Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Netradicinė architektūra ir statybos
 
 

Netradicinė architektūra ir statybos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2010-01-05 8
Neseniai klestėjusiame Dubajuje pirmadienį iškilmingai atidarytas aukščiausias pasaulyje dangoraižis, kuris į naują lygį pakėlė dizaino ir statybos technologijų kartelę bei, kaip tikimasi, padės sustiprinti šio Persijos įlankos emyrato įvaizdį, pašlijusį dėl didelių skolų.
(27) 2010-01-08 4
Verslininkai Japonijos sostinėje Tokijuje pradėjo kurti "kapsulinius" viešbučius tiems, kam reikia pigaus prieglobsčio. Tiesa, net tokie dydžiu šuns būdas primenantys namai nėra nemokami.
(20) 2010-09-13 4
Nors tai skamba kiek keistokai, pasaulyje pramoninės kanapių kultūros yra laikomos ganėtinai gera statybine medžiaga. Pirmieji kanapių pagrindu "suręsti" pastatai sėkmingai gyvuoja Australijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Tačiau JAV ši technologija dažniausiai susilaukia tik anekdotų. Nepaisant to, čia taip pat jau pastatytas pirmasis "kanapių namas".
(33) 2010-11-09 3
Brangiausių pasaulyje namų rekordininkas – Indijos milijardieriaus Mukesho Ambani ir jo šeimos namas, vadinamas Antilija. Skelbiama, kad prabangaus namo statybos darbai jau baigti ir turtuolis artimiausiu laiku persikels į savo naują būstą, kuris kainavo daugiau nei milijardą dolerių.
(39) 2010-10-14 2
Norėdami surasti pirmąjį pasaulyje "viskam atsparų" prabangių požeminių bunkerių kompleksą, turėsite važiuoti maždaug 70km į rytus nuo Barstow miesto (Kalifornija, JAV), tiesiai į Mohavės dykumą. Čia pasuksite į nuorodos neturintį žvyrkelį, automobilį pastatysite apleistoje spygliuota viela aptvertoje aikštelėje ir įžengsite į pastatą, kuris primena iš betoninių blokelių pastatytą garažą.
(21) 2010-12-11 2
Pasaulio žiniasklaidoje pasirodė daugybė nuotraukų ir reportažų iš švedų centro „Pionen“, kuris priklauso tiekėjui „Bahnhof ISP“. Šis centras išsidėstęs požeminiame branduoliniame bunkeryje Stokholme ir jame prisiglaudė skandalingas tinklalapis „WikiLeaks“, kuris paviešino slaptus JAV valstybės departamento dokumentus.
(6) 2010-10-16 1
Šveicarijoje baigiama ilgiausio tunelio pasaulyje statyba. 57 km ilgio geležinkelio tunelis nutiestas per Sen Gotardo kalnų perėją. Kasimo darbai bus užbaigti penktadienį, o traukiniai tuneliu bus paleisti tik po kelerių metų.
(4) 2010-08-24 1
Mano namai – mano tvirtovė. Slepiamės juose nuo pasaulio ir savo gyvenimo negandų, saugome po devyniais užraktais, stengiamės sukurti juos panašius į uolą, teikiančią ne tik išorinio, bet ir vidinio saugumo jausmą. Tačiau pasaulyje yra žmonių gyvenančių ir mąstančių kiek kitaip.
(11) 2010-06-23 1
Skaitytojams pristatome gegužės mėnesio geriausią išradimą, kurį išrinko Lietuvos technikos bibliotekos patentinės informacijos centras, vykdydamas pagrindinį savo tikslą – patentinės informacijos skleidimą visuomenėje.
(11) 2010-02-20 1
Vyresnio amžiaus kinomanai prisimena tokią kvailą italų komediją „Senjoras Robinzonas". Plaukė vyrukas kruiziniu laivu, o tas naktį ėmė ir nuskendo. Atsibunda turistas ryte - už lango ne saulė šviečia, bet plaukioja žuvytės. Kvaila? Be abejo, tačiau idėją galima pritaikyti turizmo versle.
(9) 2010-01-25 0
Daugiau nei 300 tūkst. žmonių, gyvenančių netoli didžiausios pasaulio hidroelektrinės, esančios centrinėje Kinijoje, turės palikti savo namus ir keltis gyventi kitur. Kinijos žiniasklaida teigia, kad tokių priemonių valdžia griebėsi siekdama apasugoti aplinką ir išvengti galimų aukų potvynio atveju.
(7) 2010-08-29 0
Detmoldo universiteto profesorius ir skaitmeninio projektavimo dalyko dėstytojas Marko Hemerlingas (Marco Hemmerling) savo studentams pateikė užduotį - ne tik suprojektuoti vasaros paviljoną, bet ir sukonstruoti 1:1 mastelio jo maketą, pasirinkus bet kokias norimas medžiagas. Kaip manote, kokią medžiagą studentai pasirinko? Ogi tuščias alaus dėžes.
(6) 2010-06-01 0
Ekologiniai sprendimai architektams suteikia nemažai erdvės savo fantazijoms įgyvendinti. Itin futuristinį projektą pagrindiniam Honkongo transporto mazgui pasiūlė architektų trio: Stevenas Ma Tze Chungas, Wendy Fok Wei Yue ir Dominikas Strzelecas. Jų projektas “Ephemeral Roof Exhange” remiasi idėja, kad mazgas turi tapti ta vieta, kur susikerta oro, jūros ir antžeminio transporto keliai.
(7) 2010-01-12 0
Vincentas Callebaut (g. 1977) - pasaulinio garso belgų architektas užsiimantis žaliąja architektūra. Jo garbės lentoje begalė straipsnių, apdovanojimų, parodų ir kelios knygos. Nesuklysime pavadindami jį vienu iš žaliausių pasaulio architektų. Jo darbai užburia, traukia ir stebina. Vienintelė problema, kad dažniausiai jie lieka tik popieriuje.
(2) 2010-08-24 0
Čikagoje (JAV) įrengtos "Greenway Self-Park" daugiaaukštės automobilių statymo aikštelės vadovybė niūrų "garažo vaizdą" nusprendė paįvairinti, įrengdama su architektūriniu dizainu suderintą vėjo energijos sistemą. Tačiau skirtingai nuo populiariausių vėjo jėgainių, čia sukasi ne mentės, o ilgi vertikalūs sraigtai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos