Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neutroninės žvaigždės
 
 

Neutroninės žvaigždės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(20) 2011-03-17 2
Ko gero, dažnas iš mūsų vaikystėje yra suklupęs, mėgindamas įminti mįslę „Kas pasaulyje greičiausias?“ Saulės zuikutis, garsas, šviesa, mintis... Kokių tik nebūdavo atsakymų :) Tačiau greitis – sąlyginis dalykas. Ir tituluoti kurį nors Visatos objektą greičiausiu gali būti keblu.
(22) 2011-03-28 2
Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių, byloja liaudies išmintis. Šeštąją ciklo „Aštuoni Visatos kraštutinumai“ dalį šia sentencija pradedame ne veltui – šįkart mėginsime išskirti, apibrėžti, įvardyti tankiausią Visatos objektą.
(44) 2011-03-29 9
Juodosios skylės – bene egzotiškiausi astrofizikų tyrinėjami objektai. Dangaus kūnai, tokie masyvūs, kad iš jų neištrūksta net šviesa; kiaurymės erdvėlaikyje; galbūt netgi vartai į kitą Visatą… Taip pat – didelių žvaigždžių mirties „produktai“, būtini ingredientai formuojant kone visas galaktikas bei Visatos rejonizacijos „kaltininkai“. Trumpiau tariant, juodosios skylės užima ypatingai svarbią vietą mūsų supratime apie Visatos sandarą ir jos evoliu...
(2) 2011-03-30 0
Viduramžių kosmologijoje Visata buvo įsivaizduojama kaip viena kitą apgaubiančių perregimų sferų modelis, kuriame savo vietą (sferas) turi Žemė, Saulė, Mėnulis, planetos ir žvaigždės. Dabar žinome, kad Visata yra ne preciziškai tvarkinga tobulų sferų sistema, o gana padrikas ir amorfiškas darinys. Tiesa, nemažai dangaus kūnų Visatoje, iš pirmo žvilgsnio (bent jau fotografijose) atrodo kone idealiai apvalūs. Bet ar tikrai? Ir apskritai, ar Visatoje yra sferinį tobul...
(1) 2011-08-26 2
Mančesterio universiteto (Didžioji Britanija) astronomai mano aptikę planetą, sudarytą praktiškai tik iš deimanto. Visatos brangakmenį atradę mokslininkai mano, jog kadaise masyvia buvusi Paukščių tako galaktikos žvaigždė transformavosi į nedidelę, aplink pulsarą besisukančią planetą, kurią sudaro beveik vien tik deimantinė medžiaga.
(3) 2011-10-12 0
Astronomai aptiko Krabo ūke esančio pulsaro PSR B0531+21 aukštos energijos spinduliavimą, kurio šiuolaikinė teorija niekaip negali paaiškinti.
(12) 2011-02-28 0
Neutroninių žvaigždžių branduoliai yra tankiausia stebimos materijos forma Visatoje. Arbatinis šaukštelis neutroninės žvaigždės branduolio medžiagos svertų 6 mlrd. tonų. NASA rentgeno spindulių teleskopu „Chandra“ pavyko padaryti įdomų atradimą – aptikti pirmų tiesioginių požymių, jog neutroninių žvaigždžių branduoliai gali būti superskystos agregatinės būsenos.
(4) 2011-01-10 0
Vienas iš geriausiai žinomų Visatos objektų – Jaučio žvaigždyne už maždaug 6000 šviesmečių nuo Žemės esantis Krabo ūkas – pateikė mokslininkams staigmeną, praneša „Space.com“.
(0) 2011-06-09 0
Vienų ryškiausių ir mažiausiai pažįstamų objektų neaprėpiamose Visatos platybėse – supernovų – gretos per pastaruosius keletą metų pasipildė naujos klasės atstovėmis. Kaip jos susiformuoja, kol kas dar aiškinamasi. Tačiau kerintis jų grožis lengvina jų buveinių – gimtųjų galaktikų – stebėjimo sąlygas.
(2) 2011-08-20 0
Neutronai yra dalelės, kartu su protonais slypinčios atomų branduoliuose, tačiau manoma, jog jie egzistuoja ne tik Žemėje, bet ir gerokai už mūsų gimtosios planetos ribų – po Visatos tolius išsimėčiusiose neutroninėse žvaigždėse, kurios ženklina žvaigždės evoliucijos pabaigą.
(10) 2011-02-08 0
Sparčiai vėstantis neutroninės žvaigždės branduolys pateikia pirmuosius tiesioginius įrodymus, kad tokios žvaigždės gali sukurti supertakią neutronų medžiagą. Šios medžiagos būsenos Žemės laboratorijose sukurti neįmanoma, rašo NewScientist.com.
(2) 2011-08-22 0
„Atjunkyti“ juodąją bedugnę nuo bet kokios materijos formos – ko gero, vargiai įvykdoma užduotis. Tačiau mokslininkai yra linkę manyti, jog negailestingųjų juodosios bedugnės gniaužtų jėga galėtų iš lėto silpti tuo atveju, jei Visatoje, be žinomų keturių dimensijų (trimatės erdvės – aukščio, pločio, ilgio – ir laiko), egzistuotų dar ir kiti išmatavimai. Išsiaiškinti visa tai ir net šį tą išbandyti gali padėti pulsarai.
(0) 2011-10-05 0
Neutroninės žvaigždės, kartais vadinamos supernovų liekanomis, yra tokios tankios, jog protonai ir elektronai yra priversti sudaryti neutronus. Toks darinys yra ganėtinai nedidelis, tačiau jo tankis – tiesiog milžiniškas. Tačiau kas nutinka, kuomet dvi tokios žvaigždės patenka į artimąjį viena kitos gravitacijos lauką?
(0) 2011-09-20 0
Besisukanti neutroninė žvaigždė yra susisaisčiusi su paslaptinga uodega – arba bent jau taip atrodo. Astronomai, naudodami NASA Čandros rentgeno spindulių observatoriją, aptiko, jog šis pulsaras, žinomas PSR J0357+3205 (arba trumpiau PSR J0357) vardu, turi aiškią, nutįsusią rentgeno spindulių uodegą, besidriekiančią tolyn į kosmoso platybes.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos