“ (saulės baterijų masyvais apstatytą) miestą.
(3) 2009-01-29 0
Apie Dubajuje planuojamą statyti dangoraižį "Dynamic Towers" rašėme jau anksčiau. Tai - daugiaaukštis pastatas, kurio kiekvienas aukštas gali nepriklausomai suktis aplink pastato ašį. Jei anksčiau jį buvo galima pavadinti įdomiu eksperimentu, tai dabar laikraščio "The Economist" teigimu, suktis sugebančios pastatų struktūros gali tapti nauju prabangaus gyvenimo mados šūksniu.
(16) 2009-08-23 0
Japonų architektas Sou Fujimoto suprojektavo ir pastatė namą, kurio konstrukcijos idėją jis "pasiskolino" iš visame pasaulyje populiaraus stalo žaidimo "Jenga". Visas namas susideda iš 35cm pločio kvadratinio profilio kedro blokų. Jis įrengtas Kumamoto mieste, Japonijoje.
(4) 2009-10-17 0
Tarptautinis sėklų bankas pasiekė savo tikslą surinkti dešimtadalio pasaulio laukinių augalų sėklų pavyzdžius.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos