Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neutroninės žvaigždės
 
 

Neutroninės žvaigždės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(12) 2014-03-11 45
Apie ką paprastai galvojate, kai žiūrite į žvaigždes? Ar esame ne vieni Visatoje? Kur ji baigiasi? Tiesa ta, kad toli gražu ne į visus klausimus galime atsakyti. Tiksliai net nežinome, kokia didelė ji yra. O dalykai, kuriuos mokslininkai jau sugebėjo išsiaiškinti, išties neįtikėtini. Štai keletas iš jų – galėsite apie tai pamąstyti, kai pažvelgsite į žvaigždėtą dangų.
(7) 2014-01-12 2
Religijos ir astronomijos keliai susikerta ne per dažniausiai, tačiau naujoje NASA kosminio aparato padarytoje rentgeno spindulių nuotraukoje užfiksuotas kosminis objektas, labai primenantis „Dievo ranką“, pranešė „Space.com“.
(0) 2014-04-24 2
Trumputis, galingas radijo bangų pliūpsnis, kurį užfiksavo Arecibo obervatorija Puerto Rike, galėtų sukelti perversmą paslaptingų kosminių signalų tyrimuose: iki šiol tokius pliūpsnius pavykdavo užfiksuoti tik teleskopu Australijoje, todėl būta abejonių dėl jų kilmės.
(2) 2014-05-30 23
NASA palydovas „Swift“ šį rytą (2014/05/28) gretimoje Andromedos galaktikoje užfiksavo didelį sprogimą. Toks sprogimas, vadinamas gama spindulių pliūpsniu (angl. Gamma Ray Burst, GRB) yra vienas iš galingiausių Visatoje.
(1) 2014-01-07 0
Astronomai aptiko unikalią trijų žvaigždžių sistemą – tikimasi, kad ji gali padėti išsiaiškinti tikrąją gravitacijos prigimtį. Atrastoje sistemoje, kuri yra mažesnė nei Žemės orbitos skersmuo aplink Saulę, sukasi pulsaras ir dvi baltosios nykštukės. Šios trijulės neįprastai glaudus šokis mokslininkams suteikia galimybę tiksliai išmatuoti gravitacijos jėgas ir galbūt padės išspręsti tam tikrus sunkumus, susijusius su Alberto Einsteino teorijomis.
(0) 2014-05-20 19
NASA išplatino vieną neįprasčiausių vaizdų, galintį nutikti mūsų Visatoje, modelį. Alberto Einsteino instituto atlikta kompiuterinė simuliacija rodo, kas nutinka susidūrus dviem neutroninėms žvaigždėms, po kurių susidūrimo susiformuoja juodoji skylė.
(0) 2014-10-14 9
<em>Norėtumėte neutroninės žvaigždės pusryčiams? Perpjovę užgesusią tankią žvaigždę ir pažvelgę iš arti, išvystume vidinę struktūrą, primenančią vaflių krūvą. Tokia teorinė
(1) 2014-01-02 0
Neseniai pastebėta sprogstanti žvaigždė į astronomijos vadovėlius tikriausiai bus įrašyta kaip dviejų kosminių rekordų savininkė – tai yra pati ryškiausia ir pati tolimiausia kada nors stebėta supernova, tikina naujo tyrimo autoriai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos