Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Netradicinė architektūra ir statybos
 
 

Netradicinė architektūra ir statybos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-03-18 21
Tikriausiai daugelis esame buvę Alpėse. Tai milžiniškas, aukščiausias ir didžiausias Europos kalnų masyvas. Vieni einame kalnų takais ir slėniais, kopiame aukštyn ir žavimės pasauliu. Kiti važiuojame dviračiais tam skirtais kalnų keliais ir takeliais. Tačiau ar galima kalnus panaudoti ne tik turizmui ar sportui, bet ir energetikai? Pavyzdžiui, elektros energijai saugoti ir gaminti?
(0) 2017-10-21 27
Prieš daugiau nei 30 metų įvykusi Černobylio atominės elektrinės avarija tapo viena iš didžiausių pasaulyje branduolinių katastrofų. Iki šiol jos mums užmiršti neleidžia aplink nelaimės vietą ištuštėjusios gyvenvietės, nuo radiacijos sukeltų ligų kenčiantys gyventojai ir milžiniškas, susprogusį reaktorių dengiantis, apsauginis gaubtas.
(0) 2017-01-16 22
Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau ketvirtus metus organizuojamas makaronų tiltų konkursas. Statybos studentams, statantiems patvarius tiltų modelius iš makaronų, ko gero šis maisto produktas jau primena ne studentišką gyvenimą, o priešingai – rimtų, inžinerinių sprendimų taikymą praktikoje. Griežtomis taisyklėmis pasižymintis konkursas, nors ir skamba šmaikščiai, reikalauja daug pastangų ir pasirengimo.
(0) 2017-01-04 9
Dubajaus princas šeichas Hamdanas kartu su tėvu, Dubajaus valdovu šeichu Mohammedu papasakojo apie planą statyti „ikonišką, prabangų rajoną pakrantėje, kuris galiausiai taps didžiausia prieplauka Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione“.
(1) 2016-12-13 35
57-ių kilometrų ilgio Gotardo tunelis, tapo ilgiausiu ir giliausiu tuneliu pasaulyje. Jis eina po Alpėms, jungia Šveicariją ir Italiją. Naujas tunelis – dalis magistralinio geležinkelio tarp Europos šiaurės ir pietų.
(4) 2016-09-07 12
Vėl Kinija. Vėl viadukas. Tik šįkart – ne pastatytas per 43 valandas. Po nakties Nanchango mieste pasigesta 24-erius metus ištikimai tarnavusio viaduko. Vaizdo kameros užfiksavo net 116 ekskavatorių vykdomą egzekuciją.
(0) 2016-07-29 -4
Didžiulis potvynis sukėlė daug streso ir nelaimių Nepale. Mirė daugybė žmonių ir nemažai liko sužeista. Viena lokali tragedija net buvo užfiksuota.
(1) 2016-07-27 -1
Pramogos pramogomis, tačiau net ir pramogaujant nederėtų pamiršti atsargumo. vyriškis leidosi vandens nusileidimo kaskadomis ir inercijos buvo išsviestas už borto, kur, deja, ne vanduo – o uolos. Ant jų nelaimėlis krito iš 5-6 metrų aukščio.
(9) 2016-06-16 29
Ambicingais, o neretai net ir šiek tiek bauginančiais projektais pastaruoju metu pasaulį stebinanti Kinija nusprendė pastatyti dar vieną nepaprastai aukštą Stiklo tiltą – nepaisant to, kad jau pastatė vieną, kuris pasirodė besąs ne toks stiprus, kokio galbūt tikėjosi daugelis. Todėl BBC korespondentas nusprendė imti ir patikrinti naujojo 300 metrų aukščio Stiklo tilto virš Zhanjiajie Nacionalinio miškų rezervato tvirtumą – iš visų jėgų smogdamas į jį kūju. Ir kaipgi Stiklo tiltas?
(0) 2016-04-07 4
Informacinių technologijų milžinė „Apple“ visai neseniai pristatė „naują seną“ telefoną „iPhone SE“. Baigdamas pristatymą kompanijos vadovas Timas Cookas teigė, kad kitas kompanijos renginys greičiausiai vyks jau netrukus baigsiančioje įrengti būstinėje „Apple Campus“.
(0) 2016-01-28 15
Nereikalingų pastatų bei kitų statinių sprogdinimas iš specialistų reikalauja itin tikslių skaičiavimų bei preciziško darbo.
(4) 2016-01-14 59
Na gerai, gal ne visai per 10 min. (tiek trunka viso proceso santrauka). Bet statybininkai užtrunka ne ilgiau kaip valandą, kitą. Įspūdingiausia tai, kad mūrijant tunelį štai tokiu būdu visiškai nenaudojama skiedinio – tunelio arkos detalės susineria tarsi lego kaladėlės. O vietoj skiedinio... O vietoj skiedinio naudojama gravitacija. Patikėkite, ji tunelio sienas laiko taip galingai, kad tuneliu drąsiai gali važinėti daugiatonis ekskavatorius. O jei netikite – pamatykite.
(4) 2015-12-31 24
Visureigis... Keistas žodis. Tikriausiai turėta omenyje "visur eiti"... O tenka visur važiuoti. Kartais važiuoti tenka ten, kur net ir eiti būtų tiesiog šiurpu. Bet visureigis ima ir pravažiuoja... Tiesa, šiurpiausia šiuo atveju – visa tai žiūrėti. O juk važiuoja dar ir su priekaba. Gal toji 135 metų senumo tiltą Indianoje nugriovusi vilkiko vairuotoja (pamenate tokią?) pasiklydo ne matų sistemose, o tiesiog pamiršo, kad vairuoja ne visureigį, o vilkiką?
(0) 2015-12-14 27
Senovėje, norint iš vienos vietos į kitą nugabenti daug krovinių, buvo tik du pasirinkimai. Krovinius gabenti upėmis arba arklių traukiamais vežimais. Bet ką daryti, jei upė teka priešinga kryptimi nei reikia? Tada belieka arklių traukiami vežimai. Išradėjai galvojo, kaip sumažinti trintį. Ar žinojote, kad pirmųjų bėgių užuomazgos mena Senovės Graikijos laikus?
(0) 2015-11-27 12
Portugalijoje stovintis namas iš akmenų daugeliui primena animacinio filmuko „Flinstounai“ buveinę, todėl žmonės prie šio statinio tiesiog plūsta.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos