Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neurochirurgija
 
 

Neurochirurgija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2019-06-05 51
Kauno klinikų neurochirurgų rankose atsidūrė medicinos įranga, kurią galima palyginti su „Ferrari“ tarp automobilių. Vadinamasis gama peilis kainavo daugiau kaip 7 mln. eurų ir skirtas šalinti smegenų auglius – tiek vėžinius, tiek nepiktybinius.
(1) 2019-01-26 33
Įsivaizduokite: jums operuoja smegenis, gydytojai bando pašalinti auglį. Nemenkas iššūkis ir jums pačiam. Tačiau pasiruoškite dar didesniam – operacijos metu gydytojai jus pažadina. Jūsų galva sukaustyta, kaukolė atverta, jūs kalbate, bendraujate su medikais ir dar darote, tai ką jie liepia! Neįtikėtina? Tačiau Lietuvoje tokios operacijos atliekamos jau 7 metus.
(0) 2018-09-26 8
JAV medikai implantavo elektrodą į stuburą nuo pusės suparalyžiuotam žmogui, suteikė galimybę pakilti iš invalido vežimėlio ir vaikščioti. Tai – daug vilčių neįgaliesiems teikiantis medicinos laimėjimas. Mokslininkai tikisi, kad tokiu būdu ateityje galės išgelbėti daugybę paralyžiuotų pacientų, praradusių viltį kada nors atsistoti.
(0) 2017-08-21 27
Įsivaizduokite, kad kažkas įsibrauna į jūsų smegenis ir pradeda jas valdyti. Nors jūs viską suvokiate, jūsų kūnas elgiasi ne taip, kaip jūs norėtumėte. Staiga pakyla jūsų ranka, nors to neketino daryti, spiriate į orą ar apsisukate kėdėje. Mokslinė fantastika? Mokslininkams ką tik pavyko tai padaryti.
(2) 2017-05-01 12
Italo Sergio Canavero vardas linksniuojamas tikriausiai viso pasaulio leidiniuose. Prieš porą metų šis neurochirurgas apsiskelbė atliksiąs žmogaus galvos persodinimo operaciją. Ir nors idėja kritikų buvo sutikta labai nepalankiai, panašu, jog Sergio net nesvarsto galimybės nuleisti rankų.
(0) 2016-08-25 11
VUL Santariškių klinikų daugiaprofilinė medikų komanda gegužės mėnesį pirmą kartą atliko galvos operaciją su endoskopine technika. Įdomu tai, kad naviką jie pasiekė ir pašalino per nosį.
(2) 2016-01-21 4
Tarptautinė neurologų komanda skelbia sėkmingai atlikusi galvos persodinimo operaciją beždžionei. Tiesa, kol kas ši žinia mokslininkų buvo pasitikta itin skeptiškai, kadangi iki šiol neurologai, tvirtinantys atlikę operaciją, taip ir nepateikė akivaizdžių šio fakto įrodymų.
(0) 2016-01-19 13
Ar lytinio organo dydis iš tiesų yra toks reikšmingas vyrų ir jų moterų gyvenime? Urologei-andrologei Irinai Sadakovai iš Maskvos klinikinio mikrochirurgijos, rekonstrukcinės ir reprodukcinės andrologijos centro šis klausimas – kasdieninio darbo dalis. Kiekvieną dieną ji konsultuoja vyrus, kurie nori padidinti savo penį, rašo About.com. Tačiau būna atvejų, kai pageidaujama priešingo dalyko – lytinio organo sumažinimo. Deja, mikrochirurgai tokiais atvejais padėti negali.
(0) 2015-06-09 11
33 metų brazilas Anthony Kulkampas Diasas nepasikuklino ir per savo smegenų operaciją gitara užgrojo „The Beatles“ dainą „Yesterday“. Operacija buvo atliekama praėjusią savaitę „Nossa Senhora de Conceição“ ligoninėje, kuri yra Santa Catarinos pietinėje dalyje.
(6) 2015-03-19 13
42 metų vyras iš Bostono pateko į medikų rankas dėl gana neįprastos traumos – sekso metu jam lūžo penis. Kitaip tariant, jo organo viduje plyšo skaidulinė membrana. Nelaimėlį teko skubiai operuoti.
(0) 2015-02-17 15
17-metis vaikinas iš Amerikos – pirmasis pasaulyje, kuriam atlikta penio sumažinimo operacija. Jo lytinis organas užaugo toks didelis, kad pasidarė nebeįmanoma mylėtis ar sėkmingai sportuoti. Chirurgai buvo šokiruoti, kai vaikinas pasiskundė, jog jo penis per didelis. Jaunuolio varpa – beveik 18 cm ilgio, bet apimtis buvo greipfruto dydžio – apie 25 cm.
(2) 2014-08-27 13
Profesionaliam muzikantui Rogeriui Frischui buvo atliekama operacija, kuria siekta pašalinti jį kankinusią problemą – rankų virpulį. Kad gydytojai galėtų stebėti ir tikrinti chirurginės intervencijos veiksmingumą, muzikantas operacijos metu turėjo griežti smuiku, skelbia Cnet.com.
(4) 2013-12-18 1
Kinijoje darbininkui per incidentą gamykloje buvo nutraukta plaštaka. Galūnė jam buvo išgelbėta neįprastu būdu – medikai kuriam laikui ją buvo prisiuvę prie vyriškio kulkšnies.
(0) 2013-11-24 0
Tikriausiai visi pacientai, kuriems prireikė galvos smegenų operacijos, norėtų, kad juos operuojantis neurochirurgas turėtų daug praktikos. Dar geriau, jei ta praktika būtų atlikta kuo tikroviškesnėmis sąlygomis. Kaip tik tokios sąlygos kuriamos Floridos universitete, į pagalbą pasitelkiant smegenų modelius, atspausdintus 3D spausdintuvais, bei operacijų simuliacijas.
(4) 2010-04-12 0
Amerikietis muzikantas Rogeris Frischas per galvos smegenų operaciją turėjo groti smuiku. Taip jis padėjo chirurgams surasti smegenų zoną, atsakingą už judesių koordinaciją, pranešė „Associated Press“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos