Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neurologiniai sutrikimai
 
 

Neurologiniai sutrikimai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2021-06-03 2
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Neurologijos centro gydytojų neurologų atliktame plačios apimties tyrime prieita prie išvados, kad 65 procentai medicinos darbuotojų, dėvėdami asmens apsaugos priemones, patiria galvos skausmų, kartais netgi panašių į migreną.
(0) 2020-12-23 9
Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) neuromokslininko dr. Aurelijaus Buroko kartu su kolegomis iš Ispanijos mokslo institucijų atlikti tyrimai sulaukė tarptautinio dėmesio. Publikacija, kurioje nagrinėjamas ryšys tarp nutukimo ir suprastėjusios atminties, paskelbta prestižiniame neurobiologijos žurnale „Cell Metabolism“. Pasak dr. A. Buroko, šis tyrimas atveria galimybę dar geriau pažinti žarnyno bakterijų (mikrobiotos) įtaką mūsų smegenų veiklai.
(2) 2020-07-14 34
Vienas iš labiausiai gąsdinančių senėjimų požymių – protinių gebėjimų silpnėjimas. Kaip išvengti senatvinių degeneracinių ligų bei kaip ilgiau išlaikyti sveiką protą, laidoje „Sveikatos receptas“ papasakojo gydytojas neurologas Jokūbas Fišas.
(0) 2019-12-03 -1
Kartais moterys gali turėti atminties problemų, kurias gydytojams sunku nustatyti. Pasirodo, kad dėl to yra kalti pažinimo gebėjimų testai.
(1) 2018-08-27 11
Stiklinę vandens matote pusiau tuščią ar pusiau pilną? Pasirodo, kad kai kurie žmonės tiesiog natūraliai sutelkia dėmesį į neigiamą požiūrį, kai susiduria su sprendimų priėmimo situacija. O dabar naujausi MIT neurologijos mokslininkų tyrimai tiksliai nurodė, kuri smegenų sritis sukelia šiuos pesimistinius sprendimus.
(0) 2018-05-30 2
Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas yra liga, dėl kurios galite nesugebėti baigti darbų. Šis sindromas anksčiau būdavo diagnozuojamas tik vaikams, kuriems nesiseka mokykloje, nesiklauso, bet subrendę esą „išauga“ šį sutrikimą. Visgi šiuo metu gydytojai įsitikinę, kad aktyvumo ir dėmesio sutrikimas – visą gyvenimą trunkanti liga.
(0) 2016-04-28 10
Yra terminas fantominis skausmas, kuris apibūdina būklę, kai žmogus patiria ryškų skausmą nesamoje kūno dalyje, pavyzdžiui, apmutuotoje galūnėje. Tokią kančią patiria net 80 proc. amputantų. Tačiau labai panašius nepaaiškinamus simptomus gali sukelti ir lėtinis skausmas, kuris, pasirodo, kankina kas dešimtą lietuvį.
(0) 2014-06-19 18
Sakoma, kad geriausias vaistas nuo visų ligų yra juokas. O kas, jei juokas ir yra pati liga? Šešerių metų mergaitė Bolivijoje kentėjo nuo juoko ir krizenimo priepuolių. Juokas buvo sunkios smegenų ligos simptomas.
(71) 2013-12-03 35
Temos apie pomirtinį gyvenimą nuolat kelia diskusijų tarp tikinčiųjų ir mokslinius įrodymus pasitelkiančių tikėjimo skeptikų. Ar galima patekti į Dangų ir kas žmonių laukia po mirties? Į šiuos klausimus stengiasi atsakyti neurochirurgas Ebenas Aleksanderis neseniai Lietuvoje išleistoje knygoje „Gyvas dangaus įrodymas“. Gydytojas septynias dienas buvo komos būsenos ir patyrė ypatingus išgyvenimus, kuriuos prilygino pomirtiniam gyvenimui. Visus savo potyrius jis aprašė bestseleriu tapusioje knygoje.
(0) 2013-09-16 0
2012 metais biomedicinos mokslų srityje už tyrimus nervų sistemos veiklos tyrimus apdovanoti Vilniaus universiteto mokslininkai Aidas Alaburda ir Osvaldas Rukšėnas vaizdo reportaže pasakoja, kodėl neuronai gali klysti ir kaip tai apsaugo nuo pavojų.
(11) 2013-05-28 1
Vienas Jungtinės Karalystės gyventojas papasakojo stulbinamą gyvenimo istoriją apie ligą, kuria sirgdamas jis mano esąs miręs. Liga buvo pažengusi taip, kad vyriškį pradėjo nenumaldomai traukti į kapines. „Nes tai buvo prieinamiausia vieta, kur galėjau būti arčiausiai mirties“, – pasakoja Kotardo sindromu (Cotard's syndrome) arba "gyvo lavono sindromu" sergantis Grehemas.
(32) 2013-05-24 2
<p>Sa&shy;vi&shy;žu&shy;dy&shy;bių ly&shy;giui <a href="http://www.nytimes.com/2013/05/03/health/suicide-rate-rises-sharply-in-us.html?_r=0">JAV smar&shy;kiai augant</a>, vis dau&shy;giau psi&shy;ch
(2) 2012-08-20 18
„Užsikrušk! Pautai! – praeiviui nei iš šio, nei iš to pro nuleistą langą šūkteli kemperį (namelį ant ratų) vairuojantis Polas. Šalia jo – taipogi Tureto sindromo ir kaprolalijos kamuojamas bičiulis Stiuartas. Kartu su Džonu, visi trys važiuoja į vakarinę Škotijos dalį, kad rastų vietą steigiamai poilsiavietei sergantiesiems Tureto sindromu ir jų šeimoms. – Gaidy, dusk! Šiknaskyle! Žiūrėk, kur važiuoji, psiche. Aleliuja!“ Viena iš „National Geographic...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos