Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neurobiologija
 
 

Neurobiologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-04-20 13
Mokslininkams pavyko atnaujinti ląstelių funkcijas prieš kelias valandas nugaišusių kiaulių smegenyse, pranešta trečiadienį. Pasak ekspertų, šis proveržis kelia klausimų dėl pačios sąvokos, kas daro gyvūnus – ar net žmones – gyvus.
(0) 2019-04-18 15
JAV mokslininkams pavyko dalinai atgaivinti kiaulės smegenis. Pasak BBC, jau paskerstos kiaulės smegenys dalinai funkcionavo keturias valandas.
(0) 2017-09-22 38
Mokslas miegą supranta tikrai nepakankamai. Vadinasi, mažai ką žinome apie tai, kaip praleidžiame pusę savo gyvenimo. Miega vabzdžiai, žinduoliai, paukščiai, ropliai. Bet ar miega visi? Jei taip, tai kodėl? Ir kas apskritai yra miegas? Kalifornijos technologijų universiteto mokslininkai visai atsitiktinai padarė įdomų atradimą.
(31) 2016-12-13 50
<i>„Augalai – tai aukštyn kojomis apversti gyvūnai“, dar XIX a. teigė Čarlzas Darvinas. Praėjus daugiau nei šimtui metų, augalų neurobiologai pamažu atskleidžia šio teiginio tikslumą
(1) 2016-06-26 26
<em>„Vi­sos me­ta­fo­ros tu­ri pras­mę“ – <a href="http://www.cell.com/trends/plant-science/pdf/S1360-1385(07)00101-X.pdf">pa­sa­ky­ta</a> ne taip se­niai nu­vil­ni­ju­siuo­se
(2) 2016-04-28 23
Kas yra protas? Apibrėžimų yra įvairių, bet visi jie apima pilkosios medžiagos, nesvarbu, žmogaus ar katės atveju, naudojimą mokymuisi iš patirties.
(2) 2015-12-28 27
Neurobiologai, tiriantys augalų gyvenimą, įrodė, kad augalai užuodžia, jaučia šviesą, bendrauja tarpusavyje ir netgi padeda savo giminaičiams, LRT RADIJUI sako Vilniaus universiteto mokslininkė Vilma Kisnierienė.
(1) 2014-10-15 6
Dažnas atvejis, kai gyvūnijos pasaulyje patinėlis mėgina savo grožiu ir spalvomis sužavėti patelę. Tačiau judrusis šokliavoris šokdamas savo viliotinį ne tik keičia spalvas, tačiau ir mikliai „vibruoja“ kojelėmis, lyg mėgindamas užhipnotizuoti moteriškos lyties atstovę.
(2) 2013-10-01 1
Apginklavus nuodais net ir patį mažiausią ir silpniausią gyvūną, jis virsta nuožmiu žudiku. Dažnai girdime, jog vienas ar kitas gyvūnas yra nuodingas, bet ką iš tiesų reiškia šis terminas? Portale io9.com pasirodžiusi apžvalga supažindina su skirtingais nuodingų gyvūnų tipais, atskleidžia, kaip nustatomas nuodų toksiškumas ir kurie iš nuodingų gyvūnų yra patys pavojingiausi žmonėms.
(0) 2013-07-19 0
Pietų Kalifornijos universiteto (University of South California, Los Angeles) biologai kartu su dr. Don Arnold bei dr. Richard Roberts paviešino įspūdingą nuotrauką, užfiksavusią pelės smegenyse besiformuojančius prisiminimus.
(11) 2010-11-12 3
Dauguma mūsų apie augalus dažniau galvoja kaip apie objektus, o ne apie organizmus ar individus. Tačiau ar galime sakyti, kad augalai yra nejautrūs ir pasyvūs? Augalams taip pat būdingi jutimai, aplinkos įvertinimas, kuris lemia tam tikrą elgesį, sprendimų priėmimą, ir, galime teigti, tam tikras sumanumas arba protas.
(0) 2009-09-18 0
Įprastomis sąlygomis voverinių beždžionių patelės pasaulį mato spalvotą, o patinėliai nemato raudonos ir žalios spalvos - jų akių tinklainėse nėra pigmento, galinčio detektuoti tokio ilgio šviesos bangas. Dabar mokslininkams pavyko atlikti genetinę terapiją, kuri leido dviems šios rūšies gyvūnų patinams išvysti "visiškai spalvotą" vaizdą.
(0) 2008-11-07 0
Kaip smegenys įrašo prisiminimus? Kažkokiu būdu mūsų patirtis ir sąveika su aplinka gali išlikti galvoje, bet iki šiol buvo labai miglotai suvokiama kaip būtent keičiasi ryšiai tarp neuronų, kad susidarytų atmintis. Dabar mokslininkai tvirtina atradę molekulinius mechanizmus, siejančius patirtį su mokymusi – ir visa tai priklauso nuo vieno mikroskopinio variklio, rašo sciencenow.sciencemag.org.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos